Lietuvių kalbos egzaminas nuliūdino
Lietuvių kalbos egzaminas nuliūdino

Šiandien paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai klaipėdiečių jau nedžiugino taip, kaip kiek anksčiau skelbti užsienio kalbų egzaminų įvertinimai.

Iš 1 049 Klaipėdoje laikiusiųjų lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 116. Tai šiek tiek didesnis skaičius nei šalies bendras vidurkis (atitinkamai 11 ir 10,96 proc.).

Iš šio egzamino Klaipėdoje gauti tik 7 šimtukai. 3 iš jų atiteko Klaipėdos licėjaus, 2 - "Ąžuolyno" gimnazijos, po vieną - "Aukuro" ir "Vėtrungės" gimnazijų abiturientams.

Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šalyje išlaikė 89,04 proc. moksleivių (pernai - 89,76 proc.). Šimto balų įvertinimą gavo 0,71 proc. visų laikiusiųjų.

Daugiausia - 81,8 proc. kandidatų - rinkosi rašyti samprotavimo rašinį. Populiariausia buvo tema "Kas žmogui teikia ramybę". Ją rinkosi 61 proc. visų kandidatų.

Liepos 7 d. visi neišlaikiusieji valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino galės jį perlaikyti kaip mokyklinį.

Paskelbti matematikos brandos egzamino rezultatai klaipėdiečiams buvo kur kas linksmesni. Nors neišlaikiusiųjų buvo nemažai - 44 iš 949 visų laikiusių, bet šis egzaminas pažėrė nemažai šimtukų. Jų Klaipėdoje yra net 73. Daugiausia - 48 - gavo "Ąžuolyno" gimnazijos, 10 - Klaipėdos licėjaus, 5 - Vytauto Didžiojo, 4 - "Aitvaro", po 2 - Vydūno, "Varpo", po 1 - "Vėtrungės" ir Hermano Zudermano gimnazijų abiturientai. Šimtukus Klaipėdoje gavo 7,7 proc. visų laikiusiųjų. Šalies mastu aukščiausią įvertinimą gavo 4,78 proc. kandidatų.

Šalyje šį egzaminą išlaikė 94,36 proc. visų laikiusiųjų (pernai - 89,3 proc.).

Sidebar placeholder