Arūnas Valinskas apie Landsbergio pasisakymą: „Kai anūkas nežino, kaip į sąrašą įsitraukė pedofilą, tai senelis nežino, kaip komentuoti“

(26)

Aistros dėl pedofilijos skandalo tebekunkuliuoja, tačiau prokurorai nusprendė netirti, kas nutekino informaciją Kristijonui Bartoševičiui. Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas sako, kad tai iš dalies yra savo munduro plovimas, mat tai ne pirmas kartas, kai konfidencialiai turinčios dirbti tarnybos nutekina tam tikrą slaptą informaciją.

Pokalbis su A. Valinsku – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Prokurorai sako, kad informacijos nutekinimo netirs. Tai kas yra? Ar iš tiesų tai yra mažai reikšminga, ar taip bandoma saugoti Čmilytės, Morkūnaitės ir generalinės prokurorės nugarą?

Aš manau, kad tai iš dalies yra savo munduro plovimas arba bent jau jo apsaugojimas – ar tai būtų Seimo pirmininkės, ar pačios prokuratūros darbuotojų.

Bet man tai atrodo keistai ir šitoje vietoje nelabai pritarčiau norui, kurį turi opozicija – kuo daugiau triukšmo, ypač artėjant savivaldos rinkimams.

Bet teisybę man norėtųsi sužinoti, kokiu būdu informacija buvo nutekinta, nes tokių atvejų buvo ne vienas.

Aš nekalbu apie pedofilijos skandalą ir informavimą, bet apie tai, kad tos tarnybos, kurios privalo dirbti konfidencialiai, nutekindavo informaciją ne tik vieniems ar kitiems politikams, bet ir pačiai prezidentei Grybauskaitei ir taip toliau.

Šitą mechanizmą reikėtų vieną kartą išsiaiškinti ir pamėginti jam užkirsti kelią.

O kaip vertinti profesoriaus Vytauto Landsbergio pasisakymą, kad informacija galėjo būti nutekinta per prokuratūrą, nukentėjusių draugus? Buvo net kažkokia užuomina apie pedofilus ar homoseksualus, dėl homoseksualų paskui atsiprašė. Tai kas čia yra?

Yra toks geras antikinis posakis: būtum patylėjęs, profesoriumi būtum pasilikęs.

Ten buvo minimas ne profesorius, o filosofas, bet iš principo tai tas pats.

Man atrodo, kad garbės pirmininkas partijos, kuri yra įtraukta į šitą skandalą, turėtų kažką paaiškinti iš esmės, o ne pulti kaltinti kitų.

Daug kaltinamųjų argumentų yra išsakęs jo anūkas.

Tai ties tuo seneliui reikėtų ir apsiriboti.

Organizatorių nuotr.

Aš nekalbu apie senelį, kaip apie žmogų, kuris jau yra pakankamai amžiuje, nes mane taip pat šokiravo komentarai, kad žmogus jau tiek nusenęs, kad neklausykime, ką jis kalba.

Tai yra nepagarba amžiui, nepagarba jo išminčiai.

Bet kaip politikui – kuo jis be jokios abejonės vis dar yra – manau, kad jam reikėjo vis dėlto susilaikyti nuo tokių pareiškimų.

Tuo labiau, kad po atsiprašymų paaiškėja, kad jis neva buvo ne taip suprastas, bet kiek suprantu, kad net pats kalbėdamas, jis nelabai skyrė homoseksualus nuo pedofilų.

Tai kai anūkas nežino, kaip į sąrašą įsitraukė pedofilą, tai senelis nežino, kaip komentuoti.

Ar galima sakyti, kad konservatoriai visiškoje desperacijoje, nes Gabrielius Landsbergis sako, kad visa tai esą sukėlė Saulius Skvernelis?

Aš tokiais atvejais, nuo savo vaikystės, kai gyvenau Šilutėje, sakau tokį labai banalų ir kartais ne visai gražiai skambantį atvejį.

Ant mūsų skladuko buvo užrašytos 3 rusiškos raidės, o mes ten laikėme malkas. Tai užrašas, kurį bandai klijuoti, skiriasi nuo pareigos, ką tau situacija liepia daryti.

Tu privalai suvokti, atsiprašyti – net jeigu aš, kaip Gabrielius Landsbergis, nežinau, kaip žmogus atsidūrė tame sąraše.

Aš, kaip partijos pirmininkas, dėjau parašą ties visais, kurie buvo į tą sąrašą įtraukti. Aš atsakingas, net nežinodamas. Tai nereikia sukti uodegos.

Be abejo, Skvernelis, matydamas savo galimą situaciją, kuri jiems nukrito kaip aukso puodas, nesugeba ja pasinaudoti.

Kodėl? Nes atskiri opozicijos elementai, kaip Karbauskio ir Skvernelio opozicionieriai, konkuruodami tarpusavyje nesugeba susitarti ir suorganizuoti Seimo tyrimo komisijos.

Vieša paslaptis – aš po to kalbėjausi su sūnumi, kuris buvo grįžęs iš tos sesijos, mes sėdėjome pirtyje ir atvirai šnekant, jie patys buvo nustebę.

Susirinko į posėdį, kurį inicijavo opozicija, iširo regionų frakcija ir po to jie nesugeba susirikiuoti savo balsų. Klausimas: ko mes į ją rinkomės?

Šitoje vietoje, valdančiųjų koalicija gal ir nėra stipri, bet opozicija dar labiau apgailėtina, nes net gavę aukso puodą, jie nesugeba jo išleisti.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder