Alanas Chošnau: mylintis save ir... moteris

"Albumo pavadinimas išreiškia dabartinę mano būseną", - sako Alanas. Jis pasakoja, kad naujasis albumas yra persmelktas rytietiškos, ispaniškos, indiškos muzikos garsų. "Buvo susikaupę dainų, kurioms tiktų Rytų motyvai".

Iš Irako kilusiam dainininkui egzotiškos melodijos nėra svetimos. "Albume norėjau panaudoti savo autentiškumą", - apie dainų muzikos stilių sako jis.

Ir radijo klausytojai pastebėjo kitokį dainų skambesį - kūriniai "Laiškas ant sniego" ir "Ar tai tu" jau senokai skamba radijo stočių eteryje. Pats albumas buvo įrašinėjamas nuo gegužės iki lapkričio mėnesio, o prekyboje jis pasirodė vasario 25 d. Čia skambančioms 11 dainų muziką sukūrė pats Alanas, kuris visgi nenori savęs vadinti kompozitoriumi. Jis pasakoja dainas kuriantis pianinu, įrašinėdamas į diktofoną. O visus žodžius, išskyrus dainai "Ar tai tu", sukūrė Rūta Mėlynė.

"Ji puikiai mane suprato, todėl tekstai buvo mažai taisomi",- džiaugėsi Alanas, kuris mano, kad albumas išėjo vykęs. Kodėl jis pasirinko egzotišką Rytų stilių? "Aš nepropaguoju rytietiškos muzikos, bet ji nuostabi ir jaučiu jai artimumą kraujyje".

Svarbiausia - meilė

Visgi Alanas Chošnau lieka ištikimas romantiškos muzikos tradicijoms. Jis neslepia, kad beveik visos dainos - apie meilę: "Meilė - labai svarbus dalykas. Kuo daugiau apie tai dainuosim, tuo labiau darysim gerą įtaką žmonėms".

Kartu su "Naktinėmis personomis" pavergęs ne vienos merginos širdį jausmingomis melodijomis, dabar jis ir vėl žada sukelti jausmų antplūdį. Vien ko vertos jo gilios akys, žvelgiančios iš albumą reklamuojančių plakatų! Nors Alanas sako, kad muzikos neskiria konkretiems žmonėms, o visiems klausytojams, aišku, kad pagrindinės dainininko gerbėjos - merginos. Ir neseniai pasirodžiusiame dainos "Laiškas ant sniego" vaizdo klipe Alanas filmavosi su būriu žavių manekenių.

"Filmavome visą dieną, o klipe svarbiausia - mano būsenos ir išraiškos", - pasakoja atlikėjas. O jo vadybininkas priduria, kad klipas buvo gerai įvertintas. Gerai pavyko ir albumui skirtos nuotraukos, kurios buvo daromos kompaktinių diskų fabrike. Tiesa, galutinis rezultatas buvo pasiektas tik trečios fotosesijos metu.

Dalyvauja akcijose

Kilęs iš Irako, šešerius metus praleidęs jo sostinėje Bagdade, Alanas sakosi nuogąstaująs dėl galimo Jungtinių Amerikos Valstijų karo su jo gimtąja šalimi. Irake gyvena ir Alano tėvas, seneliai, broliai, kiti giminaičiai. Alanas Chošnau dalyvavo

Vilniuje surengtame koncerte, skirtame visuotiniam pasaulio protestui prieš karą. Nemokamame renginyje dainavęs atlikėjas sako, kad nors tokios akcijos nieko iš esmės nekeičia, svarbu parodyti savo požiūrį į karą. Alanas dalyvauja ir dar vienoje akcijoje - jis yra naujasis AIDS centro rengiamos akcijos veidas.

"Dalyvausiu konferencijose, koncertuose, kalbėsiu su spauda apie AIDS",- savo naująsias pareigas apibūdina Alanas. Jis pats eis į AIDS centrą pasitikrinti, tuo skatindamas ir kitus. "Nors asmeniškai su AIDS nesu susidūręs, tačiau manau, kad tai - itin opi problema, kuri gali paliesti bet ką - todėl svarbu apie ją kalbėti".
Paklaustas, kam skirta šitokia akcija, Alanas sako, kad tiems, kuriems dar rūpi seksualinis gyvenimas. Abu sutinkame, kad bus orientuojamasi į jaunesnio amžiaus žmones.

"Išsiskyrimo neturi būti gaila"

Vienuolika metų koncertavęs ir kūręs muziką kartu su Aru Vėberiu, Alanas Chošnau gražiai prisimena kartu praleistas akimirkas, tačiau sako, kad dėl "Naktinių personų" išsiskyrimo "neturi būti gaila, kadangi gyvenimas toliau tęsiasi, ir laukia nauji išbandymai". Alanas sako, kad tiesiog išsiskyrė jų keliai - "Naktinių personų" nariai nėra susipykę. Išgarsėjęs kaip NP dueto dainininkas, savo karjerą Alanas tęsia vienas.
Naują gyvenimo etapą 28-erių metų dainininkas pradėjo nauju albumu ir dalyvavimu realybės šou "Akvariumas 2". Apie jį Alanas atsiliepia gerai, ir taip pat nesijaudina, kad karjerą tęs be porininko. Iš tiesų, kaip atlikėjas jis nėra vienas - "šalia manęs būna prodiuseris, vadybininkas, muzikantai, jie visi mane skatina, palaiko". Prodiuseriu Aru Žvirbliu Alanas ypatingai džiaugiasi - tai jis padėjo Alanui įvykdyti seną svajonę įrašyti solinį albumą, taip pat aranžavo dainas, įgrojo gitaros partijas.

Asmeninis gyvenimas - paslaptis

Noriai pasakojantis apie savo naująjį albumą, Alanas užsičiaupia, kai paklausiu apie jį patį. Dainininkas vengia pasakoti apie savo laisvalaikį bei svajones, nors jis prasitaria, kad daro, ką visą laiką norėjo daryti - dainuoja ir kuria muziką. "Svarbiausias dalykas gyvenime - muzika". O moterys? "Moterys irgi beprotiškai svarbios. Be jų gyvenimas būtų liūdnas ir labai nereikšmingas".

Visgi sužinoti, ar turi dabar draugę ar simpatiją, nepavyksta. Alanas tik prisipažįsta, kad jam patinka būti vienam, nors taip pat sakosi "dar neišsidūkęs". Alanas sakosi neteikiąs dėmesio žvaigždžių gyvenimui ir spindesiui, nors prisipažįsta mėgstantis dėmesį. "Man patinka gražiai rengtis, gražiai atrodyti. Aš myliu save", - teigia jis. Panašu, kad teigiamo mąstymo dainininkui netrūksta. Ramiai jis mąsto net apie mirtį: "Mirtis yra natūrali. Jos nereikia bijoti. Kaip sutiksi mirtį, nuo to priklausys sekantis etapas", - pagal tibetiečių dvasinio vadovo Dalai Lamos žodžius kalba Alanas.

Jis neteikia dėmesio kartais apie dainininką pasigirstančioms apkalboms. "Juokingiausi pletkai, kokius esu apie save girdėjęs - kad neįmanoma su manim susitarti duoti interviu, kad niekad nekoncertuoju, važinėju į Maskvą susitikti su tėvu, kuris yra šeichas",- šypsosi jis. Paklaustas apie gandus dėl seksualinės orientacijos, Alanas sakė, kad žmonių nuomonė jo neveikianti, kadangi jis žino, kaip yra iš tiesų.
Visgi Alanas pripažįsta, kad gėjų tolerancijos problema Lietuvoje yra labai svarbi. "Aš nesusidūręs su homoseksualiems žmonėms skiriama agresija, tačiau tas faktas, kad lietuviai ypač nepakantūs gėjams rodo, kokie esame nelaisvi".

Laisvalaikiu užsiima joga

Dainininkas laisvalaikiu ne tik mėgsta skaityti ezoterinę literatūrą. Jis užsiiminėja joga: "Ilgą laiką ieškojau kažko gilaus, o joga keičia tiek fizinę, tiek dvasinę žmogaus būklę, o ir daktarai po avarijos siūlė" (prieš kurį laiką Alanas su Aru patyrė automobilio avariją, dėl to Alanas gulėjo ligoninėje, buvo lūžę kaklo slanksteliai). Joga jam suteikia pusiausvyros ir ramybės. Taip pat laisvalaikiu Alanas Chošnau lavina balsą - mokosi dainavimo meno su Irena Novikiene.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder