Veido chirurgas Renaldas Vaičiūnas: leistis botoksą pas neprofesionalus - nesaugu

Veido chirurgas Renaldas Vaičiūnas: leistis botoksą pas neprofesionalus - nesaugu

Vilniaus universitetinės Žalgirio klinikos veido ir žandiklaulio chirurgijos skyriaus vedėjas, plastikos chirurgas Renaldas Vaičiūnas perspėja moteris, kad lyginti veido raukšles botulino toksino injekcijomis pas neprofesionalus, išklausiusius minimalius anatomijos kursus, nėra saugu, nes iškyla grėsmė ne tik jūsų estetiniam vaizdui, bet ir sveikatai.

"Visų pirma, botulino toksinas yra vaistas. Noriu pabrėžti, kad botulino toksino injekcija, nors ir atrodytų nesudėtinga, tačiau yra medicininė procedūra, turinti savo riziką, galinti sukelti kompikacijas, šalutinį poveikį. Botoksas yra medicininis veido raukšlių gydymas ir injekcijų saugumas, technika bei rezultatas tiesiogiai priklauso nuo asmens, kuris jas leidžia", - teigia R. Vaičiūnas.

Pastaruoju metu vis dažniau į medikus kreipiasi nepatenkintos pacientės, botokso procedūras atlikusios ne gydytojų kabinetuose. Ateina moterys nenatūraliai sustingusiais veidais, nuo per didelės botokso dozės nukritusiais ar patinusiais akių vokais, pernelyg nustebusiu žvilgsniu, pasikeitusia veido asimetrija arba net veido paralyžiumi lyg po patirto insulto ir prašo "pataisyti". Deja, kažką pakeisti įmanoma anksčiausiai po 6 mėn. - tiek vidutiniškai veiksmingas botulino toksino preparatas.

25-erius metus plastikos chirurgu dirbantis R.Vaičiūnas sako, kad botulino toksinas yra leidžiamas labai tiksliai į tam tikras raumenų grupes parinkus optimaliausią vaisto dozę. Per didelė dozė jau yra rizika. Kiekvienam pacientui turėtų būti skiriamas individualus gydymas, atsižvelgiant ne tik į konkrečius jo poreikius, bet ir į veido raumenų balansą, pagaliau paciento darbą ir socialinį gyvenimą.

"Aš, kaip veido chirurgas, galiu pasakyti, kad kiekvieno iš mūsų veido anatomija yra labai skirtinga, o raukšlių linijos ne visada standartiškai išsidėsčiusios. Čia reikalingos ne tik labai geros veido anatomijos, fiziologijos, specializuotos medicinos žinios, bet ir išlavinti įgūdžiai. Todėl pasirinkę nekvalifikuotą, neturintį patirties specialistą, dažnai rizikuojate patirti neigiamą botulino toksino poveikį arba net komplikacijas. Ir klausimas, ar taip atsitikus, asmuo, jį suleidęs, žinos, kaip toliau elgtis", - teigia R. Vaičiūnas.

Žinomas plastikos chirurgas kviečia moteris nebūti pernelyg patikliomis - prieš leidžiantis botokso injekcijas pasidomėti jas siūlančio asmens kvalifikacija, reputacija bei patirtimi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder