Suteikia žvalumo
Citrinų gydomąjį poveikį žinojo jau senovės egiptiečiai, jie šiais vaisiais malšindavo temperatūrą, slopindavo žarnyno dieglius, be to, citrinų sultimis dezinfekuodavo vandenį. Yra žinoma, kad šiuos vaisius senovės egiptiečiai naudojo ir mumijoms balzamuoti.
Citrinos vaisiuje gausu pektininių (pektinai valo nuodingąsias medžiagas iš kepenų, žarnyno) ir azotinių medžiagų, flavonoidų, vitaminų B1, B2, P, D ir kt. Citrina plačiajai visuomenei žinoma kaip vitamino C šaltinis. 100 gramų citrinų yra net 48,7 miligramo vitamino C. Šio vitamino mūsų organizmas pats negamina, todėl būtina jo gauti su maistu. Pats paprasčiausias būdas papildyti organizmą vitaminu C - vartoti citrinas. Jei norite jaustis žvaliai, pakaks kas rytą išgerti stiklinę vandens su griežinėliu citrinos.
Neišmeskite žievelės
Šiuo metų laiku, kai siaučia virusai, ypač aktualus citrinų gydomasis poveikis. Neišmeskite citrinos žievelės, nes ji turi antivirusinių ir antiseptinių savybių. Peršalimo profilaktikai ar jau peršalus galima pasigaminti citrinų ir česnakų mišinį. Supjaustykite keletą skiltelių česnako ir jas užpilkite citrinos (pakaks vienos) sultimis, uždenkite ir kelias dienas palaikykite tamsioje vietoje. Vieną šio mišinio šaukštelį praskieskite su stikline virinto vandens ir gerkite. Jei skauda gerklę, šiltą vandenį atskieskite su citrinų sultimis ir skalaukite gerklę. Taip pat šiuo vandeniu su citrina galite daryti kompresus, tiesiog suvilgykite medžiagos gabalėlį ir uždėkite ant kaklo, šiltai apriškite, laikykite apie pusę valandos.
Susirgusieji gripu savijautą pagerins tokiu mišiniu: citriną (kartu su žievele) vieną minutę palaikykite karštame vandenyje, paskui sumalkite mėsmale, į masę įdėkite 100 gramų sviesto ir 1-2 valgomuosius šaukštus medaus. Šį mišinį galite tepti ant duonos, t. y. vartoti kaip ir paprastą sviestą.
Moterų grožiui
Citrina - tikra antioksidantų bomba, šis vaisius apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie skatina senėjimą. Be to, citrinos labai naudingos širdžiai ir jos sistemai, o tai reiškia, kad citrinos savybės padeda reguliuoti ir kraujospūdį. Švedijos mokslininkai, tyrę šio vaisiaus poveikį žmogaus organizmui, nustatė, jog citrinos veikliosios medžiagos reguliuoja metabolinius procesus organizme. Dėl šios priežasties sumažėja ląstelių piktybėjimo tikimybė. Moterys dažnai skundžiasi sutrūkinėjusiais kapiliarais, čia taip pat galima naudoti citrinas. Į vonią šilto vandens (30-33 laipsnių karščio) įlašinti citrinų ir kiparisų aliejaus su medumi. Tokioje vonioje gulėti ne ilgiau kaip dvidešimt minučių.
Dailiosios lyties atstovės išleidžia kalnus pinigų brangiems kremams, tos, kurios nori sutaupyti ir turėti natūralaus kremo, gali kelis šaukštus alyvuogių aliejaus sumaišyti su citrinos sultimis. Toks mišinys puikiai gydys ir pamaitins jūsų sudirgusią odą.
Pravers
Kuo šviesesnė citrinos žievė, tuo rūgštesnis pats vaisius. Jei žievelė parudusi, citrina pernokusi - tokios geriau nepirkite.
Vienos paros vitamino C dozė suaugusiam žmogui - pustrečios citrinos, tačiau jei maitinamasi įvairiai ir subalansuotai, pakanka ir vienos citrinos.
Perdozavus vitamino C (tai nutinka retai, nes šio vitamino perteklių organizmas pašalina) gali parausti oda, išberti, pykinti.
Citrinų aliejų visada skieskite, netepkite jo neskiesto ant odos.
Jei skauda galvą, ką tik išspaustų citrinų sulčių įpilkite į puodelį juodos kavos. Gerkite be cukraus ar pieno.
Citrinų sultimis skiestas vanduo suteikia energijos ir mažina alkio jausmą.
Šaldytos citrinos išlaiko savo gerąsias savybes net metus.
Jei kamuoja blogas burnos kvapas, stiklinę vandens sumaišykite su ką tik išspaustomis citrinų sultimis, skalaukite burną kelis kartus per dieną.
Rašyti komentarą