Vaikai - tarsi daiktai

Vaikai - tarsi daiktai

Vaikų susilaukusios, bet skirtingais keliais pasukusios poros dažnai nesugeba sutarti dėl atžalų gyvenamosios vietos bei bendravimo su jais tvarkos. Kad tokie ginčai tampa košmaru ne tik vaikams, supranta visi proceso dalyviai, išskyrus kai kuriuos tėvus, kuriems mažieji neretai tampa asmeninių ambicijų siekimo priemone.

Civilinės bylos, kurių metu tėvai tik su teismo pagalba sutaria dėl vaikų gyvenamosios vietos, išlaikymo ar pasimatymų su atžalomis tvarkos, Klaipėdos miesto apylinkės teisme nagrinėjamos kiekvieną savaitę: per 8 šių metų mėnesius jų teisme sulaukta 130.

Vaikų teisių gynėjai, psichologai ir ginčus sprendžiantys teisėjai pripažįsta, jog ne tik vaikams, bet ir jiems šios bylos yra emociškai sudėtingos.

Tačiau pripažįstama, jog neretai to nesupranta tik tėvai.

"Košmaras"

Kad suaugusieji dažnai nesugeba dėl to susitarti taikiai, patvirtina ir vaiko teisių gynėjai.

"Kai kurie į mus kreipiasi dar iki teismo, kiti bylinėjasi po kelerius metus. Kas iš to - nevykdo nei mūsų, nei teismų sprendimų", - sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė.

Ji teigia, kad dažniausiai tokie ginčai yra ne siekis pagerinti vaiko gyvenimą, o asmeninės ambicijos ir tarpusavio nesutarimai.

"Jeigu pora išsiskiria, viena pusė dažnai bando pasiekti, jog vaikas nebendrautų su kita puse, nors mes žinome, jog vaikas nori bendrauti su abiem tėvais. Nesuvokiama, jog vaikas tai išgyvena labai sunkiai.

Suaugusieji nesupranta, bando atžalą nuteikti prieš buvusį sutuoktinį, mano, jog vaikas yra nuosavybė, jį slepia vieni nuo kitų, neleidžia bendrauti. Tai yra sudėtingiausia mūsų darbo sritis. Košmaras", - pasakojo G. Aurylienė.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio "Vakarų ekspresas" penktadienio numeryje

Sidebar placeholder