Darževoliucija subrendo: įkurta nauja darbo grupė

Darževoliucija subrendo: įkurta nauja darbo grupė

Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) surinkti beveik 2,2 tūkst. klaipėdiečių parašų dėl atlyginimo už dalinį vaiko išlaikymą priešmokyklinio ugdymo įstaigose sulaukė miesto valdžios atsako. Pirmadienį Savivaldybėje susirinko iš naujo sudaryta darbo grupė, kuri per mėnesį privalės pateikti siūlymus dėl galimų šios tvarkos pakeitimų.

Vis dėlto pirmasis susirinkimas buvo panašesnis į chaosą nei į konstruktyvią diskusiją. Per beveik 2 valandas netrūko piktų pastabų dėl pertraukinėjimo, pakeltų balsų, kaltinimų, kad šnekama apie dalykus, nesusijusius su susitikimo tema.

Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė darbo grupei išvardijusi VLTF kreipimosi punktus pareiškė, jog apgailėtina, kad minimame dokumente nebuvo pateikta pasiūlymų, o prašymus dėl teisininko ir Tarybos opozicijos narių dalyvavimo posėdžiuose atmetė - esą pirmieji pernelyg užsiėmę ir galėtų dalyvauti tik trumpai, o dėl opozicijai priklausančių Tarybos narių pareiškė, kad nereikia politizuoti darbo grupės veiklos.

VLTF atstovai N. Laužikienei vakar jau įteikė pasiūlymus, kaip galėtų atrodyti pakeista tvarka. Forumo vadovė Kristina Paulikė patvirtino, kad iš principo norima grįžti prie senojo modelio.

"Norime, kad būtų atskirti maitinimo ir ugdymo reikmių tenkinimo mokesčiai", - sakė K. Paulikė.

Tačiau, anot tėvų atstovės, vos tik apie tai užsimenama, iškart šnekama apie mokesčio kėlimą. Tad VLTF nariai dėl šių priežasčių susitikimo metu kėlė klausimą dėl galimai neskaidriai darželiuose atliekamų maisto viešųjų pirkimų. Esą ruošiamas konkrečių atvejų sąrašas, kurios įstaigos perka daug brangesnius produktus, nors analogiški prieinami daug pigiau.

Šūsnis dokumentų nagrinėjančio forumo atstovės piktinasi, kad valdininkai joms nesuteikia visų reikalingų dokumentų ir skaičių, todėl negalima patikrinti, ar išties darželiuose tokia bloga situacija.

Beje, iš į darbo grupę pakviestų darželių vadovų pusės nuskambėjo komentarų, kad dėl naujos tvarkos ir daugiau nei 10 dienų sergančių vaikų jie jau "eina į minusą". Anot K. Paulikės, tai tik patvirtina, kad naujoji Klaipėdos tvarka, kuri yra išskirtinė Lietuvoje, ydinga.

Pagal VLTF pateiktą siūlymą mokestis už darželį turėtų mažėti vaikui sergant kad ir 1 dieną, nesvarbu, kiek laiko trunka tėvų atostogos, dėl prastovų tėvų darbe, "mamadieniais", nelaimių šeimoje atvejais ir kt.

Grupės nariai aptarti pasiūlymų žada rinktis kitą savaitę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder