Pirmokų registracija - su eilėmis

Pirmokų registracija - su eilėmis

Nuo praėjusių metų pradžios Klaipėdoje į pirmą klasę vaikus tėvai gali registruoti nuo sausio 1-osios - keliais mėnesiais anksčiau nei iki tol. Pernai buvo stebimasi, kad tėvai naujovę suprato pažodžiui ir, baimindamiesi, kad vaikai gali negauti vietos mokykloje, prie mokyklų durų su prašymais rikiavosi jau pirmomis sausio dienomis. Situacija šiemet pernelyg nepasikeitusi.

Per maždaug pusantros savaitės vienos Klaipėdos mokyklos sulaukė tiek tėvų prašymų priimti jų atžalas į pirmąją klasę, kad jau praktiškai užpildė visas vietas, o kitose šis procesas vyksta ramiai, be streso.

Daugumoje - ramu

Pasak "Smeltės" progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Danutės Oželienės, nuo sausio 2-osios sulaukta daugiau nei 20 prašymų priimti vaikus į pirmą klasę.

"Kasdien ateina tėvų, bet trinties tikrai nėra. Viskas labai ramiai, ateina tėvai, užpildo prašymus", - kalbėjo D. Oželienė.

Jos teigimu, praėjusiais metais buvo planuota sukomplektuoti 2 pirmokėlių klases, tačiau pavyko surinkti 3, šiems metams buvo planuotos 3, tačiau mokykla stengsis sukomplektuoti 4.

"Vitės" pagrindinės mokyklos direktorė Elvyra Stanislovaitienė skaičiavo apie 30 jau užregistruotų būsimųjų pirmokėlių.

"Kaip numatyta Savivaldybės tarybos sprendime, komplektuosime 2 klases, nors labai svajojame apie 3", - sakė mokyklos vadovė.

Klaipėdiečių tėvų dėmesiu nesiskundžia ir Simono Dacho progimnazija. Pasak jos vadovės Daivos Marozienės, tėvai plūsta nuo nuo pirmųjų dienų ir akivaizdu, kad taip pat pavyks sukomplektuoti pilnas klases.

"Sendvario" progimnazijos direktorė Lina Logvinovienė "Vakarų ekspresui" sakė, kad daugiau tėvų sulaukė sausio 2 ir 5 dienomis, tuomet buvo susidariusios ir nedidelės eilutės, tačiau dabar, įpusėjus sausiui, pirmokų registracija vyksta tvarkingai.

"Dvi klases jau turime užpildę, renkame trečią, gal net keturios bus", - vylėsi pokalbininkė.

Pietinėje miesto dalyje įsikūrusios Liudviko Stulpino progimnazijos vadovė Diana Čedavičienė taip pat pasakojo, jog mokykla būsimųjų pirmokėlių tėvų sulaukia kasdien.

"Šauniai sekasi, jau turime 83 prašymus. Įprastai pas mus yra 4 pirmosios klasės, bet tikėtina, kad šiemet prašysime leisti komplektuoti ir penktą", - kalbėjo D. Čedavičienė.

Šiaurinėje dalyje - antplūdis

Tačiau šiaurinėje miesto dalyje veikiančios mokyklos nuo pat pirmų dienų tiesiog užverstos tėvų prašymais.

Tauralaukio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Navickaitė teigė, jog jau sausio antrąją sulaukė tikro tėvų antplūdžio.

"Jau dabar esame gavę daugiau prašymų nei galėtume priimti vaikų. Buvo ir tokių, kuriems mūsų mokykla nepriklauso pagal gyvenamąją vietą, bet jiems net nesuteikėme vilties, juolab kad patys savo ugdymo įstaigoje turime priešmokyklines grupes, kurias lankantiems vaikams suteikiama pirmenybė, kad būtų mokymosi toje pačioje įstaigoje tęstinumas", - kalbėjo I. Navickaitė.

Sausio 5-ąją registruoti būsimuosius pirmokėlius pradėjusi "Versmės" progimnazija taip pat domina tėvus.

"Šiemet bus išleistos 4 ketvirtokų klasės, todėl tiek pat planuojame sudaryti ir pirmų klasių. Pagal gautų prašymų skaičių jau matome, kad jos bus lengvai užpildytos", - tikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Petkutė-Jevstafjeva.

"Verdenės" progimnazijos direktorė Rima Kurlavičienė suskaičiavo, jog sausio 2 d. vos per vieną valandą buvo užregistruoti 72 prašymai priimti vaiką į pirmąją klasę.

"Sausio penktą dieną mes praktiškai jau turėjome pilnas klases. Prašymus priimame ir toliau, bet iškart sakome tėvams, kad nesitikėtų patekti, - kalbėjo R. Kurlavičienė. - Sulaukiame labai daug besikreipiančių jau trečius metus iš eilės, nes yra banga tų vaikelių, kurie gimė, kai valstybė labai skatino ir rėmė gimstamumą."

Kolegei antrino ir D. Čedavičienė, pabrėžusi, jog ir jos vadovaujamoje L. Stulpino progimnazijoje matyti didėjantys pirmokų skaičiai.

Gali pritrūkti vietos

Pasak mokyklų atstovų, tėvai turi laiko iki pat gegužės mėnesio, tačiau skuba registruoti vaikus nuo pat pirmųjų sausio dienų. Tai, jų nuomone, galima paaiškinti ir rūpestingumu, ir baimėmis likti be vietos pageidaujamoje mokykloje.

"Tėvai galbūt yra suinteresuoti kuo anksčiau užrašyti vaiką, kad būtų ramūs, jog gaus vietą norimoje mokykloje ar pas norimą mokytoją, kiti galbūt apskritai yra tokie rūpestingi, kad nori greičiau viską sutvarkyti", - apie skubos priežastis svarstė L. Stulpino progimnazijos vadovė D. Čedavičienė.

Tuo tarpu "Verdenės" progimnazijos direktorė R. Kurlavičienė pabrėžė, jog situacija darosi sudėtinga - gaunama tiek tėvų prašymų, jog vaikai fiziškai negali tilpti klasėse, tad daliai tėvų tenka atsakyti neigiamai. Pokalbininkė juokavo, kad tokią grūstį mokykla gali priimti ir kaip komplimentą, tačiau tai jau kelia problemų.

"Svarstome, jog jei ir toliau bus tokie skaičiai, galbūt reikės prašyti papildomų patalpų arba organizuoti mokymo procesą dviem pamainomis. Tačiau pirmokų į antrą pamainą negalime kelti, tektų kelti vyresnius, turbūt vėl būtų tėvelių nepasitenkinimo", - kalbėjo R. Kurlavičienė.

Informacija

Pirmumo teisę priimant į pirmąją klasę mokyklos teikia vaikams, gyvenantiems mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Tais atvejais, jei neįmanoma patenkinti visų pirmumo teisę turinčių asmenų prašymų, pirmiausia priimami arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys, taip pat našlaičiai bei vaikai, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje, arba vaikai, kurių tėvai dirba toje mokykloje. Kai kurios mokyklos atsižvelgia ir į prašymus tėvų, kurie gyvena vienai mokyklai priskirtoje teritorijoje, tačiau dirba netoli kitos - taip būna patogiau atvežti ir paimti atžalas. Vaikai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje, į mokyklą priimami pagal prašymo padavimo datą.
Švietimo ir mokslo ministerija yra nustačiusi, jog pradinukų vienoje klasėje negali būti daugiau nei 24; klasių komplektų skaičių mokyklose tvirtina savivaldybių tarybos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder