Slaugytojų šventė - be gydytojų dėmesio

Slaugytojų šventė - be gydytojų dėmesio

Penktadienį į šventinę konferenciją Klaipėdos universitete susirinkusios slaugytojos pasigedo įstaigų vadovų bei gydytojų dėmesio.

Konferenciją, skirtą Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti, kuri kasmet švenčiama gegužės 12 dieną, suorganizavo  Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) Klaipėdos skyrius.

"Norėjome, kad slaugytojai būtų pagerbti, kad žinotų, jog apie juos yra galvojama", - VE.lt sakė šio skyriaus direktorė Vaida Lebedeva.

Paklausta, ar slaugytojos šiandien tikrai yra pakankamai vertinamos, pripažino, jog šiai profesijai stinga ne tik  valdžios, bet ir įstaigų vadovų bei pačių gydytojų dėmesio ir vertinimo. Kai kurių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, pakviesti į slaugytojų šventę, vietoj savęs delegavo slaugos administratorius.  

"Tokia graži šventė, bet jaučiuosi it atstumta, tarsi vadovams, gydytojams mūsų nereikėtų. Turbūt turi ateiti nauja gydytojų karta, kad suvoktų slaugytojos profesijos svarbą, nes dauguma šiandieninių gydytojų į slaugos mokslą žiūri dar skeptiškai", - sakė  LSSO Klaipėdos skyriaus narystės plėtros komiteto pirmininkė Nijolė Saulienė.

LSSO Klaipėdos skyriaus vadovių pastebėjimu, nemažai gydytojų slaugytojas dar laiko savo tarnaitėmis, pastumdėlėmis, nepripažįsta jų kaip lygiateisių darbuotojų, nors dauguma jų jau įgijusios universitetinį išsilavinimą.  
"Jau 20 metų esame slaugytojos, o mus dar vadina medicinos seserimis. Sunkiai keičiasi visuomenės požiūris", - teigė pokalbininkės.  

[BANERIS]Į LSSO Klaipėdos skyrių slaugytojos dažniausiai kreipiasi dėl didelių darbo krūvių ir pernelyg mažų atlyginimų. Slaugytojos darbovietėse dar jaučiasi diskriminuojamos - jei mažinamas įstaigos biudžetas, pirmiausia atlyginimai mažinami joms, o dirbti kartais tenka už kelis.  

"Yra įstaigų, kur slaugytoja, be tiesioginių pareigų, turi dirbti ir pagalbinį darbą - keisti sauskelnes, nešioti basoną, vartyti ligonį, atnešti valgyti. Negi tai gali užtikrinti kokybišką slaugą? Kitaip nei užsienio šalyse, kur įrengti keltuvai, kai kur slaugytojos savo rankomis turi kilnoti ligonius", - pasakojo N. Saulienė.

Tačiau po truputį požiūris į slaugytojas keičiasi. Jau yra įstaigų, kuriose mažinamas gydytojų ir slaugytojų atlyginimų skirtumas, turinčioms aukštąjį išsilavinimą mokami priedai prie atlyginimo.

Apdovanotos už gerą darbą

Šventinę konferenciją, kurioje aptarti ir sergančių lėtinėmis ligomis pacientų slaugos ypatumai, vainikavo slaugytojų apdovanojimai už LSSO  palaikymą ir gerą darbą.
Lietuvos slaugos specialistų organizacijos garbės ženklais buvo apdovanotos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Beinorienė, Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filialo vyriausioji slaugytoja Eugenija Petrokienė bei Klaipėdos ligoninės Švėkšnos departamento slaugytoja Audronė Černiauskienė.

Dar 13 slaugytojų įteikti padėkos raštai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder