Darželiuose - vietų gausėjimo metas

Darželiuose - vietų gausėjimo metas

Apžiūrėję kaip buvo investuotos Savivaldybės skirtos lėšos didinti vietų skaičių darželiuose Klaipėdos vadovai tvirtina, kad jų deficitas visiškai bus panaikintas kitąmet.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Budinu antradienį lankėsi švietimo įstaigose, kuriose apžiūrėjo irengtas ar baigiamas įrengti naujas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Miestui diriguojantys svečiai lankėsi lopšeliuose-darželiuose "Du gaideliai", "Pumpurėlis" ir "Alksniukas", mokykloje-darželyje "Pakalnutė" ir "Smeltės" progimnazijoje.

"Du gaideliai" įrengė tik lietuviškai kalbantiems vaikams skirtą grupę. Čia nuo rugsėjo bus perkelta 15 vaikų iš uždaromo lopšelio-darželio "Aušrinė". Pasak direktoriaus pavaduotojos ugdymui Tatjanos Paulauskienės, ši grupė įsikurs buvusiose valgyklos patalpose.

"Vaikai maži, iki trejų metų, tad turėjome įkurti grupę pirmajame aukšte. Darbus atlikome šiemet, viską darėme patys, tik samdėmės santechniką. Valgykla bus perkelta kitur", - sakė ji.

Nors lietuvių grupė iš visų darželyje esančių 11 grupių bus vienintelė, tačiau didelių problemų esą neturėtų kilti.

"Nebuvome mišrus darželis, tačiau turėjome kelis lietuvius rusų grupėse. Čia dirbantys specialistai šneka lietuviškai, rusiškai, angliškai. Tikimės, jog vaikai integruosis, šis laikotarpis bus adaptacinis", - tikino T. Paulauskienė.

Naujas patalpas atvėrė ir "Smeltės" progimnazija. Ši įstaiga kartu su Vitės pagrindine mokykla nuo rugsėjo lauks vaikų priešmokyklinio ugdymo grupėse.

"Priešmokyklinės grupės yra naujovė. Šiemet į grupę užsirašė 16 vaikų, nors galėjome priimti 20. Progimnazijoje atlaisvinome mažesnio naudojimo patalpas, žiūrime, ar čia tilptų ir kita grupė. Maitinimas bus suderintas su valgykla, vaikus kviesime į sporto, aktų sales, ko kiti darželiai negali pasiūlyti", - kalbėjo progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis.

NAUJA ĮRANGA jau laukia lopšelinukų.

Direktorius teigė, jog trys grupę kuruosiantys pedagogai yra patyrę šioje srityje, vaikams jie taip pat stengsis suteikti ir muzikinius, ir anglų kalbos pagrindus.

Nors priešmokyklinės grupės šiemet susirinko pakankamai gausios, dar nėra aišku, ar jos bus reikalingos ateityje.

"Buvo galvojama apie privalomą priešmokyklinį mokymą, tačiau Seimas dar nebuvo pasirengęs priimti tokio sprendimo. Nutarėme patys leisti eksperimentines grupes į mokyklas, kurios sutiko tai daryti. Tokiu būdu sieksime tokias grupes kelti į mokyklas ir atlaisvinti vietas kitiems", - aiškino Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Tiesa, ne visos aplankytos įstaigos buvo visiškai pasiruošusios priimti vaikus. Klaipėdos "Pakalnutės" mokykla-darželis tebevykdė remonto darbus, tačiau direktorė Natalija Griško tikino, kad iki rugsėjo viskas turėtų būti sutvarkyta. 10 grupių ir 3 klases nuo rugsėjo priimsianti rusų mokykla-darželis šiemet remontavo sanitarinius mazgus ir virtuvėles.

"Šiemet Klaipėdoje įrengtos 23 naujos grupės, iš miesto biudžeto tam skirta apie 400 tūkstančių eurų. Neabejoju, kad ši nemaža suma yra labai prasmingai išleista. Iš viso darželiuose atsirado 558 naujos vietos - 430 valstybiniuose ir 128 privačiuose darželiuose. Dar turime apie 300 vietų deficitą, tačiau sieksime, jog kitąmet šis skaičius būtų gerokai sumažėjęs arba išvis būtų nulis", - sakė V. Grubliauskas.

Nors jis ir S. Budinas vakar nevažiavo į šiaurinę miesto dalį, kur ir yra fiksuojamas didžiausias vietų darželiuose poreikis, Savivaldybės atstovai tikino, jog jau yra atlikti visi būtini darbai, kad darželyje "Obelėlė" pradėtų veikti dvi papildomos grupės 35 vaikams. Vitės mokykloje esą irgi jau sutvarkyta nauja priešmokyklinė grupė, skirta 20 vaikų.

Informacija

Anot Savivaldybės pateikimų duomenų, nuo rugsėjo bus įsteigtos 23 naujos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės bei taip bus sukurta 430 naujų vietų, o į darželius nepatekusių vaikų eilės uostamiestyje šiemet esą turėtų sumažėti kone perpus, jei lygintumėme su pernai. Tiesa, į 145 naujai sukurtas vietas bus perkelti vaikai iš uždaromo "Aušrinės" darželio. Naujos grupės bus įsteigtos lopšeliuose-darželiuose "Aitvarėlis", "Alksniukas", "Žiogelis", Žemuogėlė", "Obelėlė", mokyklose-darželiuose "Saulutė", "Inkarėlis", "Nykštukas" bei kt. Dvi priešmokyklinio ugdymo grupės bus įsteigtos "Smeltės" progimnazijoje ir Vitės pagrindinėje mokykloje.

Privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas dėl 100 eurų siekiančios kompensacijos šiemet Klaipėdoje esą lankys beveik 50 proc. daugiau vaikų. Teigiama, kad praėjusiais mokslo metais uostamiesčio privačius darželius lankė 250 mažųjų klaipėdiečių, šiemet - jau beveik 380.

Praėjusiais mokslo metais į Klaipėdos darželius bendrai nepateko apie 600 mažųjų klaipėdiečių. Preliminariai skaičiuojama, kad šiemet į uostamiesčio darželius nepateks per 300 vaikų.

Naujoms grupėms įrengti iš miesto biudžeto šiemet skirta kiek daugiau nei 396 tūkst. eurų, išlaikyti - beveik 100 tūkst. eurų.

Sidebar placeholder