Atsižvelgdama į tai, kad 22 savivaldybės nesugebės pasiruošti privalomam priešmokykliniam ugdymui ir įrengti daugiau kaip 110 naujų priešmokyklinio ugdymo grupių iki 2015 metų rugsėjo mėnesio, Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė privalomo priešmokyklinio ugdymo įteisinimą nukelti į kitų mokslo metų pradžią.
"Iš tikrųjų prašymas yra Savivaldybių asociacijos. Jie motyvuotai suskaičiavo, nurodė ir parodė mums, kad 22 savivaldybės yra nepasirengusios startuoti nuo 2015 m. rugsėjo 1 d., nes reikalinga įrengti apie 110 grupių darbo vietų. Jie sakė, kad tai yra per greitai, jie nespėja, ir buvo nutarta, kad tai padarysime nuo 2016 m. rugsėjo 1 dienos", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Planuojama, kad nuo 2016 metų rugsėjo priešmokyklinis ugdymas būtų privalomas visiems vaikams, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 6-eri metai. Šiuo metu priešmokyklines grupes jau lanko daugiau kaip 95 proc. šešiamečių.
Ministrė negalėjo atsakyti, kokia lėšų suma reikalinga visuotiniam priešmokykliniam ugdymui, tačiau daugiausia lėšų bus skiriama vaikų atvežimui, grupių įrengimui.
Priešmokyklinis ugdymas trunka vienerius metus iki mokyklos. Tėvai, pedagogai ir mokslininkai mato akivaizdžią šešiamečio dalyvavimo priešmokyklinio ugdymo programoje naudą. Mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad priešmokyklines grupes lankiusiems vaikams kur kas geriau sekasi mokytis mokykloje, o ilgalaikiai tarptautiniai tyrimai liudija apie teigiamą ankstyvojo ugdymo naudą visam tolesniam žmogaus gyvenimui.
Dauguma Europos Sąjungos šalių peržiūri savo ankstyvojo ugdymo (nuo gimimo iki privalomo mokymosi mokykloje pradžios) politiką. Kai kurios šalys ankstina privalomo mokymosi mokykloje pradžią - privalomas mokymas pradedamas 6, 5 ar net 4 metų.
Rašyti komentarą