Empatija gydo: nuo peršalimo greičiau pagyja tie pacientai, kurių gydytojai parodo, kad jais rūpinasi.
Gera jausti, kad kažkas kreipia dėmesį į mūsų rūpesčius bei jausmus. Paaiškėjo, kad toks įsijautimas į mūsų būseną yra naudingas ir mūsų sveikatai.
Viskonsino universiteto medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkų šeimos medicinos srities pranešime skelbiama, kad daugiau
susirūpinimo
parodžiusių gydytojų pacientai viena diena trumpiau sirgo peršalimo ligomis nei tie pacientai, kurių terapeutai telkė dėmesį tik į faktus.
Atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų metu jausmingiems gydytojams priskirtų pacientų peršalimo ligos vidutiniškai truko septynias dienas. Tuo tarpu mažiau įsijaučiančių gydytojų pacientai turėjo ištverti papildomą peršalimo kančių dieną.
Gydytojų empatija taip pat pagerino ir pacientų imunines sistemas. Pastebėtas tiesioginis ryšys tarp terapeuto įsijautimo ir jo paciento IL-8 (chemikalo, sutelkiančio imuninės sistemos ląsteles kovai su mikrobiniais "blogiukais") lygių.
Scientificamerican.com
Rašyti komentarą