Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Mano pareiginė alga „į rankas“ yra 2026 eurai"

Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Mano pareiginė alga „į rankas“ yra 2026 eurai"

Seimo valdyba sausį atšaukė keletą buvusių savo sprendimų ir atvėrė kelią gerokai didinti parlamentarų padėjėjų ir kitų politinio pasitikėjimo tarnautojų algas. O kokios yra Seimo narių algos? Kokį atlyginimą gauna palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas, „Palangos tiltas“ pasiteiravo jo paties. 

„Mano pareigybinė alga „į rankas“ yra 2026 eurai. Man asmeniškai tokio atlyginimo pakanka. Tačiau tai vertinti vienareikšmiškai nėra paprasta. Įvairiose šalyse parlamentarų atlyginimai yra skirtingi. Vidurkis Europoje yra 5766 eurai,“ – sakė M. Skritulskas.

Anot jo, ko gero, teisingiausiai parlamentarų atlyginimą būtų susieti su vidutinėmis pajamomis vienam asmeniui toje šalyje.

„Jei didėja vidutinės pajamos (atlyginimai) vienam gyventojui, turėtų didėti ir atlyginimai parlamentarams, ir atvirkščiai – mažėti, jei mažėja vidutinės gyventojų pajamos. Visgi atlyginimas turėtų būti šiek tiek didesnis nei vidutinės pajamos vienam asmeniui, kurios Lietuvoje sudaro 120 proc. , Latvijoje – 125, Estijoje – 188 procentus.

Jei Seimo narių atlyginimai nekistų, didėjant gyventojų pajamoms gali atsitikti taip, kad darbas Seime vis mažiau domintų išsilavinusius tam tikrų sričių specialistus,“ – teigė M. Skritulskas.

O kiek lėšų M. Skritulskas gauna gyvenimui Vilniuje ir transporto išlaidoms?

„Šioms išlaidoms skirta apie 900 eurų. Didžioji dalis jų tenka kurui, automobilio ekspoatacijai, kanceliarijos priemonėms. Kurui tenka išleisti išties daug, kadangi kiekvieną savaitę mažiausiai kartą tenka vykti į Vilnių.

Nuo kadencijos pradžios, per du mėnesius, jau spėjau nuvažiuoti net virš 8000 km. Jei šioms išlaidoms nebūtų skirta papildomų lėšų, tai, ko gero, pragyvenimui, asmeniniams poreikiams liktų tik apie pusę atlyginimo,“ – buvo atviras Seimo narys į Seima išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje.

Seime M. Skritulskas turi vieną patarėją, jos pareiginė alga praėjusį mėnesį buvo 894 eurai „į rankas“. M. Skritulsko padėjėjas Palangoje Albertas Martinaitis dirba puse etato, tad „į rankas“ praėjusį mėnesį gavo 356 eurus.

Žiniasklaida šiandien pranešė, kad Seimo valdyba atšaukė keletą buvusių savo sprendimų ir atvėrė kelią gerokai didinti parlamentarų padėjėjų ir kitų politinio pasitikėjimo tarnautojų algas.

Pirminiais skaičiavimais, kai kuriems tarnautojams algos per mėnesį kils keliais šimtais eurų. Sausio 6 dieną ir sausio 20 dieną Seimo valdyba panaikino ankstesnius savo sprendimus, kurie nustatė konkretų pareiginės algos koeficientą politinio pasitikėjimo tarnautojams: Seimo narių padėjėjams, patarėjams, frakcijų referentams, Seimo pirmininko pavaduotojų ir opozicijos lyderio patarėjams.

Pagal šiuos koeficientus skaičiuojamas pareiginės algos dydis. Panaikinti sprendimai nustatė, kad frakcijos referentų pareiginės algos koeficientas yra 8,3, Seimo pirmininko pavaduotojų patarėjų – 14, o trijų Seimo nario padėjėjų (palangiškė Svetlana Grigorian yra Seimo nario Gintauto Palucko padėjėja – L. J.), patarėjų pareigybių koeficientų suma negali viršyti 21,8.

Juos atšaukus, liko galioti įstatyme nustatyti pareiginių algų koeficientai, o jų maksimali riba yra gerokai didesnė nei buvę koeficientai.

Pavyzdžiui, remiantis valdybos sprendimu, Seimo vicepirmininko padėjėjo pareiginė alga buvo 2478 eurai, o dabar atsiveria galimybė ją pakelti iki 3186 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių. Frakcijos referento pareiginė alga gali kilti nuo 1469 iki 2389 eurų.

Padauginus minėtų koeficientus iš bazinės algos dydžio – 177 eurų, matyti, kad šių politinio pasitikėjimo tarnautojų darbo užmokestis kils atitinkamai 185 ir 442 eurais neatskaičius mokesčių.

Analogiškai didės ir Seimo narių padėjėjų, patarėjų darbo užmokestis. Visiems jiems prie pareiginės algos dar skaičiuojamas priedas už darbą valstybės tarnyboje. Jo dydis priklauso nuo pareiginės algos dydžio – kuo ji didesnė, tuo solidesnis priedas.

Sidebar placeholder