Kultūros magistras Bernardas Aleknavičius pagerbtas be žiedo

Kultūros magistras Bernardas Aleknavičius pagerbtas be žiedo

Kultūros magistro apdovanojimo ceremonija šiais metais išskirtinė ir netradicinė. Šventė vyko ne Pilies muziejuje, o Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje ir kultūros magistro titulą pelniusiam fotografui, rašytojui, kraštotyrininkui Bernardui Aleknavičiui nebuvo įteiktas prabangus kultūros magistro žiedas, nes laureatas jo atsisakė.

B. Aleknavičius - zanavykas, kuris atvykęs į Klaipėdą visą savo veiklą skyrė Mažosios Lietuvos regiono kultūros ir istorijos tyrinėjimams, šio krašto šviesuoliams Kristijonui Donelaičiui, Vydūnui, Adomui Brakui, Ievai Simonaitytei ir kt. pristatyti.

"Vydūnas teigė, kad tautą didelę daro didis žmogus. B. Aleknavičiaus asmenybė patvirtina šį teiginį. Tai patriotas, siekiantis aukščiausių vertybių ir idealų. Nepaprastai kruopštus ir darbštus žmogus, išleidęs per 30 fundamentalių knygų ir tai tik aisbergo viršūnė, nes dar daug leidinių jis yra parengęs spaudai", - laureato nuopelnus paminėjo leidėjas ir fotografas Antanas Stanevičius.

Laureatą sveikindamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pažymėjo, kad B. Aleknavičius - unikali asmenybė, nesiekianti tapti universalia.

"Daug yra formų tarnauti Klaipėdai ir daug yra formų pagerbti tai darančius žmones. Šįsyk - neįprasta apdovanojimo vieta ir neįprasta kalba. Didelė pagarba žmogui, kuris išlieka ištikimas savo vertybėms, net jei sužlugtų ceremonija ir tradicija. Kultūros magistro apdovanojimas - tai garbinga ložė, tačiau, manau, kad B. Aleknavičius vertas ir kitos garbingos ložės, kurioje yra I. Simonaitytė, K. Donelaitis, Vydūnas ir kiti Mažosios Lietuvos šviesuoliai. Savo darbais juos iškeldamas B. Aleknavičius stoja į vieną gretą šalia jų", - kalbėjo meras.

Skambant Klaipėdos krašto kalbai ir dainoms, atliekamoms folkloro kolektyvo "Žvejytės" iš Drevernos šių metų kultūros magistrui įteiktas tai liudijantis raštas ir ąžuolo lapų vainikas.

"Esu sujaudintas, nerandu žodžių, nesitikėjau tokio reginio. Dėkoju komisijai, kuri skyrė man kultūros magistro vardą, dėkoju I. Simonaitytės bibliotekos kolektyvui už tai, kad čia sėdžiu, dėkoju tiems žmonėms, kurie sausio 1-ąją susirenka prie K. Donelaičio paminklo ir visiems čia esantiems. Esu laimingas, kad esame kartu", - sakė B. Aleknavičius.

Sidebar placeholder