Klaipėdiečius sudomino Kauno savivaldybės patirtis reformuojant švietimo tinklą

Klaipėdiečius sudomino Kauno savivaldybės patirtis reformuojant švietimo tinklą

Švietimo bei ugdymo įstaigų pertvarka, planai, perspektyvos, realūs veiksmai, - tai pagrindinės temos, kurias drauge su Kauno mero pavaduotoju Vytautu Vasilenko, savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyriaus vadovais bei specialistais ketvirtadienį aptarė kauniečių svečiai iš Klaipėdos miesto savivaldybės.

Uostamiesčio atstovai teigė atvykę į Kauną pasidomėti gerąja kolegų patirtimi. Susitikimas buvo konkretus ir dalykiškas.

"Turim išspręsti mokyklų tinklo pertvarkos problemą ir dėl mokinių skaičiaus mažėjimo, ir dėl lėšų taupymo. Negalim laikyti pustuščių mokyklų, kadangi per pastarąjį dešimtmetį Kaune mokinių skaičius sumažėjo 20 tūkstančių. O jei atvirai, tai man visai nepatinka dabar galiojantis lėšų švietimui skirstymas per mokinio krepšelį", - sakė mero pavaduotojas V. Vasilenko.

Pasak Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo dr. Antano Bagdono, pagal parengtą planą, kitais mokslo metais vienuoliktąsias klases galės formuoti tik 4 mokyklos.

"Yra atvejų, kai sujungti gretimas dvi mokyklas - būtina, kadangi nei vienoje, nei kitoje neužtenka mokinių. Turim parengę planą, kitą savaitę jį pateiksime Mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupei, o paskui tą dokumentą svarstys miesto taryba. Tik gerai išanalizavę, mes pateikiame pasiūlymus politikams", - sakė A. Bagdonas.

Apie atliekamus tyrimus svečiams papasakojo Švietimo ir kultūros įstaigų veiklos analizės skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika.

"Analizuojame išorės ir vidaus audito duomenis, formuluojame išvadas, paskui laiškais pateikiame informaciją mokykloms. Įvairiapusiška informacija internete pateikiama ir tėvams, tuomet jiems nereikia vadovautis kaimyno ar pažįstamo rekomendacijomis, kuri mokykla yra geresnė.

Mūsų siunčiami laiškai mokykloms taip pat yra vertingi - vadovai juos analizuoja ir mato, kurioje srityje reikia pasitempti, ko reikia pasimokyti iš kolegų. Analizuojam finansinius dalykus, pateikiam informaciją apie pastatų būklę, remontus, apibendrinam viešuosius pirkimus, nes šioje srityje vis pasitaiko klaidų. Stebime, kokią įtaką vadovų kvalifikacija turi darbo rezultatams.

Neabejojame, kad klaipėdiečiai taip pat yra pasiekę gražių rezultatų, todėl mes ir iš jūsų daug ko galime pasimokyti", - kalbėjo V. Mažeika.

Svečiams iš Klaipėdos dar buvo pateikta informacija apie tai, kaip Kaune priimami vaikai į ikimokyklines įstaigas. Pabrėžta, jog informacija apie laisvas vietas tose įstaigose yra vieša ir tėveliams lengvai prieinama.

"Iš esmės vietų darželiuose Kaune netrūksta, tačiau negalime teigti, kad į kiekvieną darželį, kuris arčiau namų, vaikas gali patekti. Kai kurie darželiai pripildyti iki ribos, priklausomai nuo rajono ir paties darželio populiarumo, o kituose - yra laisvų vietų, bet tėvai nenori savo vaikų vežioti iš vieno miesto krašto į kitą", - sakė vedėjas A. Bagdonas.

Po šio klaipėdiečių vizito Kaune dviejų didžiųjų Lietuvos miestų švietimo reikalais besirūpinantys savivaldybių atstovai toliau tęs abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder