Renginių vedėjas R. Žiogas: mes išmokome švęsti gyvenimą, teliko išmokti rūpintis sveikata
Klaipėdoje gyvenančiam žinomam renginių vedėjui, organizatoriui ir trijų vaikų tėvui Remigijui Žiogui prireikė nemažai laiko, kol suprato, kad yra užsisukęs taip, jog organizmas gali vieną dieną imti ir perdegti. Tad šiandien TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ vyras sutiko atvirai prabilti apie vyrišką sveikatą ir jos puoselėjimo svarbą.
„Tiek gyvenime, tiek darbe reikalų yra begalė, o dar randu laiko ir sportuoti, esu skautas ir aktyvus Pranciškonų bendruomenės narys. Esu gyvenimo polėkyje, tiek įsisukęs į visumą, jog viskam atlaikyti reikia geležinės sveikatos. Tačiau kuomet po renginio grįžti 6 valandą ryto, o namuose – dar laukia vaikai ir šeimos rūpesčiai, paroje kartais pritrūksta laiko energijai atgauti“, - atviravo R. Žiogas.
37-erių metų vyras tvirtina, jog išgyvena geriausią amžių, skirtą karjerai, darbams ir veikloms, tačiau, kaip ir daugelis vyrų, daro esminę klaidą, kuomet rūpesčių ir reikalų apsuptyje ima pamiršti savąją sveikatą.
„Kaip ir daugelis vyrų, aš neprisižiūriu savo sveikatos. Sakoma, jog iki Kristaus metų yra duota, o po to jau turi prisižiūrėt. Prieš kameras ir auditoriją esu gyvybingas, pilnas emocijų, tačiau prieš šeimą, kur esi toks, koks esi, kartais nuo energijos stokos pavirstu „varškėčiu“. Vyras turi būti skydas, apsauga, šeimos garantas ir negali būti suglebęs. Todėl ėmiau ieškoti pagalbos kūnui, sveikatai ir energijai palaikyti“, - pasakoja R. Žiogas.
Gera vyro būsena ir pasitikėjimas savimi tiesiogiai susiję su prostatos sveikata. Tai graikinio riešuto dydžio liauka, atsakinga už lytinę potenciją, vaisingumą, raumenų tonusą ir net gerą atmintį. Pasak gydytojų, šis organas gali sutrikti kiekvienam vyrui, o laiku negydant prostatos uždegimo, ilgainiui gali išsivystyti ir viena pavojingiausių ligų – prostatos vėžys.
„Prostata yra įnoringas organas, ne veltui vadinamas vyro antrąją širdimi. Nuo jos priklauso ir lytinė funkcija, ir visi gyvenimo malonumai. Nuo prostatos būklės priklauso vyro emocija, tolimesnis jo gyvenimas, energija ir aišku, darna šeimoje. Deja, prostatos problemos gali prasidėti dar jaunystėje ir tęstis iki gilios senatvės.
Jau nuo 15-20 metų prasideda uždegiminės ligos – prostatitai. Tam daug įtakos turi gyvenimo būdas, mityba, peršalimai, venerinės ligos“, - laidoje pasakos Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas urologas Gerardas Fabijonavičius.
Siekiant užkirsti kelią galimoms patologijoms, renginių vedėjas Remigijus Žiogas džiaugiasi atradęs natūralias priemones, sutalpintas į vieną maisto papildo „RED3“ kapsulę.
Iš Peru Andų kilusi pipirnė, afrikinės slyvos ekstraktas, juodasis eleuterokokas, goji uogos ir sėjamojo lino sėklos kartu tikslingai veikia vyro organizmą, stipriną vyro sveikatą, padeda palaikyti potenciją ir normalią prostatos būklę.
„Mes tikrai nesimaitiname taip, kaip prašo mūsų organizmas, todėl jis negauna to, ko jam reikia. Pasitaręs su šeimos gydytoju, vaistininku, pranaršęs internete, radau įdomių natūralių preparatų, skirtų vyriškam organizmui.
Taip mano gyvenime atsirado maisto papildai, skirti sustiprinti imuninę sistemą, vyrišką organizmą. Man jų vartojimas tampo neatsiejamu dienos pradžios ritualu, lyg dantų valymas. Mes išmokome švęsti gyvenimą, teliko išmokti rūpintis sveikata“, - pasakos vyras.
Chemoterapijos veiksmingumas prostatos gydyme
Visas rugsėjo mėnuo pasaulyje buvo pažymėtas skleidžiant informaciją apie prostatos vėžį, jo diagnostiką ir gydymą. Pasak gydytojų onkologų, prostatos vėžys kasmet nustatomas beveik pustrečio tūkstančio Lietuvos vyrų, netenkama jų apie šešis šimtus. Nors medicina sparčiais žingsniais žengia į priekį, vienas iš efektyviausių pažengusio vėžio gydymo būdų vis dar išlieka chemoterapija.
„Kada liga išplitusi, nebeužtenka vien tik lokalaus, chirurginio arba spindulinės terapijos gydymo, tuomet jau turime skirti ir hormonų deprivacinę terapiją, ir taikinių hormonų terapiją, ir chemoterapiją. Didžiajai daliai vyrui, kurie serga pažengusiu prostatos vėžiu, chemoterapija tikrai atneša didelės naudos“, - teigia KUL Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas, onkologas chemoterapeutas, Lietuvos onkologų chemoterapeuto draugijos vadovas gyd. Alvydas Česas.
Šiandien medikai vis labiau prabyla ir apie individualizuotą prostatos vėžio gydymą, kurį, norint paskirti, prireikia ir onkologų, ir urologų žinių.
Urologai akcentuoja, kad tiek daug prostatos vėžio atvejų nebūtų, jeigu vyrai laiku pastebėtų pirmuosius ligos požymius ir aktyviau dalyvautų valstybės finansuojamoje prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje.
Vyriškosios sveikatos išsaugojimui neabejingas ir žinomas kulinaras, italas Gian Luca Demarco, kuris džiaugiasi, jog jeigu vyrai pamiršta pasirūpinti savo sveikata, jiems tą visuomet primena rūpestingos moterys.
„Dievas protingai sugalvojo, jog šalia vyro sukūrė moterį, kuri rūpinasi mumis. Tačiau atėjo metas ir patiems susiimti. Ne dėl savęs tą reikia daryti, o dėl šeimos, dėl vaikų, dėl žmonos, jog nepalikti jų vienų. Aš praėjau tą patikrą, ji nėra maloni, tačiau trunka vos 5 minutes, sužinai ir ramu. Norėčiau padėkoti visoms moterims, kurios pasirūpina ir net pastumia vyrus. Prisimenu, kaip mano žmona mane net atlydėjo iki pat urologo kabineto durų, o po procedūros nusivežė skaniai pavalgyti“, - pasakojo Gian Luca Demarco.
Menopauzės simptomus galima suvaldyti
Menopauzinis laikotarpis – neišvengiamas kiekvienos moters gyvenimo etapas. Dažnai šį periodą lydį varginantys simptomai, kaip karščio pylimas, nerimas, nemiga, jautrumo padidėjimas, nervingumas. Deja, moterys neretai yra linkusios susitaikyti su šiais simptomais, užuot kreipusiosios į gydytojus ir ieškojusios sprendimo būdo.
„Šie simptomai iš tiesų vargina apie 80 proc. moterų ir tik 20 proc. iš jų pasisako apie tai gydytojams ir ieško pagalbos. Pats efektyviausias menopauzės simptomų gydymo būdas yra lytinių hormonų terapija, tačiau jais gydyti reikia tik labai ryškius simptomus. Moterys, kurios nenori vartoti šios terapijos, dažnai klausia apie augalinius fitoestrogenus.
Farmakologiniuose tyrimuose įrodyta, jog sojų preparatai, iš visų augalinių estrogenų, yra patys efektyviausi silpninant ankstyvuosius menopauzės simptomus“, - teigė LSMU profesorė, LSMU KK Onkoginekologijos centro vadovė dr. Daiva Vaitkienė.
Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – įkvepiantis kardiologų pavyzdys rūpintis savo širdies sveikata
Pasaulinės širdies dienos proga Lietuvos širdies asociacija Vilniuje iniciavo 11 kilometrų dviračių žygį. Gydytojai kardiologai sako, jog judėjimas yra puikus būdas įveikti ne tik nerimą, bet ir stresą. Judėjimui tinka visi būdai: nuo mankštos ar buitinių darbų namuose iki ilgų pasivaikščiojimų ar fizinių pratimų sporto klubuose.
„Mes šiandien gavom gerą dozę optimizmo ir įkvėpimą gyvenimui. Judėkime, nes tai yra investicija į savo sveikatą, tai didžiausi kreditai, kuriuos mes gaunam. Be judėjimo nėra kokybiško gyvenimo“, - tvirtino VUL Santaros klinikų gydytojas kardiologas prof. dr. Pranas Šerpytis.
Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.
„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.
Rašyti komentarą