Specialisto patarimai: kaip ištverti staigius orų pokyčius

Specialisto patarimai: kaip ištverti staigius orų pokyčius

Iki rudens dar toli, užtat jau pajutome vasaros įnorius - daugelis žmonių jaučiasi ne itin gerai. O čia dar magnetinės audros...

Nors kai kurie gydytojai ragina nekreipti dėmesio į visokius Saulės išsiveržimus, magnetines audras, liūtis, užeinančias po saulėtų dienų, organizmas jų neklauso. Ir atkakliai stengiasi prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų - slėgio, drėgmės ir kitokių vasariškų netikėtumų. Greičiausiai į tai reaguoja kraujagyslės. O tai reiškia, kad sunkiausia - hipertonikams ir hipotonikams, vaikams ir senyviems žmonėms. Bet ir palyginti sveikiems žmonėms gali pradėti skaudėti galvą, atsirasti svaigulys ir silpnumas. Dėl besikeičiančių sąlygų antinksčiai pradeda išskirti streso hormoną, dėl to atsiranda dirglumas, sumažėja darbingumas. Vakarais gali krėsti drebulys be temperatūros ir dažnai sutrikti skrandžio veikla. Ši būsena vadinama meteoneuroze. Tokiomis dienomis savo organizmui būtina padėti. O tai padaryti padės paprasti patarimai, taip pat tinkama mityba.

1. Venkite per didelio krūvio, tiek fizinio, tiek emocinio, bet visai neatsisakykite fizinės veiklos, kuri ne tik treniruoja kraujagysles ir raumenis, bet ir padeda išsiskirti endorfinams.

2. Nevalgykite per gausiai ir riebiai: prikimšus skrandį gali sutrikti širdies ritmas ir šokinėti spaudimas. Valgykite nedidelėmis porcijomis po 4-5 kartus per dieną. Pirmenybę teikite produktams, kuriuose gausu vitaminų A, C ir P, teigiamai veikiančių nervų sistemos ir kraujagyslių funkcijas: valgykite juodųjų serbentų, citrinų, erškėtuogių, rūgštynių, šaltalankių, morkų, jaučio kepenų, sviesto, kiaušinių, ikrų.

3. Kavą ir stiprią arbatą (šie gėrimai audrina nervų sistemą) keiskite žolelių arbatomis, taip pat raminamosiomis. Visiškai atsisakykite alkoholio, kuris tik suaktyvina centrinę nervų sistemą.

4. Labai gerai padeda lengvas sprando masažas: dingsta nemalonūs pojūčiai galvoje (sunkumas, svaigulys, mieguistumas).

5. O svarbiausia - gerai išsimiegoti. Nemiga triskart padidina jautrumą orams! Norėdami lengvai užmigti, prieš guldamiesi išsimaudykite šiltoje vonioje su žolelėmis arba aromatinių aliejų mišiniu (rozmarinų, levandų, citrinų). Taip pat galima nakčiai išgerti raminamojo mišinio: 20 lašų sukatžolių tinktūros, 20 lašų gudobelių ir 20 lašų valerijonų su trečdaliu stiklinės vandens. Jis švelniai nuramins ir padės užmigti.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder