Judriausias miesto lopšelis-darželis - "Puriena"

Judriausias miesto lopšelis-darželis - "Puriena"

Minint Klaipėdos - Europos sporto miesto metus ir Lietuvos šimtmečio sukaktį, mieste vyko gausybė renginių. Vienas iš jų - neformalaus sveikatos ugdymo konkursas "Judriausias darželis", kurio finanaliniai apdovanojimai įvyko vakar Klaipėdos "Gilijos" pradinėje mokykloje.

"Judriausias darželis" - tai ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės sporto ir sveikatingumo konkursas, kurį organizavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Anot renginio organizatorių, konkurso tikslas - skatinti Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų fizinį aktyvumą, puoselėti teisingas šeimos fizinio aktyvumo nuostatas bei ugdyti pilietiškumą. Iš viso konkurse dalyvavo 20 Klaipėdos lopšelių-darželių.

Konkurse galėjo dalyvauti visos Klaipėdos miesto ikimokyklinės ugdymo įstaigos, pateikusios paraiškas iki 2018 metų spalio 11 d. Dalyviai organizavo ir įgyvendino judriuosius sportinius renginius savo įstaigos bendruomenei ir, bendradarbiaudami su kitomis ikimokyklinėmis įstaigomis, bendrus judriuosius / sportinius renginius.

Nuo 2018 m. spalio 8 d. iki 2018 m. gruodžio 1 d. įveiktus kilometrus einant, bėgant ar judant kitomis priemonėmis, išskyrus mechanines transporto priemones, buvo būtina fiksuoti pačių pasirinktomis mobiliosiomis programėlėmis ir pateikti užfiksuotus įrodymus konkurso organizatoriams.

AKIMIRKA. Prieš apdovanojimų ceremoniją, vaikams netrūko linksmybių.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Konkurse "Judriausias darželis" dalyvavo ir jėgas išbandė lopšeliai-darželiai: "Alksniukas", "Ąžuoliukas", "Berželis", "Dobiliukas", "Du gaideliai", "Kregždutė", "Liepaitė", "Linelis", "Pagrandukas", "Radastėlė", "Rūta", "Vėrinėlis", "Versmė", "Vyturėlis", "Žiburėlis", "Žuvėdra", "Volungėlė", "Pumpurėlis" ir "Puriena".

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė sveikinimo kalboje dėkojo vaikams, darželių padagogams, visuomenės sveikatos specialistams, "Gilijos" pradinės mokyklos administracijai.

"Šio konkurso tikslas, kad ne tik vaikai darželiuose būtų judrūs, bet kartu su vaikais judėtų ir visa darželio bendruomenė, o ypač norėjome, kad kartu su vaikais judėtų ir jų tėveliai. Tie įgūdžiai, kurie nuo mažų dienų yra formuojami šeimoje, neprarandami ir visą gyvenimą. Mums pavyko išjudinti visuomenę, konkursas pasisekė puikiai. Šis konkursas ne paskutinis, šiemet skelbsime ir antrą, kad vaikai turėtų dar daugiau galimybių keliauti ir organizuoti renginius savo darželiuose", - kalbėjo J. Grubliauskienė.

"Judriausio darželio" renginio metu pastebėta labai gražių draugystės pavyzdžių tarp darželių. Viena iš konkurso sąlygų buvo, kad tam tikras užduotis atliktų keli darželiai kartu. Pasak J. Grubliauskienės, tai ne tik motyvavo aktyviai judėti, bet ir skatino tarpusavio draugystę.

Konkurse "Judriausias darželis" III-iąją vietą užėmė lopšelis-darželis "Volungėlė", II-ąją - "Pumpurėlis", o I-ąją vietą laimėjo "Puriena".

Nugalėtojo lopšelio-darželio "Purienos" atstovė Klaipėdos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Adomaitė neslėpė džiaugsmo: "Pirmos vietos nesitikėjome, bet turėjome viltį, kad tarp prizininkų papulsime, nes visose rungtyse pasirodėme gana gerai. Tėveliai taip pat buvo labai aktyvūs. Vaikučiams labai patiko šis konkursas, jiems visada yra smagu judėti, varžytis. Dėl šio konkurso darželyje surengėme dar daugiau neplanuotų renginių. Juos planavome daryti vėliau, bet dėl konkurso mums reikėjo daugiau pajudėti, fiziškai pasiruošti".

Paklausta, kodėl tokie renginiai vaikams yra reikalingi, R. Adomaitė atsakė: "Šiais laikais vaikai yra mažai fiziškai aktyvūs. Jie daugiausiai laiko praleidžia darželyje, tad galima sakyti, kad tai yra beveik vienintelė vieta, kur jie gali aktyviai pajudėti. Vargu ar grįžę namo iš darželio jie dar bėga laukan. Augantiems vaikams yra būtinas kontaktas su natūralia aplinka, judėjimas, grynas oras".

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder