Žurnalistinis eksperimentas
Penktoji lieknėjimo savaitė gana sklandžiai artėja pabaigos link: kasdien ištirpsta po kelis šimtus gramų, maitinimasis griežtai nustatytu laiku pamažu virsta įpročiu, o svarstyklės vakar ryte rodė 88,5 kg.
Vienintelis nemalonumas - nuo savaitgalio neapleidžiantys peršalimo simptomai. Ir dar jaučiu, kad nuolat šąla galūnės, ypač - pėdos. Todėl grįžusi namo nesiskiriu su vilnonėmis kojinėmis. Gydytojas Levas Chazanas įspėjo, kad šalčio priepuoliai lieknėjančiuosius gali kamuoti. Bet įdomu tai, kad kojos šąla, veidas - kaista... Matyt, vis dėlto kaltas ne lieknėjimas, o peršalimas.
Beje, šiomis dienomis sulaukiau skaitytojų pastabų, pasigedusių gydytojo atsakymų į anksčiau jų pateiktus klausimus apie jo propaguojamą lieknėjimo metodą. Savo pažadą sužinoti viską iš pirmų lūpų įvykdžiau, tik vis delsiau visa tai sudėti į dienoraštį.
Daugelis prašė gydytojo paklausti, ar lieknėti gali tik didelį antsvorį turintys žmonės. L. Chazanas tvirtino, kad jo metodu tirpintis antsvorį galima ir tuo atveju, jeigu turite dešimt ar vos penkis nereikalingus kilogramus. Tačiau šiuo atveju sudaromos kitas maitinimosi grafikas, koreguojamos maisto porcijos. L. Chazanas prašė mūsų skaitytojams perduoti ir tai, kad žmonės nemestų svorio savarankiškai: "Griežtai laikausi pozicijos, kad lieknėjimo periodu reikalinga profesionali priežiūra. Ir visiškai nesvarbu, ar tai bus šeimos gydytojas, ar endokrinologas. Lieknėti savarankiškai - tiesiog neprotinga."
Kelios skaitytojos teiravosi, ar galima lieknėti pagal L. Chazaną, jeigu šokinėja kraujo spaudimas. Gydytojo teigimu, esant tokiai bėdai, mesti svorį būtina.
Moterys taip pat prašė patikslinti, ar pagrįstai jų pažįstamos sako, kad L. Chazanas bent kartais lieknėjimo metu leidžia pasimėgauti nealkoholiniu vynu ir alumi.
"Aš esu alkoholio vartojimo šalininkas ir niekada nesakiau, kad svaigieji gėrimai žaloja organizmą. Tačiau lieknėjant negalima vartoti nei cukraus, nei alkoholio, nei jo pakaitalų, nes visa tai - greitai "degantys" angliavandeniai. Ir kai organizmas juos degins, daugiau jau niekas nebedegs ir svorio kritimas sulėtės ar net sustos", - sakė L. Chazanas.
Paklaustas, kodėl visiems pacientams yra skiriamas vienodas maitinimasis, nepriklausomai nuo jų amžiaus, ūgio ir svorio, L. Chazanas šią informaciją pavadino klaidinga.
"Kas pasakė, kad visiems porcijos - vienodos? Netiesa! Pavyzdžiui, jeigu 1,65 cm ūgio moteris nori sverti 65 kg, ji galės valgyti daugiau, o jeigu 1,75 cm ūgio dailiosios lyties atstovė pageidauja sverti tik 58 kg, tai jos porcijos bus mažesnės. Viskas priklauso nuo to, ko pacientas siekia: ar atsikratyti antsvorio, ar estetiškai gražiai atrodyti. Šiuo atveju laikausi idealaus svorio formulės - ūgis minus šimtas", - aiškino gydytojas.
Paskutinė L. Chazano atsakymų "porcija" - rytojaus dienoraštyje.
Natalija MOGUČAJA
Rašyti komentarą