Valdžiai neįdomu
Lietuvos vaikai, palyginti su kitomis Baltijos šalimis, patiria daugiausia patyčių. Gausių šeimų bendrijos vadovė Angelė Kostogrizienė akcentavo, kad kita Lietuvoje didelė problema - vaikų užimtumas.
„Reikia, kad vaikai kuo mažiau slankiotų gatvėmis ir dalyvautų veikloje, kuri juos domina. Tačiau nereikia pamiršti, kad papildomas ugdymas brangus, ne kiekviena šeima gali sau leisti laisvai disponuoti lėšomis, - teigė A.Kostogrizienė. - Be to, mažesniuose miesteliuose nėra pasirinkimo.”
Pasak jos, turėtų keistis politikų požiūris į jaunąją kartą, be to, reikia iš esmės keisti socialinės paramos sistemą.
„Reikia sustiprinti socialinės paramos struktūrą vietinėse bendruomenėse. Tomis šeimomis, kurios nesugeba tinkamai panaudoti turimų finansinių išteklių, t. y. valstybės paramos, turėtų pasirūpinti atitinkami darbuotojai. Jie tuos pinigus dalytų paslaugų forma. Taip būtų užtikrinama, kad vaikai asocialiose šeimose būtų pavalgę ir apsirengę”, - tikino A.Kostogrizienė ir pridūrė, kad yra itin pasipiktinusi valstybės požiūriu į jaunąją kartą.
„Krizės metu buvo nuimti vaiko pinigai. Juk vaikas augdamas turi gauti valstybės paramą, nesvarbu, kokioje šeimoje auga. Dabar tokia situacija, kad valstybės dėmesio vaikui beveik nėra, - emocijų neslėpė A.Kostogrizienė. - Prarandame daug žmonių, jie išvyksta negrįžtamai. Išsiveža mažus vaikus, kurie tampa kitos šalies piliečiais. Vaikų problemos turi būti prioritetas, nes jie - valstybės išlikimo garantas. Jeigu mes neturėsime jaunos kartos, mūsų valstybė neišliks”, - atkreipė dėmesį ji.
Vaikų gerovę užtikrins orūs atlyginimai
Tuo tarpu dainininkė Vaida Genytė įžvelgė ir pačios visuomenės abejingumo problemą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikų elgesiui.
„Mes, lietuviai, patys esame gana pikti žmonės. Ne veltui egzistuoja anekdotai, kur lietuvis kaimynas džiaugiasi, kad kitam kaimynui blogai. Todėl patyčios mokyklose - neišvengiamos, šis klausimas turėtų būti sprendžiamas ne tik mokyklos bendruomenėje, bet ir plačiau, tai turi būti visų mūsų reikalas”, - tikino žinoma moteris. Pasak V.Genytės, kad vaikų gyvenimas būtų labiau užtikrintas, šeimos turėtų uždirbti orius atlyginimus.
„Daugelio mūsų tautiečių atlyginimas menkutis. Vaikų mokslas, įvairūs būreliai daug kainuoja. Vaiko bet kaip į gyvenimą išleisti nesinori, norisi, kad jis turėtų atostogas, stovyklose pabūtų, į teatrą nueitų, skaitytų geras knygas. Tačiau šiandien šalies padėtis prasta. Situacija kuo toliau, tuo sudėtingesnė, žmonės dar labiau išsigandę ir nežino, kas bus rytoj. Manau, kad dar daugiau jaunimo emigruos”, - liūdnai kalbėjo V.Genytė.
Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"
Rašyti komentarą