Klaipėdos valdžia palaiko sau pavaldžias ligonines

Klaipėdos valdžia palaiko sau pavaldžias ligonines

Trečiadienį su Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikų kolektyvu susitikęs miesto meras Vytautas Grubliauskas kalbėjosi apie šiuo metu opiausią sveikatos reformos problemą - miesto ligoninių pertvarką. Įstrigusi reforma tebekaitina uostamiesčio medikų aistras, nes visus kankina nežinomybė dėl ateities.

KUL vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis, apžvelgęs ligoninės veiklos rezultatus, pastebėjo, jog stipri miesto gydymo įstaiga nėra paranki didžiosioms šalies ligoninėms, stebinčioms tiek specialistų, tiek pacientų "nutekėjimą" į pajūrį. Per pastaruosius penkerius metus ligoninė padvigubino pajamas - nuo 50 iki 100 mln. litų ir pagal įvairius parametrus Lietuvoje užima trečią vietą, o kai kada ir antrą, pavyzdžiui, skaičiuojant KUL atliktas operacijas. Tad medikams nelabai suprantama reformatorių pozicija, kodėl reikia ardyti gerai sustyguotą ligoninės mechanizmą.

"Į reformines tuoktuves ar skyrybas žvelgiame atsargiai. Nenorime keisti savo steigėjo - Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos - ir norime likti pavaldūs miestui. Visais laikais jautėme miesto valdžios palaikymą", - sakė V. Janušonis.

Jo pozicijai pritarė ir susitikime kalbėję medikai, kurie ypač pasigenda viešumo reformos procese.

"Kodėl norima jungti ligonines, kokia ekonominė nauda, kiek darbuotojų bus atleista? Juk nelengva naujai įstaigai vėl užsitarnauti autoritetą, kad ja pacientai pasitikėtų. Vykdome tęstinius tarptautinius projektus protezavimo srityje, negi viską reikės nutraukti?" - kalbėjo Traumatologijos departamento vadovas Vidmantas Žegunis.

V. Grubliauskas savo ir miesto Tarybos vardu pažadėjo medikams nenuvilti jų lūkesčių.

"Tai, kas tinka Vilniui ar Kaunui, nebūtinai 100 proc. turi tikti ir Klaipėdai. Problema ta, kad į sveikatos reformą sostinėje dažnai žvelgiama pro kabineto langą ir matoma tai, kas norima matyti", - sakė meras.

Anot miesto vadovo, apie mechaninį ligoninių sujungimą negali būti jokios kalbos, ir Klaipėda sieks išlaikyti savo pavaldumo įstaigas bei jas visapusiškai remti. Tačiau jis akcentavo, kad uostamiesčio gydymo įstaigos reformos neišvengs.

"Klaipėda negali likti atskira kunigaikštystė. Svarbiausia - neišardyti mieste gerai veikiančios sveikatos apsaugos sistemos, nesuskaldyti bendruomenės", - akcentavo V. Grubliauskas.

Jis artimiausiu metu planuoja susitikti su sveikatos apsaugos ministru Raimundu Šukiu ir aptarti miesto poziciją dėl ligoninių pertvarkos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder