Violeta Tarasovienė klauso sutuoktinio

Violeta Tarasovienė klauso sutuoktinio

Klaipėdoje įsikūręs dainininkų Violetos ir Viliaus Tarasovų duetas neišardomas ne tik scenoje, kur jau penkerius metus savo jausmingomis dainomis džiugina publiką, bet ir kasdieniame gyvenime. Vienas nuo kito neturėdami paslapčių, sutuoktiniai drauge tvarko visus reikalus ir netgi kartu lankosi sporto klube. Tad nieko keisto, kad, sulaukusi pasiūlymo dalyvauti netrukus prasidėsiančiame projekte "Lietuvos balsas", pirmiausia Violeta atsiklausė vyro nuomonės.

Pigios šlovės nereikia

Jau kitąmet per LNK televiziją prasidės naujas muzikinis projektas "Lietuvos balsas" - jame darbuosis ir viena ryškiausių Lietuvos scenos atlikėjų 37-erių V.Tarasovienė. Šiame projekte dainininkė bus kaip savotiška patarėja, kuri stengsis naujokams perduoti savo žinias ir sceninę patirtį. "Tai nieko bendra neturės su pedagogika, - pabrėžia dainininkė. - Daugiau dalysiu rekomendacinio pobūdžio patarimus. Nuoširdžiai stengsiuosi padėti, palaikyti, patarti. Jeigu reikės, ir pastumsiu į priekį. Tikrai nenusodinsiu ir neįžeidinėsiu žmonių, tačiau jeigu tiesiai šviesiai pasakytas mano žodis ką nors įžeis, tai iš anksto labai atsiprašau".

Nors Lietuvoje dainuoja kone kiekvienas, Violeta viliasi projekte sutikti tik išskirtiniu talentu apdovanotuosius: "Lietuviai tik galvoja, kad jie yra nepaprastai daininga tauta. Galima sakyti, esame krepšininkų ir dainių kraštas. Juk visi nusimano apie krepšinį ir loja, kad krepšininkai ne taip mėto kamuolius. Atrodo, visi galėtų dirbti krepšinio treneriais. Lygiai taip pat ir dėl dainininkų. Tiesiog Lietuvoje yra akivaizdžių pavyzdžių, kad labai lengvai yra pasiekiama dainininko šlovė. Tiesiog pastatė gražią merginą ant scenos, ją aprengė, sušukavo, ir ji sau žiopčioja pagal fonogramą. Bet aš nenorėčiau tokios šlovės. Mus projekto organizatoriai patikino, kad tikrai per atranką išgirsime daug gerų balsų - kad tikrai bus iš ko pasirinkti ir turėsime dėl ko nustebti".

Nepaprastai ambicinga dainininkė

Kokia buvo pati Violeta, kai scenoje žengė pirmuosius dainininkės žingsnius? "Aš buvau nepaprastai ambicinga, - šypsosi pripažinta atlikėja. - Kad tikrai būsiu dainininkė, supratau gana vėlai. Galvojau, ar būti šokėja, ar dainininke. Nuo mažens norėjau būti balerina, paskui dainininke, paskui aktore, paskui vėl šokėja, dainininke... Kadaise Pedagoginio universiteto (dabar Lietuvos edukologijos universitetas) kiemo pastate - valgykloje vykdavo "Bičiulių" diskoteka: ten mes su draugėmis šokdavome, paskui aš padainuodavau, paskui antrą šokį šokdavome, vėl aš ką nors padainuodavau. Taigi tokią programėlę vis suorganizuodavome. (Juokiasi.) Neseniai filmavomės vienoje Lietuvos televizijos laidoje - man ten parodė įrašą, kuriame labai ambicingai pareiškiau: "Aš nedainuosiu bet kokio popso. Dainuosiu muziką, kuri man patinka".

Tuo tarpu 32-ejų Vilius laidoje Violetą patraukė per dantį: "O "Ramunė baltoji"  - tai visiškai ne popsas?" "Tuo metu, kai aš įrašinėjau "Ramunę baltąją" ir kitas tokio pobūdžio dainas, net neįsivaizdavau, kad jos gali tapti tokios populiarios. Man tiesiog pasiūlė perdainuoti liaudies dainas ir aš lengva ranka sutikau tai padaryti. Dėl to dabar mane atpažįsta Lietuva. Tik labiau norėčiau, kad žmonės išgirstų ir įvertintų ne visokias traleliuškes, o tas dainas, kurias atlikdama parodau savo vokalo galimybes", - prisipažino atlikėja.

Dabar Violeta koncertuoja ne atskirai, bet drauge su vyru Viliumi. Jųdviejų duetas gyvuoja jau penkerius metus. Nors duetai paprastai greitai išyra, panašu, tai negresia dainininkų porai: "Turbūt nešeimyniniai duetai greitai išyra. Mes vienas kitam nedraudžiame nieko daryti. Jeigu Vilius atskirai įrašys kokią dainą, tai nepulsiu į isteriją. Galbūt ta daina man visai nepatiks ir tik džiaugsiuosi, kad Vilius vienas ją sudainavo. (Juokiasi.) Būna tokių situacijų, kai vienas kitam sakome: "Tu taip nedainuok", bet tai yra normalus kūrybinio darbo procesas". Žmonai antrina ir sutuoktinis: "Vienas kitam išsakome, kaip kūrinio atlikimas skambėtų gražiau. Rekomenduojame, pasiūlome - arba klausaisi, arba nesiklausai. Mes dažniausiai klausomės vienas kito".


Tik trys šimtai kilometrų

Prasidėjus projektui Violeta ir Vilius iš Klaipėdos privalės dažnai važinėti į sostinę. Vilniuje jiems nereikės glaustis kur pas draugus ar viešbutyje - Jeruzalės rajone jie turi butą, tik nusifilmuos projekte ir trauks į Klaipėdą pas vaikus.

"Visą gyvenimą su "B'Avarija" tiek važinėdavome, trys šimtai kilometrų - kas čia yra? - stebisi Vilius. - Dažnai išgirstame: kaip jūs kvailai darote, juk visas gyvenimas verda Vilniuje. Kas verda Vilniuje? Vakarėliai? Tegul jie sau verda, per savo gyvenimą mes pakankamai prisivakarojome. Kai susipažinome su Violeta, tai kokį pusmetį gyvenome Vilniuje. Įpranti - ir viskas gerai. Bet gyventi mums geriau ramybėje, ramumoje, o dirbti važiuojame visur, kur mus kviečia, kur mūsų reikia, kur laukia mūsų dainų".

Būdami sostinėje dainininkai pašiurpsta nuo automobilių kamščių, nuolat kur nors skubančių ir suirzusių gyventojų. "Klaipėdoje mes gyvename centre, todėl visur nueiname pėsčiomis. Labai patogu, nedidelis miestas, - pasakoja Violeta. - Vyresnėlė dukra Elinga mokyklą pasiekia pėsčiomis, jaunėlė Gabrielė į darželį irgi vedama pėsčiomis. Šiaip į Klaipėdą atvažiavus juntama ramybė. Ir ačiū Dievui - mažiau tų mašinų ir žmonių. Man tai labai patinka Klaipėda". Violetai smagu pasivaikščioti prie jūros. Tik anksčiau tai darydavo daug dažniau - įsisodindavo mažąją į vežimėlį ir važiuodavo palei jūrą, bet bristi į vandenį neskubėdavo. "Šiaip esu šaltmirė, man Baltijos jūra labai šalta. Vilius ten iki rugsėjo maudosi su draugais, o aš vargu ar per visą vasarą įlipsiu į vandenį. Dažniausiai maudausi tik Viduržemio jūroje", - šypsosi Violeta.

Patinka dūkti su vaikais

Kūrybinis darbas vyksta ir Klaipėdoje. Praėjusiais metais atlikėjai debiutavo vaikiškame spektaklyje. Sigutis Jačėnas ir dar daug kitų žinomų aktorių kartu su atlikėjais vaidino Kalėdoms skirtoje vaikiškoje pasakoje, kurioje Violeta buvo Pieno karalienė, o Vilius - Kakavmedžio giraitės prižiūrėtojas. Tikisi, kad spektaklis dar kada bus parodytas mažiesiems žiūrovams.

Dainininkai greitai randa kalbą su vaikais. Ypač tai sekasi Viliui. "Išvis jį visi vaikai labai myli ir jis vaikus myli. Va dabar maždaug metų draugų vaikas, su kuriuo nesimatėme nuo rugsėjo, atvažiavo pas mus į svečius. Vilius tik atidaro duris ir vaikas iš karto tiesia į jį rankutes. Vaikai myli tuos, kurie ir juos myli. Jeigu nemylėsi vaikų, tai vaikai pas tave ir neis. Kai pas mus ateina draugai su vaikais, kas su jais žaidžia? Vilius! Su visais laksto iš kambario į kambarį ir vaikai jį vadina dėde Krabu", - sutuoktinio prigimtiniu talentu bendrauti su vaikais žavisi moteris.

Nors Vilius įsitikinęs, kad du vaikai šeimoje yra aukso viduriukas, gal dar ne vėlu Kalėdų Seniui rašyti laišką ir prašyti šeimos pagausėjimo... "Abejoju, ar spėsime Kalėdų Seniui parašyti laišką, - šypsosi dainininkė. - Apskritai baisu, kas dedasi Lietuvoje - nėra jokio stabilumo, todėl gimdyti ir auginti vaikus, manau, ne pats geriausias laikas..." Tačiau visuotinei depresijai nepasiduoda ir jau ruošiasi artėjančiam švenčių maratonui. Kūčių vakaras ir Kalėdos metų metais suplanuotos - Kūčių vakarienę išskirtinai ruošia tik Viliaus mama, per Kalėdas visi artimieji susiburia atlikėjų namuose. Ir tada dovanos! Tarasovai turi gražią tradiciją - vaikai gauna iš visų po dovaną, o suaugusieji dalyvauja burtuose, kas kam dovanos dovaną. O Naujieji metai - kaip Dievas duos. Dažniausiai duoda darbo.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"

Sidebar placeholder