ŠMM pedagogų algoms didinti skiria 8 mln. eurų

ŠMM pedagogų algoms didinti skiria 8 mln. eurų

Nuo rugsėjo 1 d. didės pedagogų algų koeficientai. Švietimo ir mokslo ministerija mokytojų algoms didinti papildomai skyrė 8 mln. eurų, ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. 

„Radome lėšų pagerinti mažiausiai uždirbančių mokytojų padėtį. Iki šiol visų pedagogų atlyginimai buvo skaičiuojami pagal tris skirtingus koeficientus: minimalų, vidutinį ir maksimalų. Nuo rugsėjo 1 d., skyrus papildomų lėšų, minimalių koeficientų neliks, visi bus pakelti bent iki vidurkio. Pokytį pajus tie pedagogai, kurių algos iki šiol buvo skaičiuojamos pagal mažesnį nei vidutinį koeficientą", - sako švietimo ir mokslo ministrė.

Minimalūs koeficientai didės ne tik mokytojams, bet ir auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, specialiesiems pedagogams, socialiniams darbuotojams, švietimo įstaigose ir psichologinėse pedagoginėse tarnybose dirbantiems psichologams, specialiesiems ir socialiniams pedagogams.

Skaičiuojama, kad algos iki 5 proc. augs 41 proc. mokytojų, 22 proc. auklėtojų ir 35 proc. pagalbos mokiniui specialistų.

Kita svarbi po savaitės prasidėsiančių mokslo metų naujovė - privalomas vienų metų trukmės priešmokyklinis ugdymas. Jo tikslas - padėti pasirengti mokyklai, nes tyrimai rodo, kad nuo to, ar vaikui buvo sėkminga mokyklos lankymo pradžia, labai priklauso ir tolesni mokymosi pasiekimai.

Planuojama, kad į priešmokyklines grupes šiais metais turėtų ateiti kiek daugiau kaip 30 tūkst. vaikų, puse šimto daugiau nei pernai. Jau ir anksčiau priešmokyklines grupes lankė 98 proc. šešiamečių. 

Nuo šių mokslo metų jau pradedama mokytis pagal naujas, visoms mokykloms, taip pat ir tautinių mažumų, bendras 1-10 klasių lietuvių kalbos programas. Jose daug dėmesio skiriama skaitymo ugdymui, tvirtiems raštingumo įgūdžiams suformuoti - į mokyklas grąžinamas diktantas, atpasakojimas. Į programas įtraukta literatūra, kuri formuoja ne tik meninį skonį, bet ir moralines vertybes, tautinę ir pilietinę savimonę. 

„Šiais mokslo metais kokybė bus pagrindinis prioritetas: mokinių pasiekimų gerinimas per visas ugdymo pakopas, visose mokyklose, kokybinio atotrūkio tarp mokyklų mažinimas", - sakė ministrė A. Pitrėnienė.

Tam numatyta tikslinė parama mokykloms. Šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo projektą „Iniciatyva savivaldybėms". Jo tikslas - profesionali pagalba mokykloms, kuriose mokinių pasiekimai žemesni. Taip pat numatoma skelbti Pažangos skatinimo projektų konkursą, kuriame galės dalyvauti savivaldybės ir jų mokyklos ir gauti tikslinę paramą kokybei gerinti.

"Siūlome savivaldybėms sudaryti sutartis su mokyklomis kiekvienai iš šalių įsipareigojant ir prisiimant atsakomybę, kad savivaldybė mokyklose sudarytų tinkamas sąlygas mokytis mokiniams, o mokyklos pasiektų konkrečios mokinių mokymosi pažangos. Savivaldybių administratoriai turi kelti ambicingus tikslus mokyklų vadovams, kad jau per vienerius metus būtų žymus mokyklos pokytis gerinant mokinių pasiekimus", - sakė ministrė. 

Šiemet atnaujinami 209 švietimo įstaigų pastatai ir 11 švietimo įstaigų sporto aikštynai, numatytas 1 mln. eurų profesinių mokyklų bendrabučiams atnaujinti. Ministerija, reaguodama į tėvų prašymus, ką tik atidarė dar vieną darželį, jau penktą, Vilniaus rajone. Kaune baigiamas statyti vaikams su elgesio ir emociniais sutrikimais skirtas centras. Skirta daugiau kaip 0,5 mln. eurų mokytojų darbo vietoms kompiuterizuoti. 

Švietimo ir mokslo ministerija ir rugpjūčio 31 d. savivaldybėms įteiks nupirko dvigubai daugiau nei paprastai geltonųjų autobusų - 82. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder