"Verdenės" progimnazija prašo rekonstruoti stadioną
"Verdenės" progimnazija prašo rekonstruoti stadioną

Politikai ragina Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją apsvarstyti galimybę rekonstruoti "Verdenės" progimnazijos stadioną ir sporto aikštyną, kuriais esą galėtų naudotis ne tik šios švietimo įstaigos mokiniai, bet ir visi miestiečiai.

"Verdenės" progimnazija kreipėsi į uostamiesčio valdžią, kad pagaliau būtų rasta lėšų šios švietimo įstaigos stadionui ir sporto aikštynui atnaujinti. Teigiama, kad šie objektai įrengti dar 1968 metais, tad per tiek laiko jie visiškai susidėvėjo.

"Stadionas yra labai žemoje vietoje, nėra drenažo, palijus teritorija apsemiama, aikštelių danga suirusi, apaugusi krūmynais", - aiškinama progimnazijos direktorės Rimos Bėčiuvienės pasirašytame rašte.

Progimnazijos bendruomenė šiuo klausimu ne kartą kreipėsi į miesto Savivaldybę, 2007 metais teikė paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai, tačiau mokyklos pastangos iki šiol jokių rezultatų nedavė.

"Šiuo metu "Verdenės" progimnazija mokinių skaičiumi yra viena didžiausių mokyklų mieste - joje mokosi 889 mokiniai. Kad ji patraukli ne tik savo vieta, bet ir ugdymo rezultatais, byloja per sausio mėnesį pateiktų prašymų leisti mokytis pirmoje klasėje skaičius - 199. Siekiant ugdyti sveikus ir sportiškus vaikus, būtina sudaryti atitinkamas sąlygas", - rašoma progimnazijos kreipimesi į miesto valdžią.

Mokyklos vadovė priminė, kad dėl blogos stadiono būklės periodiškai gaunami įspėjimai ir iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos centro.

"Sunkiai talpiname mokinius sporto salėje, o atšilus orams neturime galimybės pamokų vesti lauke", - apgailestauja "Verdenės" vadovybė.

Akcentuojama ir tai, kad rekonstravus stadioną būtų galima tenkinti ir šiaurinėje miesto dalyje gyvenančių klaipėdiečių poreikius, ypač vasarą.

"Stadionu galėtų naudotis ir Klaipėdos futbolo mokykla, kurios auklėtinių užsiėmimai jau ne pirmus metus po pamokų vyksta progimnazijos sporto salėje", - aiškina direktorė.

Vakar šį progimnazijos bendruomenės kreipimąsi nagrinėję miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai nusprendė protokoliniu pavedimu kreiptis į Savivaldybės administraciją, kad būtų išnagrinėta galimybė rekonstruoti sporto aikštyną.

"Buvome nuvykę į vietą. Padėtis iš tiesų apgailėtina. Manau, kad mokykla yra nusipelniusi turėti padorų stadioną, juolab kad tikrai juo galėtų naudotis ir miestiečiai", - pažymėjo minėto komiteto pirmininkas Arvydas Cesiulis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder