Žvaigždės prarado spindesį

Žvaigždės prarado spindesį

Garsiausi aktoriai, už vaidmenį gaunantys milijoninius honorarus, Holivudui tapo nebepasiekiama prabanga.

Gal kino žvaigždėms gresia išnykimas? Holivude jau ištisus mėnesius girdėti nerimo kupini šnabždesiai, tačiau iki šiol nieko tikro nėra. O dar tik pasirodysiantys garsių režisierių filmai perša mintį, kad visaip gali būti.

Vis mažiau filmų finansinė sėkmė priklauso nuo garsių aktorių. Štai kad ir naujieji filmai „Kaip diena ir naktis“, „A komanda“, „Persijos princas: laiko smiltys“, „Geležinis žmogus 2“, „Volstritas: pinigai nesnaudžia“ ir „Robinas Hudas“. Net jeigu šiuose filmuose ir vaidina aktoriai, kurių populiarumas pastaruoju metu prigeso, visai nesvarbu - jie nieko nelemia.

Turint galvoje, kad Holivudas šimtmetį klestėjo didžiuodamasis savo žvaigždėmis, kodėl dabar viskas pakrypo būtent taip? Aišku, televizijos realybės šou pagimdė naują trumpalaikių, greitai nueinančių nuo arenos žvaigždžių padermę. Kino žiūrovų amžius vis jaunėja ir jiems nelabai įdomios žvaigždės, kurios yra jų tėvų amžiaus: 50-metis Tomas Kruzas ar 45-erių Džulija Roberts.

Tačiau pagrindinis ir lemiamas veiksnys yra nesenstanti tiesa, išsakyta dar Bilo Klintono: taupymas!

Žvaigždės tapo per brangios

Kino žvaigždes samdyti brangu, be to, dabar visai pasikeitę Holivudo studijų savininkai. Dabar studijos tėra maži didelių konglomeratų sraigteliai ir joms vadovauja žmonės, kuriems firmos reikalai mažiausiai rūpi. Net jeigu filmai ir duoda pelno, jis yra ne itin didelis. Itin brangus ir pelningas filmas „Įsikūnijimas“ yra išimtis, nors akivaizdu, kad šis filmas tapo pačiu pelningiausiu filmu istorijoje. Jame pagrindinius du vaidmenis vaidino ne itin žinomi aktoriai, o Sigurnė Viver, vienintelė garsi aktorė, gavo tik antraeilį vaidmenį.

Milžiniški honorarai žvaigždėms dabar atrodo juokinga prabanga. Šiais laikais aktoriai, kuriems prieš dešimtmetį iš anksto būdavo mokama po 15-20 milijonų dolerių, dabar gauna labai kuklų avansą ir, jeigu pavyksta, pelno dalį baigus projektą. Dar prieš šešerius ar septynerius metus karaliavo tokios žvaigždės kaip T.Kruzas, Dž.Roberts, Nikolė Kidman, Gvinet Peltrou ar Denzelis Vašingtonas. Negali sakyti, kad kuris nors iš jų dabar tapo dar garsesnis nei tada. O kaip kylančios žvaigždės, kurios turėjo užimti jų vietą? Kas nutiko Orlandui Blumui? Ar Edvardui Nortonui, Kirsten Danst? Ar, tarkim, Umai Turman?

Kaip tik 2010 metais, kai paaiškėjo visi nuosmukio mastai, kino žvaigždėms ir ėmė skambėti laidotuvių varpai. Dar prieš 3 metus filmas „Sukti reikaliukai“, kuriame Dž.Roberts vaidino savo pirmą rimtą vaidmenį per daugelį metų, taip ir nesulaukė rimtų žiūrovų dėmesio.

Publika ne visada įvertina

Vilas Ferelas ir Džekas Blekas, du komediniai aktoriai, kurie turbūt įsivaizdavo esą žvaigždės, tačiau staiga susidūrė su žiauroka tikrove, kai jų labai vidutiniško lygio filmai „Atrastoji žemė“ ir „Pirmieji metai“ neatnešė jokio pelno.

Robertas Dounis jaun., rimtas, talentingas aktorius, taip pat buvo priverstas suvokti, kad jo žvaigždės statusas buvo laikinas. Publika nesusidomėjo jo dramatišku vaidmeniu filme „Solistas“. Tačiau 2008 metais jie pulkais ėjo žiūrėti, kaip jis įsikūnija į filmo „Geležinis žmogus“ superherojų. O netrukus jis jau vaidino prabangiame projekte „Šerlokas Holmsas“.

Taigi visai netyčia Dounis tapo intriguojančios, naujos tendencijos tarp sėkmingų ir rimtų aktorių pionieriumi - jis laikinai išsižadėjo aktorinių principų ir pasinėrė į brangius, triukšmingus, pramoginius filmus, kurie skirti vis jaunesnei publikai, užtat patikimai duodančius pelno.

Lajemas Nisonas ir Ralfas Finesas - tai dar du aktoriai, kurie pajuto kur link pučia vėjas. Kitados jie suvaidino „Šindlerio sąraše“, dabar abu vaidina „Titanų susidūrime“. Šių metų pabaigoje L.Nisonas perims estafetę iš Džordžo Pepardo, įsikūnijęs į Hanibalą Smitą filmo „A komanda“ perdirbinyje.

Tačiau juk kino studijos nebestato tokių filmų kaip „Šindlerio sąrašas“. Džeikas Gailenholas, vaidinęs „Kuprotame kalne“, puikus aktorius, nusprendęs taip pat plėsti veiklos sritį. Vėliau jis vaidino filme „Persijos princas: laiko smiltys“, fantastiniame nuotykių filme, pastatytame pagal vaizdo žaidimą.

2010 m. dar dvi kino žvaigždės susidūrė su savo populiarumo išbandymu. T.Kruzas įsikūnijo į pagrindinį filmo „Kaip diena ir naktis“ herojų. Tai nuotykių veiksmo filmas, kuriame jo partnerę vaidino Kameron Dias. Filme daugybė automobilių gaudynių ir susišaudymų. Šiaip ar taip, šis filmas svarbus T.Kruzui ir tapo lemiama jo karjeros takoskyra. Akivaizdu, publika ėjo į kiną, kad tik pamatytų jį „Neįmanomoje misijoje“, tačiau ar norės matyti jį kitur? Aišku, kad ne tokiuose nuobodžiuose filmuose kaip „Ramūs tarp vilkų“ ar sagoje apie nacius „Valkirija“. Viską parodys „Kaip diena ir naktis“.

Dar viena garsi pavardė - Raselas Krou džiugins žiūrovo akį Ridlio Skoto prabangiame filme „Robinas Hudas“, kuris atidarė 2010 metų Kanų festivalį. Tačiau ar ir šios žvaigždės dienos jau suskaičiuotos? 45 metų R.Krou - brangus aktorius. Neseniai jis suvaidino laisvamanį žurnalistą puikiame trileryje „Tikroji padėtis“, pakeitęs Bredą Pitą, kuris atsisakė vaidmens vos prasidėjus filmavimui. R.Krou tapo paskutinės minutės pakaitalu, tačiau galima nujausti, jog jo honoraras buvo toks didelis, kad filmas beveik nebegavo pelno. Kol tęsiasi ekonominiai sunkumai, tokių dalykų bus vis mažiau ir mažiau.

Jeigu jau į ketvirtą dešimtį įkopusios žvaigždės nerimauja dėl savo karjeros, reikia įsivaizduoti, kaip turi jaustis 68 metų Maiklas Daglasas. Jo „Volstrito“ tęsinys su paantrašte „Pinigai nesnaudžia“ buvo grėsmingai perkeltas iš vasaros tvarkaraščio į rugsėjį.

Galima pamanyti, kad žvaigždžių populiarumas negali išblėsti, kai jos nuolat sukasi visuomenės akiratyje, bet pagalvokite apie Andželinos Džoli atvejį. Ji puikiai pasirodė abiejuose filmuose apie Larą Kroft, tačiau kai pamėgina vaidinti draminius vaidmenis („Nenugalėta širdis“, „Laumės vaikas“), apie ją tiesiog beveik nieko neberašoma.

Tai ar yra aktorių, kurie geba išlaikyti pozicijas, nors jų žvaigždė, tokia, kokią mes prisimename, jau nusileidusi? Džordžas Klunis ir Matas Deimonas pasielgė labai išmintingai imdamiesi pelningų projektų (filmų apie Oušeną ir Borną), ir tai leidžia jiems dar vaidinti ne tokiuose garsiuose, tačiau mieluose jų širdžiai filmuose.

Meril Stryp, kuri taip žavi vyresnio amžiaus moteriškąją auditoriją, klesti kaip klestėjusi. Neseniai suvaidino puikiai įvertintame filme „Mama Mia!“ Kaip ir Dženifer Aniston, nepaisant kritikų pastangų. Gal jai niekada nebegrįš žavesio ir komizmo kupini „Draugų“ laikai, tačiau jos gerbėjai liko ištikimi.

Tačiau tokių vardų mažuma. Kino žvaigždės blėsta, nes geresniems ar prastesniems filmams jų tiesiog nebereikia. Geriausias pavyzdys - „Įsikūnijimo“ žvaigždės Semas Vortingtonas ir Zojė Saldana, kurie net didžiausios filmo sėkmės akimirką galėjo ramiai žingsniuoti Oksfordo gatve ir niekas jų nebūtų sustabdęs ir atpažinęs.

Parengta pagal dienraščio „Vakaro žinios“ priedą „Geras!“

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder