Klaipėdos jūrininkų ligoninėje mokysis studentai

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje mokysis studentai

Antradienį po rekonstrukcijos duris atvėrė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius. Jame siūloma gerokai daugiau reabilitacijos paslaugų, o didžiausia naujiena yra ta, kad skyriuje įkurta reabilitacijos ir slaugos mokslinė praktinė laboratorija.

Pasak Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo dr. Jono Sąlygos, po skyriaus rekonstrukcijos Vakarų Lietuvos gyventojams bus pasiūlyta gerokai daugiau negu iki šiol sveikatos atkūrimo paslaugų po patirtų traumų, operacijų ar sergant įvairiomis ligomis.  

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius atnaujintas iš pagrindų: suremontuotos patalpos, įrengta automatizuota ventiliacijos sistema, atnaujinta fizioterapijos įranga, o vertikalių vonių ir baseino gydomąsias vandens procedūras papildys ir naujai įrengtos masažinės perlinės vonios. Skyriaus rekonstrukcija atlikta iš ES paramos fondų ir ligoninės lėšų.

Statybos darbus atliko rietaviškių bendrovė "Sauslaukio statyba".

Atidarymo proga Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ligoninės administracijai visų klaipėdiečių vardu padėkojo už sėkmingai vystomą vieną stipriausių Vakarų Lietuvoje pacientų reabilitacijos centrų ir už medikų pastangas stiprinti šią sritį, perduodant sukauptą patirtį jaunajai kartai.

Su Klaipėdos universitetu ligoninė bendradarbiauja jau šešerius metus. Jūrininkų ligoninėje praktinių įgūdžių semsis kineziterapijos, ergoterapijos ir slaugos specialybių studentai.

"Džiaugiamės tuo, kad naujojoje laboratorijoje bus atliekamas mokslinis tiriamasis darbas, nes reabilitacijos srityje galima atlikti išties daug tyrimų, taikyti įvairias metodikas, siekiant žmogaus gyvenime subalansuoti tris pagrindinius dalykus, nuo kurių priklauso sveikata. Tai - judėjimas, sveika mityba ir emocinė pusiausvyra", - sakė Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Nijolė Šostakienė.

Jūrininkų ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugomis besinaudojančių pacientų skaičius kasmet auga. Pernai vien ambulatorinės reabilitacijos sveikatos stiprinimo paslaugomis pasinaudojo per 400 pacientų, buvo suteikta apie 3 000 konsultacijų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder