Danas Nagelė: Darbas, kurio neįmanoma prarasti
O vien jau dėl tarpinių vienuoliktokų žinių patikrinimų anksčiau būtų lėkusi ne vieno galva. Patiriamas fiasko po fiasko.
Viskas prasidėjo nuo fizikos žinių tarpinio patikrinimo, nes jo užduotys pasirodė per sunkios net kai kuriems olimpiadininkams. Tas pats atsitiko ir su matematikos B lygio užduotimis. To negana.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė gavusi pranešimų dėl techninių trikdžių pirmosios užsienio (anglų) kalbos patikrinime.
„Kai kurie mokiniai, prisijungę prie testavimo sistemos ekrane matė 2 pateiktas užduotis. Vykdytojai nedelsiant buvo informuoti, kad kandidatai atliktų bet kurią vieną iš pateiktų užduočių. Vertinant kandidatų atliktas užduotis, į tai bus atsižvelgta.
Jei kandidatai atliko abi užduotis, bus įskaitytas geresnis rezultatas", - skelbia NŠA. Kitaip tariant, moksleiviams buvo pasakyta atlikti bent vieną užduotį. Ir tie, kurie atliko tik vieną, galvodami, kad to pakanka, gaus mažesnį įvertinimą nei tie, kurie atliko abi.
O rezultatai kalba patys už save. Pavyzdžiui, pirmajame matematikos (išplėstinio kurso) tarpiniame patikrinime dalyvavo 13332 vienuoliktokai. Bendras surinktų taškų vidurkis siekia... 8,5 iš 20 galimų. Tikrai galima sutikti su kai kurių politikų iš opozicijos įtarimais, kad neadekvačiai sunkios užduotys sugalvotos tam, jog kuo mažiau jaunuolių įstotų į aukštąsias mokyklas.
Bet ministras yra ramus.
„Jeigu vienoje iš tarpinių patikrinimų užduočių buvo klaidų, jos bus išspręstos ir dėl to vaikai nenukentės. Suprantame, streso patyrė, streso patirs ir ateityje", - ramiai filosofuoja G.Jakštas, tarsi stresas yra visiškai nekenksmingas dalykas.
Rašyti komentarą