„Septynių jūrų kapitonai“ pažino Juodosios jūros verslumo paslaptis

„Septynių jūrų kapitonai“ pažino Juodosios jūros verslumo paslaptis

Jaunimo verslumo ugdymo projekto „Septynių jūrų kapitonai“ dalyviai sėkmingai apiplaukė Juodąją jūrą.

Net 30 Lietuvos studentų šią vasarą užbaigė gilindami savo verslumo žinias unikalios kelionės istoriniu laivu „Reliant‘59“ metu. Per 50 verslumo kelionės aplink Juodąją jūrą dienų studentai ir juos lydinti įgula aplankė 16 uostų ir dalyvavo 35 susitikimuose, kuriuose turėjo galimybę pristatyti savo verslo idėjas. Projektą „Septynių jūrų kapitonai“ vykdo Lietuvos verslo darbdavių konfederacija (LVDK), jį palaiko Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.

„Ši kelionė tapo rimtu jūriniu išbandymu jaunuoliams, kurie turi ambicijų kurti savo verslus ir naujas darbo vietas. Susipažinus su kitų šalių verslumo paslaptimis, studentų laukia dar vienas iššūkis – parengti verslo planus ir susidėlioti tarptautinę verslo plėtros strategiją“, - sako LVDK generalinis direktorius Danas Arlauskas. Projekto finale tikimės, kad gims mažiausiai 4 nauji verslai.

Iš viso dalyvauti jaunimo verslumo ugdymo projekte „Septynių jūrų kapitonai“ pretendavo apie 350 studentų iš visų Lietuvos universitetų. Atrinkti 160 dalyvių baigė aktyvų verslumo įgūdžių mokymų kursą, 60 geriausių buvo pakviesti į idėjų kūrimo stovyklą, kurioje susiformavo 15 komandų ir tiek pat naujų verslo idėjų. Šios komandos ir jų idėjos tapo verslumo kelionės aplink Juodąją jūrą branduoliu.

„Mūsų kelionė turėjo ir pažintinių, ir verslo tikslų. Tarptautinis verslas yra neįmanomas be kitų kultūrų, tautų, kalbų ir tikėjimų pažinimo, o Juodosios jūros regionas yra ne tik įdomus, bet ir patrauklus savo galimybėmis“, - teigia „Septynių jūrų kapitonų“ koordinatorius Ilja Malkin. „Verslus jaunimas bendravo su diplomatais, universitetų bendruomenėmis, gamybos ir paslaugų įmonių vadovais, verslininkais, dalyvavo pristatymuose ir spaudos konferencijose, lankėsi gamyklose, istoriniuose, kariniuose ir kultūriniuose objektuose“, – pasakoja koordinatorius.

„Pamatyti ir atrasti tiek daug net nesitikėjome: bulgariškas aktyvumas, rumuniškas energingumas, ukrainietiškas apsukrumas, gruziniškas svetingumas ir turkiškas paslaugumas – tai tik kelios verslumo pamokos, kurias įsidėmėjo mūsų jaunuoliai“, - teigia kelionės organizatorės VšĮ „Gold of Lithuania“ vadovas Tomas Staniulis. „Ypatingo dėmesio ir šilto sutikimo lietuviai sulaukė Bulgarijos mieste Burgase, Ukrainos uostuose Odesoje ir Sevastopolyje ir, žinoma, Gruzijoje. „Esame labai dėkingai Vilniaus miestui ir Lietuvos diplomatiniam korpusui, kurie studentišką verslumo svajonę pavertė realybe“, – sako T. Staniulis.

Iš „Reliant‘59“ laivo žurnalo: per 50 dienų buvo įveikta daugiau kaip 2,5 tūkst. jūrmylių. Pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje apiplaukta visa Juodoji jūra pagal perimetrą laikrodžio rodyklės kryptimi, prieš sroves. Didžiausias užfiksuotas vėjas – 35 mazgai, gūsiai – iki 40, didžiausias jachtos greitis – 10,5 mazgo. Maksimalus bangavimas – 5 balai pagal Boforto skalę. Aplankytos šalys ir uostai: 1) Turkija: Stambulas, Igneada, Samsun, Zonguldak; 2) Bulgarija: Burgas, Varna, Svety Vlas; 3) Rumunija: Constanza; 4) Ukraina: Odesa, Sevastopolis, Balaklava, Jalta, Alušta, Feodosija; 5) Rusija: Sočis (įplaukta į teritorinius vandenis, bet prisišvartuoti uoste nepavyko dėl nedraugiškos biurokratinės aplinkos); 6) Gruzija: Poti, Batumi.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder