Švietimo milijonus "suvalgys" įstaigų renovacija

Švietimo milijonus "suvalgys" įstaigų renovacija

Antradienį buvo pristatytas Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus 2011-2013 metų strateginis veiklos planas. Jame numatoma, jog šį kartą prireiks šiek tiek daugiau lėšų negu buvo numatyta praeitame plane - apie 243 mln. Lt vietoje 231 mln. Lt.

Pasak Švietimo įstaigų administravimo poskyrio vedėjos Jolantos Ceplienės, daugiausiai lėšų, kaip ir visada, numatyta įstaigų išlaikymui, nes to neužtikrinus prasmės netektų kiti tikslai.

Vienas iš svarbesnių numatytų darbų - tolesnis internetinio tinklo LITNET diegimas. Jį įdiegus visose ugdymo įstaigose mieste, jos galėtų naudotis nemokamu internetu ne tik tarpusavyje, bet ir su aplinkiniais. Šioje srityje jau nuveikta nemažai - beliko vos 20 ugdymo įstaigų, kuriame LITNET dar neįdiegtas. Strateginiame plane numatyta, jog 2011 metais prie šio tinklo bus prijungtos dar 7 įstaigos, 2012-aisiais - 10, o 2013-aisiais likusios 3. Praeitą kartą šiam tikslui pinigų nebuvo skirta, todėl tikimasi, jog šį kartą lėšų atsiras.

Taip pat 2011-2013 m. strateginiame veiklos plane numatyta tęsti ar pradėti naujas ugdymo įstaigų renovacijas. Numatoma baigti renovacijas "Vėtrungės" ir "Varpo" gimnazijose, "Santarvės", "Verdenės", Liudviko Stulpino bei "Sendvario" pagrindinėse mokyklose. Taip pat tikimasi paruošti "Vitės" pagrindinės mokyklos techninį pastato šiluminės renovacijos projektą.

Iš Europos Sąjungos lėšų numatoma 2011 metais modernizuoti darželius "Obelėlė", "Atžalynas", "Radastėlė", "Svirpliukas", "Pingvinukas", "Žiogelis" ir "Žilvitis". Tam numatyta 2,5 mln. litų.

"Esame atrinkę "Aušrinę", "Žilvinėlį" ir "Alksniuką" langų keitimui iš Švietimo ministerijos lėšų, tačiau iš ministerijos dar nesame gavę atsakymo. Iš savivaldybės biudžeto langai numatomi keisti lopšeliuose-darželiuose "Pušaitė", "Pumpurėlis", "Volungėlė", "Gintarėlis", "Pagrandukas", "Rūta" ir "Dobiliukas" bei mokyklose-darželiuose "Pakalnutė" ir "Šaltinėlis", - vardijo J. Ceplienė.

Naujajame strateginiame plane numatomos ir neformaliojo ugdymo įstaigų renovacijos. Jau kovo mėnesį turėtų būti baigta Juozo Karoso muzikos mokyklos renovacija, kuriai numatyta per milijoną litų, taip pat dar šiemet turėtų būti atliktas Adomo Brako dailės mokyklos techninis projektas, o vėlesniais metais pradėti darbai.

Taip pat aptariant planą pabrėžta, jog nebaigta diegti Nesimokančių ir mokyklos nelankančių mokinių apskaitos sistema trukdo nustatyti realiai nesimokančių vaikų skaičių, nelankymo priežastis ir pasiūlyti sprendimus situacijai pagerinti, tačiau abejojama, ar bus gauta lėšų šiai sistemai diegti.

Strateginiame plane sutinkamos ir kelios naujovės. Nuo liepos 1 d. savivaldybės žinion perėjo I ir II specialiosios mokyklos bei Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla. Taigi strateginiame plane ugdymo įstaigų sąrašas pasipildys dar trijomis. Pasak J. Ceplienės, kol kas nenumatytas nė vienos ugdymo įstaigos naikinimas.

Dar viena naujovė šiame strateginiame plane - nuo 2011 metų atsirandantis ikimokyklinuko krepšelis. 4 valandos ikimokyklinio ugdymo bus finansuojamos iš mokinio krepšelio lėšų, o likusios valandos - iš savivaldybės biudžeto.

2011-2013 m. plane taip pat teko numatyti daugiau lėšų nemokamam maitinimui. "Kai buvo pradėtas teikti nemokamas maitinimas, 2000 metais jį gaudavo apie 3 000 vaikų, po to buvo sumažėję iki 1 000, o dabar šis skaičius pasiekė 4 000. Tai labai daug. Štai tokie krizės padariniai", - sakė J. Ceplienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder