Žalingi įpročiai kai kada nekenkia

Žalingi įpročiai kai kada nekenkia

"Vakarienę atiduok draugui" - daugelis mano, kad išties visas po šešių vakaro suvalgytas maistas virsta riebalais. Iš tiesų naktį virškinimo traktas dirba, o tai patvirtina rytinis organizmo apsivalymas nuo perdirbimo produktų. Todėl gultis alkanam kenksmingiau - jei žmogus nori valgyti, vargu ar jo miegas bus visavertis. Specialistai pataria vakarieniauti likus kelioms valandoms iki miego. O prieš pat miegą galima išgerti stiklinę kefyro, rūgpienio, suvalgyti jogurto ar vaisių.

Sėdėti koja ant kojos

Manoma, kad tokia poza provokuoja venų varikozinį išsiplėtimą. Sėdėti užsimetus koją ant kojos patogu, šis įprotis būdingas daugeliui. Bet jei nėra kitų rizikos veiksnių, paveldėtų ar profesionalių (pavyzdžiui, dirbate pardavėju, mokytoju, kirpėja ir dirbate stovėdami), vien dėl tokio sėdėjimo varikozė neišsivystys.

Nervintis

Jei įpratote nervintis dėl menkiausios priežasties, neskubėkite sau priekaištauti. Stenfordo universiteto (JAV) specialistai įrodė: trumpalaikiai stresai naudingi imuninei sistemai. Sukėlę lengvą stresą laboratorinėms žiurkėms, jie pastebėjo, kad šiuo laikotarpiu imuninės sistemos ląstelės aktyviau kovoja su infekcija. Taip pat, atsakant į stresą, išskiriama daugiau hormono kortizolio. Tai padeda susikaupti, rasti problemos sprendimą. Tačiau nereikia painioti lengvo streso ir nuolatinės įtampos - tai skirtingi dalykai.

Keiktis

Kylio universiteto (Vokietija) mokslininkai įrodė: kai žmogus keikiasi, jo organizme gausėja endorfinų, kurie taip pat išskiriami tada, kai žmogus jaučiasi laimingas. Keiksmai gali būti naudingi, nes ypatingais atvejais padeda išreikšti stiprias emocijas. O štai nuolatinis keiksmažodžių vartojimas, priešingai, yra tiesus kelias į žmogaus degradaciją.

Rizikuoti

Manoma, kad prieš ką nors veikiant, reikia pagalvoti. Amerikiečiai mokslininkai nesutinka: jei žmogus rizikuoja, jo organizme išsiskiria adrenalinas, o jis palaiko viso organizmo ir smegenų tonusą. Mokslininkai vėl atliko bandymą su dviem žiurkių grupėmis: vienas šėrė, girdė ir leido gyventi, kaip joms patinka. O kitas mėtė iš didelio aukščio, marino badu, neleido miegoti. Vis dėlto pastarosios gyveno ilgiau. Norint gauti pasitenkinimo hormono, serotonino, mums reikia stiprių emocijų, todėl žmonės taip dažnai elgiasi rizikingai, daro išvadą specialistai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder