„Pacientų padaugėjo būtent dėl to, kad vasarai baigiantis miesto gatvėse ir žmonių dabar daugiau matyti. Ypač - jaunimo. O kai daugiau mieste judėjimo, tai ir daugiau bėdų gali kai kam nutikti. Todėl darbo traumatologams tikrai netrūksta", - penktadienį naujienų agentūrai ELTA sakė Traumatologijos punkto vadovas, laikinasis ligoninės direktorius Raimondas Kunickas.
Kaip atskirą nesėkmingo vaikščiojimo gatve, kuris baigiasi medikų pagalbos paieška, žmonių grupę medikai galėtų išskirti aukštakulnius batelius avinčias jaunas ar vyresnes moteris. Niekas, žinoma, ligoninėje statistiškai neregistruoja, kokį procentą traumų sudaro atvejai, kai susižalojama būtent dėl nelygiais gatvių paviršiais vaikščioti nepritaikytos avalynės. Bet traumatologai Eltą patikino, jog tokių atvejų Kaune būna nemažai ir Senamiestyje, ir miesto centre bei kitose vietose.
„Gražu, aišku, kai merginos laikosi mados, bet toms, kurios nemoka vaikščioti, avėdamos batelius su stora pado platforma ir aukšta pakulne, retai kelionė baigiasi be skaudžių pasekmių.Visi matom: mūsų šaligatvių būklė - prasta. Nelygi, duobėta, akmenuota danga, - tai ne podiumas madoms demonstruoti. Todėl moterims ir merginoms reikėtų gerai įvertinti visas sąlygas ir atsirinkti gatvei avalynę. O šventę, kuriai reikia labiau pasipuošti, verčiau pasiekti ne pėsčioms, bet važiuotoms. Jei nežadama patogių batelių vėliau pakeisti vakariniais.
Žinoma, ne medikų reikalas aptarinėti madas, bet manyčiau, galime įspėti moteris, kad nuo jų pačių priklauso jų sveikatos saugumas. Todėl jos gali pačios pasistengti išvengti kojų kaulų lūžių, raumenų plyšimų, patempimų, rankų sužalojimų (nesėkmingai nukritus) bei kitokių sužeidimų gatvėje, neretai nutinkančių avint netinkamą avalynę", - sakė gydytojas R. Kunickas.
Rašyti komentarą