Tokios konferencijos, į kurias kaskart atvyksta apie 70-100 gydytojų iš visos Lietuvos, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje tapo jau tradicinės. "Šįkart surengėme ketvirtą respublikinę konferenciją. Džiugu, kad kolegos domisi artroskopijos naujovėmis. Anksčiau kursuose daugiau dėmesio buvo skiriama peties patologijų artroskopiniam gydymui, o šiemet jau dalijomės patirtimi, kaip gydyti ne tik peties, bet ir kelio, riešo, čiurnos, pėdos sąnarių patologijas", - pasakojo ligoninės Sporto medicinos centro vadovas gydytojas ortopedas-traumatologas Markas Fiodorovas.
Operavo tris pacientus
Pirmąją artroskopijos kursų dieną ligoninės ortopedai-traumatologai kartu su chirurgu iš Austrijos Florinu Ramadani atliko tris artroskopines operacijas: dviem jauniems vyrams buvo plyšę kelio sąnario priekiniai kryžminiai raiščiai, o trečiajam operacija atlikta dėl peties rotatorių manžetės plyšimo. Pasak gydytojo M. Fiodorovo, visi trys pacientai aktyviai sportuoja, tad tokių traumų nepavyksta išvengti. Lietuviškai su konferencijos dalyviais pasisveikinęs gydytojas F. Ramadani pakvietė visus dideliame ekrane stebėti jo kartu su kolegomis atliekamas operacijas, taip pat aptarinėti, diskutuoti su operuojančiais chirurgais galėjo visi kursų dalyviai. "Po artroskopinių operacijų visi trys pacientai jautėsi gerai ir po dviejų dienų buvo išleisti namo. Pooperacinis laikotarpis sutrumpėja dėl to, kad atliekamos operacijos yra minimaliai invazinės, netraumuoja audinių, pacientai patiria mažiau skausmo ir greičiau pasveiksta", - M. Fiodorovas. Anot jo, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus atliekama maždaug po 1000 artroskopinių operacijų, kurių metu dažniausiai operuojami traumuoti peties ir kelio sąnariai.
Antrąją konferencijos dieną ortopedai-tramatologai dalijosi teorinėmis žiniomis apie gydymo naujoves artroskopijos srityje, aptartos peties, kelio patologijos ir jų gydymo metodai, čiurnos, klubo sąnario, riešo operacijos. Kursų dalyviams buvo įteikti 16 valandų kursų baigimo sertifikatai.
Rašyti komentarą