69 proc. tyrimo dalyvių nurodė žiną, jog natūralus mineralinis vanduo skatina virškinimą. Po 30 proc. apklaustųjų paminėjo, jog natūralus mineralinis vanduo šalina toksinus, drėkina odą ar gydo kai kurias ligas. 27 proc. teigimu, toks vanduo mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį. Riebalų deginimo spartinimą nurodė 7 proc. respondentų.
"Labiau sveika gyvensena ir mityba besidomintys žmonės ima suvokti, kad natūralus mineralinis vanduo gali būti naudingas ne tik virškinimui, - teigia Lietuviško natūralaus mineralinio vandens asociacijos vadovas Gintaras Morkūnas. – Natūralaus mineralinio vandens buteliukus vis dažniau matome ir ant egzaminus laikančių abiturientų ir studentų stalų".
Nesenai atliktas britų specialistų tyrimas parodė, kad studentai, į egzaminą atsinešę nedidelį buteliuką mineralinio vandens, gauna vidutiniškai 5 proc. geresnius įvertinimus nei kurso vidurkis. Tai patvirtino prielaidą, kad dėl streso atsiradusios dehidratacijos smegenys pradeda dirbti ne taip efektyviai. Teoriškai mineralinis vanduo turėtų būti dar naudingesnis egzaminus laikantiems vasaros metu, nes šiuo laikotarpiu skysčių prarandama daugiau.
"Žmogus, streso metu gavęs atsigerti vandens, neabejotinai sumažina savo streso lygį. Tai yra ne tik dėl vandens, bet ir paties gėrimo proceso, kuris leidžia vieną veiksmą pakeisti kitu. – teigia vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. – Vanduo ramina, gerimo procesas nukreipia akimirkai mintis ir to pakanka, kad galėtume suvaldyti emocijas ir grąžinti į vietą loginį mąstymą".
G. Morkūnas pastebėjo, jog ketvirtadalis respondentų teigė, kad pirkdami natūralų mineralinį vandenį pasidomi, kas rašomaetiketėje. Jo teigimu, tai tik įrodo, jog vartotojai, pirkdami natūralų mineralinį vandenį, nori ne tik atgaivos, bet ir realios naudos sveikatai.
Rašyti komentarą