Šį vakarą mados savaitę Klaipėdoje vainikuos renginys, kuriame Lietuvos ir užsienio dizaineriai pristatys savo kolekcijas. Tad ne vienam jaunajam klaipėdiečiui atsivėrė galimybė išbandyti save ant podiumo. Žinoma, norinčiųjų buvo keliskart daugiau nei realus poreikis. Panašu, kad visais laikas jaunas merginas viliojusi modelio profesija nepraranda aktualumo ir šiandien. Tačiau šios duonos paragavusieji neslepia: "Nėra viskas taip gražu, kaip daugelis svajoja."
Paskui svajonę
"Vakarų ekspreso" žurnalistai apsilankė praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykdytoje modelių atrankoje, kurioje buvo renkami modeliai šį vakarą Klaipėdoje vyksiančiam "Fashion week" finaliniam renginiui - dizainerių kolekcijų pristatymui.
Rankose spausdami lapelį su savo numeriu į atranką atėję jaunuoliai atviravo, kad tapti modeliu - jų didžiausia svajonė.
PRIEŽASTIS. "Anksčiau iš agentūrų girdėdavau replikų, kad nelabai tikčiau dirbti modeliu, nes mano labai garbanoti plaukai, nėra lengva juos suvaldyti", - pasakojo dažnai į įvairias fotosesijas kviečiama Vilnė Kymantaitė.
"Man tai pirmoji atranka. Tiesiog bandau laimę. Iki šiol nebuvo nei progos, nei laiko, o gal ir nelabai savimi pasitikėjau. Draugai pradėjo užsiminti, kad galėčiau pabandyti, tad ir ryžausi", - pasakojo į modelių atranką atėjęs 22 metų klaipėdietis Mantas.
Jis neslėpė, kad ši atranka jam tarsi savęs išbandymas. Jei pateks ant podiumo, galbūt ir kitose gyvenimiškose situacijose bus drąsesnis.
Sykiu su juo į atranką atėjusi Aleksandra prisiminė, kad vaikystėje jau yra dalyvavusi panašiose atrankose, nes lankė modelių būrelį.
"Man buvo aštuoneri, kai pradėjau lankyti modeliukų mokyklą, bet ši "karjera" truko vos dvejus metus. Tad dabar sumaniau vėl save išbandyti. Tiesiog norisi kuo daugiau save parodyti. Kol esi jaunas, reikia save išbandyti įvairiose srityse. Tiesa, galbūt mano jau ir ne tas amžius", - nusikvatojo 22-ejų Aleksandra.
DVIESE - DRĄSIAU. Mantas ir Aleksandra - draugai, nusprendę išbandyti savo galimybes modelių atrankoje.
Aktoriumi svajojantis tapti Kazys mielai išbando ir modelio darbą. Jau praėjusiais metais dalyvavęs mados savaitėje, Kazys nusprendė ir šiemet išbandyti savo galimybes.
"Man tai tiesiog pramoga", - minėjo vaikinas.
26-erių Margarita pasakojo, kad tapti modeliu ji stengėsi kone visą vaikystę ir paauglystę, bet nepavyko.
"Tiksliai negaliu pasakyti, kodėl netikau šiam darbui. Gal buvau per stambi, nors būdama 1,78 m ūgio svėriau tik 60 kilogramų. Beje, ir dabar mano duomenys nepasikeitė", - pasakojo liekna moteris.
Tačiau Margarita savo svajonės nepaleidžia.
"Nors jau ir vaiko susilaukiau, ir studijas beveik baigiau, vis tiek man norisi užlipti ant podiumo, tad ir atėjau išbandyti savo jėgas", - smagiai pasakojo Margarita.
Užkliūdavo garbanoti plaukai
Aštuoniolikmetė Vilnė Kymantaitė nuolatos nedirba modeliu, tačiau kartais pabando šios duonos, nes, išvydus įspūdingos merginos nuotraukas socialiniuose tinkluose, ji dažnai kviečiama įvairioms fotosesijoms.
"Aš pati nenoriu būti modeliu, be to, anksčiau iš agentūrų girdėdavau replikų, kad nelabai ir tikčiau, nes mano labai garbanoti plaukai, nėra lengva juos suvaldyti. Modelių agentūros dažniausiai ieško tvarkingų taisyklingus veido bruožus turinčių mergaičių", - pasakojo Vilnė.
TENDENCIJOS KEIČIASI. "Džiaugiamės, kad Lietuvoje jau yra nemažai tokių dizainerių, kurie kaip tik ieško nestandartinių modelių. Jiems visiškai nesvarbus ūgis, kur kas svarbiau charakteris, kuris padeda atskleisti drabužio individualumą ir dizaino koncepciją", - sakė modelių atranką vykdę Lina Šimulytė-Belovė ir Deivydas Janulis.
Tačiau - paradoksas - ji sakė kartais sulaukianti kur kas daugiau pasiūlymų dalyvauti įvairiose fotosesijose ar madų pristatymuose nei įvairiose agentūrose dirbančios ir tobulai standartus atitinkančios merginos.
"Panašu, kad pastaraisiais metais vis dažniau prašoma, kad modeliai būtų išskirtinių bruožų, gal net keistos, nestandartinės išvaizdos", - pasakojo Vilnė.
Bendraudama su kitomis merginomis ji sakė dažnai girdinti, kad jos apie modelio karjerą svajoja dėl to, kad nori kuo greičiau išvažiuoti iš namų, gyventi savarankišką gyvenimą, be to, daugelį vilioja neva geras atlygis.
"Aš pati šiemet baigsiu mokyklą ir galvoju apie studijas. Kadangi mėgstu fotografuoti, planuoju stoti į Vilniaus dailės akademiją", - planais dalijosi žavinga mergina.
Metė mokyklą
Kad modelio darbas nėra toks romantiškas, kaip daugelis įsivaizduoja, pasakojo keletą metų Milane šį darbą dirbusi klaipėdietė Erika (vardas merginos prašymu pakeistas).
Mergina dirbti į Milaną išskrido būdama vos 16-os, tad nebaigė mokyklos, todėl dabar tenka mokytis nuotoliniu būdu.
DAUG NORINČIŲJŲ. Iš viso renginiui reikėjo atrinkti 70 modelių, o norinčiųjų dalyvauti sulaukta kone tris kartus daugiau. Editos GUDAVIČĖS nuotr.
"Jeigu kas nors įsivaizduoja, kad tai labai lengvas darbas, turiu nuliūdinti. Pavyzdžiui, viena fotosesija gali tęstis ir 12 valandų, dar kelias valandas tave šukuoja, dažo, rengia. O svarbiausia, kad visi rėkia, tad atmosfera dažnai nebūna maloni", - darbą Milane prisiminė mergina. Nors, pasak jos, kone kasdien dalyvaudavo ne vienoje modelių atrankoje ir darbo, regis, netrūko, jokių turtų nesusikrovė. "Gyvenome agentūros išnuomotose patalpose, tad ji pasiimdavo nemažai pinigų už būstą, be to, imdavo nemažus procentus už agentavimą. Ne kaži kas ir likdavo", - neslėpė Erika. Modelis neslėpė, kad frazė "numesk svorio" daugeliui modelių yra kaip "Tėve mūsų". Šią frazę modelių atrankose daugelis girdi nuolat, nes dažnai užsakovai vis dar pageidauja kaulėtų, sulysusių modelių. "Kaip mesdavome svorį? Paprastai - per dieną sugrauži tik morką ir geri vandenį. Nuolatinis alkis jau buvo įprasta būsena", - pasakojo Erika.
Paklausiausi 14-18 metų
"Dabar gyvename socialinių tinklų laikais, tad bet kuri mergina ar vaikinas turi puikius šansus būti pastebėto. Niekada negali žinoti, nuo ko viskas gali prasidėti. Lygiai taip pat ir modelių atrankos ne vienam tampa puikiu tramplynu ir ateityje jie gali iš modelio darbo užsidirbti, laisvai planuoti savo ateitį, sykiu įgyti ir kurią nors kitą profesiją", - sako Lina Šimulytė-Belovė. Ji kartu su kolega Deivydu Januliu renginyje "Fashion week" buvo atsakinga už modelių atranką.
Išvaizdi moteris sakė pati niekada nebuvusi modeliu, nes, pasak jos, tais laikais, kai jos amžius dar būtų leidęs tai daryti, modelio profesija neatrodė labai patikima.
"Tuomet girdėdavome labai daug skandalų, kad merginos neva išvežamos ne tik dirbti. Šiais laikais viskas yra daug saugiau. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo paties modelio charakterio savybių", - svarstė L. Šimulytė-Belovė.
Modelių atrankos organizatoriai pritarė, kad tai yra jaunų žmonių profesija. Paprastai modeliais pradedama dirbti nuo 14 metų.
"Jei tėvai leidžia, kai kurios merginos modeliais tampa ir sulaukusios vos 12 metų. Rinkoje paklausiausios 14-18 metų merginos. Nieko nepadarysi, gamtos taip surėdyta, kad sulaukus pilnametystės keičiasi merginų formos, tad vienos atsisveikina su modelio karjera, o kitos gali dirbti kad ir iki 35-erių. Socialinės medijos lėmė tendenciją, kad dabar modelis - tai ne tik gražus kūnas, ant kurio gražiai guli drabužiai, modeliai - tai asmenybės, kurios tampa influenceriais, kuriuos seka tūkstančiai žmonių ir jų nori visi dizaineriai", - pasakojo L. Šimulytė-Belovė.
"Reikia nepamiršti, kad yra ne tik podiumui tinkami modeliai, bet ir fotomodeliai. Pastarieji gali būti ir žemesni nei žingsniuojantys podiumu", - antrino D. Janulis.
Pasak atrankos organizatorių, pastaruoju metu dizaineriai tarsi susiskirstė į dvi stovyklas. Vieni vis dar prašo vadinamųjų standartinių modelių, o kiti nori individualybių ir labiau akcentuoja asmenybę ir charakterį, o ne kūno formas.
"Norintys standartinių modelių vis dar akcentuoja aukštą ūgį, liekną kūno sudėjimą. Bet jau ir Lietuvoje turime tokią platformą "Dydis nesvarbu", kur pabrėžiama, kad merginų ir moterų išvaizda neturi atitikti jokių standartų. Be to, suvokiama, kad tai, kas vyksta ant podiumo, daro įtaką ir kasdieniam merginų gyvenimui. Todėl džiaugiamės, kad Lietuvoje jau yra nemažai tokių dizainerių, kurie kaip tik ieško nestandartinių modelių. Jiems visiškai nesvarbus ūgis, kur kas svarbiau charakteris, kuris padeda atskleisti drabužio individualumą ir dizaino koncepciją", - pasidžiaugė L. Šimulytė-Belovė.
Ji pritarė, kad Klaipėda visada garsėjo kaip gražių merginų miestas, tad modelių atrankas čia vykdyti labai lengva.
"Žinoma, atrankose nemažai dalyvauja ir jau modelių agentūroms priklausančios merginų bei vaikinų, bet kiekvienais metais atrandame ir puikių modelių, kurie ateina, liaudiškai tariant, iš gatvės", - minėjo organizatoriai.
Iš viso renginiui reikėjo atrinkti 70 modelių, o norinčiųjų dalyvauti sulaukta kone tris kartus daugiau.
Rašyti komentarą