Vaikų poilsiui – nė lito

Vaikų poilsiui – nė lito

Kiauroje valstybės kišenėje prasmego ir vaikų viltys vasarą pabuvoti kasmetinėse bendraamžių stovyklose. Šiemet joms organizuoti nei Švietimo ir mokslo ministerijos, nei mūsų rajono Savivaldybė neskyrė nė lito.

"Stovyklos nebuvo pernai, nebus ir šiemet“, - patvirtino Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė, kuri vis dar sulaukia tėvų, klausiančių apie stovyklą, skambučių.

Iki tol Kartenos vidurinė mokykla šešetą metų organizuodavo stacionarias vasaros stovyklas vaikams iš viso rajono. Kasmet jose trimis pamainomis pabuvodavo 75 vaikai.

Stovyklos dalyviams nekainuodavo: savivaldybė skirdavo lėšų maistui, priemonėms, išvykoms.

"Vaikams patikdavo būti su bendraamžiais, jiems organizuodavome diskotekas, sportinių ir kultūrinių renginių. Ypač daug dėmesio skirdavome socialiniams įgūdžiams ugdyti – mokyti bendravimo subtilybių, pažinti ir ugdyti savo asmenybę“, - pasakojo J. Račkauskaitė.

"Liūdna, bet šiemet Švietimo ir mokslo ministerija vasaros stovykloms organizuoti neskyrė pinigų, ir mokykloms tenka savarankiškai ieškoti rėmėjų. Vasaros stovyklų ypač pasigenda vaikai, kurie auga daugiavaikėse, nepasiturinčiose šeimose, ir neturi galimybių kur nors toliau nuvažiuoti, įdomiai praleisti atostogų“, - teigė Kretingos rajono švietimo skyriaus specialistė Asta Pocienė.

Jos teigimu, pernai mūsų rajono ugdymo įstaigos suorganizavo 20 įvairiausių stovyklų, jose pabuvojo beveik 600 vaikų.

Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Stasė Grigaitienė pasidžiaugė, kad mokyklos mokytoja Ina Česnavičienė nenuleido rankų ir surado privačių rėmėjų, kurie vasaros stovyklai "Volungėlė“ paaukojo per 1 tūkst. Lt.

„Šiemet tai – dešimtoji, jubiliejinė stovykla, todėl džiaugiamės galėję ją suorganizuoti. Geranoriškai savo laiką, jėgas aukoja ir mūsų mokyklos pedagogai, kurie patys pasisiūlo parengti mokomąją medžiagą, suorganizuoti žaidimus, viktorinas“, - kalbėjo Kurmaičių pradinės mokyklos mokytoja I. Česnavičienė.

Šiemet stovykloje, kuri truks savaitę, dalyvaus 20 vaikų, tačiau norinčiųjų, pasak I. Česnavičienės, būta kur kas daugiau.

Šiemet stovyklai pasirinkta sveikatingumo tema – vaikai mokysis atpažinti ir rinkti vaistažoles. Savo žinias apie sveiką gyvenseną pasitikrins viktorinoje. Stovyklautojų laukia išvykos į kaimo sodybas, Padvarių pensionatą, kur gyventojams parodys savo koncertinę programą.

"Pajūrio naujienos"

Sidebar placeholder