Mokyklų medicinos kabinetuose atsiras kompiuteriai

Mokinių sveikata

Mokyklų slaugytojai, dabar vadinami sveikatos priežiūros specialistais, nuo rugsėjo pereina biuro neseniai įkurto Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro (VSB) žinion.

Pasak Klaipėdos VSB vadovės Jūratės Grubliauskienės, mokinių sveikata besirūpinančių specialistų dabro pobūdis ir vieta iš esmės nesikeis, nes jie jau kiekanksčiau buvo perkvalifikuoti į sveikatos priežiūros specialistus ir dirbo pagal naujus darbo nuostatus.

Tai, kad sveikatos priežiūros specialistai dirbs sveikatos priežiūros biurui, jo vadovė mano esant "metodiškai teisinga".

"Jei įkurta tokia įstaiga, tai gerai, kad visi šios srities specialistai bus joje", - sako J. Grubliauskienė.

Vis dėlto dėl pasikeitus darbdaviui atsistatydino viena uostamiesčio sveikatos priežiūros specialistė.

Gerins sąlygas

Nuo naujųjų mokslo metų mokinių sveikatos pažymų duomenys, kitos pastabos apie mokinio sveikatą bus apdorojamos kompiuteriu.

J. Grubliauskienė aiškino, kad tai turėtų palengvinti mokyklų slaugytojų darbą, nes prireikus statistinės informacijos, ją iš karto bus galima rasti internetinėje duomenų bazėje. Kai kurie duomenys apie mokinių sveikatą bus prieinami ir gyventojams.

Vis dėlto įdiegti naujas technologijas bus nelengva. Šiuo metu dalis slaugytojų neturi ne tik kompiuterių, bet ir telefonų aparatų, tad prieš tai VSB žada gerinti sveikatos priežiūros specialistų darbo sąlygas.

"Kaip galime prašyti duomenis apdoroti kompiuteriu, jei specialistai jų neturi?", - klausė Klaipėdos VSB direktorė.

Anot jos, dalis specialistų, gavę kompiuterius, dar turės mokytis jais naudotis. VSB taip pat kels sveikatos priežiūros specialistų kvalifikaciją, jiems rengs įvairius kursus.

"Gorkio" vidurinės mokyklos direktorės Irina Markevičienės nuomone, sveikatos priežiūros specialistei jau dabar sudarytos geros darbo sąlygos. Ji patikino, kad jos darbo laiko pasirūpinti mokinių sveikata tikrai pakanka.

Kompetencija nekis

Mokymo įstaigose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai jau seniai nebegali vaikui padėti duodami tabletę ar suleisdami vaistų. Jie teikia tik skubią pagalbą atsitikus nelaimei - traumų, ūmių susirgimų atveju.

Mokyklų medicinos kabinetų darbuotojų kompetencija nesikeis - jie ir toliau turėtų skatinti sveiką mokinių mitybą, formuoti sveikos mitybos įgūdžius, prižiūrėti, kaip organizuojamas moksleivių maitinimas, organizuoti pirminę lėtinių neinfekcinių ligų, sukeliamų rūkymo, alkoholio ir narkotikų, profilaktiką.

Sveikatos priežiūros specialistams taip pat patikėta užtikrinti traumų ir nelaimingų atsitikimų prevenciją, peržiūrėti mokinių sveikatos pažymas ir padėti formuojant pagrindines, parengiamąsias bei specialiąsias kūno kultūros pamokų grupes.

Aistė VALIAUSKAITĖ

Sidebar placeholder