Naujoviški tyrimai padeda sergantiesiems kraujo vėžiu pritaikyti individualų gydymą

Naujoviški tyrimai padeda sergantiesiems kraujo vėžiu pritaikyti individualų gydymą

Modernūs biologinių žymenų tyrimai padeda sergančiajam kraujo vėžiu pritaikyti būtent jam tinkamą gydymą. Tokie tyrimai praktikoje naudojami Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK).

"Įdiegus į kasdienę praktiką biologinių žymenų tyrimus tapo aišku, koks skirtingų kraujo vėžio formų agresyvumas, kokia jų progresavimo ir mirties nuo jų rizika. Kita vertus, molekulinių biožymenų pagalba jau galima anksti nustatyti vėžio jautrumą gydymui bei laiku jį keisti, jei konkrečiam pacientui gydymas yra neefektyvus. Visa tai atliekama molekuliniu lygmeniu. Kartu pradėti vykdyti pažangūs moksliniai kraujo vėžio tyrimai, bendradarbiaujama su Vakarų Europos mokslinių tyrimų grupėmis", - VUL SK pranešime spaudai cituojamas Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos (HOTC) centro direktorius doc. Laimonas Griškevičius.

VUL SK sėkmingai baigė projektą "Onkohematologinių biožymenų ir individualaus gydymo akademiniai klinikiniai tyrimai". Šiam projektui buvo skirtos Europos ekonominės erdvės, Norvegijos finansinių mechanizmų ir VUL SK lėšos.

Kai projektas buvo pradėtas įgyvendinti (2008 m. liepos mėnesį), buvo įsigyta moderniausia tyrimų įranga, skirta vėžinių ląstelių genomo ir jo raiškos tyrimams, įdiegti naujausi molekulinių biožymenų tyrimai, kurių pagalba kraujo vėžiu sergantiems pacientams yra parenkamas individualus gydymas. Moksliniai pasiekimai iškart diegiami į kasdienę klinikinę praktiką.

Įgyvendinus šį projektą VUL Santariškių klinikos tapo pažangiausiu kraujo vėžio mokslinių tyrimų, diagnostikos bei gydymo centru Lietuvoje ir Baltijos valstybėse. Tikimasi, kad onkohematologinių ligų diagnostikos bei gydymo efektyvumas labai pagerės, o gydymo toksiškumas sumažės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder