Organizatoriams paskelbus, kad antrą kartą šiemet vyksiančiame festivalyje Naisiuose pasirodys atlikėjas Gytis Paškevičius, atrodė, kad internetas sprogs

Festivalio „Naisių vasara" organizatoriai tikisi lankytojų rekordo (1)

Organizatoriams paskelbus, kad antrą kartą šiemet vyksiančiame festivalyje Naisiuose pasirodys atlikėjas Gytis Paškevičius, atrodė, kad internetas sprogs. Vieni piktinosi, kiti džiaugėsi, o Šiaulių meras jau svarsto, kiek pajėgų reikės skirti automobilių srautui reguliuoti, nes, tikėtina, kad per Žolinę į Naisius suvažiuos visa Lietuva.

Festivalio „Naisių vasara" mecenatas ir sumanytojas Ramūnas Karbauskis sako, kad tokios reklamos festivaliui dar nėra buvę ir džiaugiasi, kad „įtakotukų" diktatas neatėmė sveiko proto iš Lietuvos žmonių.

- Turbūt po to, kai buvo paskelbta apie G.Paškevičiaus pasirodymą festivalyje „Naisių vasara 2022: Žolinė", jau sulaukėte kritikos?" - „Vakaro žinios" paklausė R.Karbauskio.

- Tokiu klausimu kritikos galima sulaukti tik iš valdžios, kuri staiga nusprendė, kad galima skirstyti menininkus į tuos, kurie bijo valdžios, ir tuos, kurie nebijo.

O pastarieji yra priešai. Pirmajame festivalyje nedalyvavo tie, kurie tam spaudimui pasidavė. Atlikėjai buvo tiesiog gąsdinami.

Taip ir su G.Paškevičiumi, spaudimas jam daromas iš valdžios, o ne žmonių. Suprantu, jam buvo sudėtinga priimti sprendimą lipti į sceną po to, bet žmonės jo laukia ir jį palaiko. Festivalio organizatoriai sulaukė daug žmonių prašymų pakviesti būtent G.Paškevičių.

 

- Kai liepos pradžioje vykusiame festivalyje koncertuoti atsisakė žinomi atlikėjai, kultūros ministras Simonas Kairys pasidžiaugė tuo. Kaip vertinate tokią poziciją ministro, kuris turėtų rūpintis kultūra šalyje?

- Tai, kad ministras pasakė, jog festivalis yra kažkokia atgyvena ar turėtų būti kaip reliktas, rodo, kad jis šiame renginyje niekada nebuvo. Man gaila, kad kultūra per daug painiojama su politika.

Pavyzdžiui, aš 25 metus remiu Šiaulių rajono jaunimo centrą, kuris neseniai buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje prevenciniu projektu jaunimui.

Esu įsitikinęs, kad toks pripažinimas buvo pelnytas, nes sprendėjai nežinojo, kad tai yra projektas, prie kurio aš prisidedu. Buvo bijoma pasakyti, kad projektas susijęs su manimi, nes jie nebūtų laimėję.

Taip pat yra ir su festivaliu „Naisių vasara". Čia niekada nebuvo jokios politikos. Tai yra vienintelis tokio masto ir kokybės festivalis šeimoms be alkoholio.

Ne visi gali sau leisti įsigyti bilietus į arenas, išbandyti kitas mokamas pramogas su šeima. Festivalis suteikia tokią galimybę kiekvienam. Bet valdžia sugalvojo tai supolitinti.

- Daug metų G.Paškevičius buvo mylimas visos Lietuvos žmonių, šiandien antraštėse jau pristatomas kaip „prieštaringai vertinamas". Kaip tai nutiko?

- Prieštaringai vertinami dabar jau visi, kurie nepritaria valdžios politikai. Tai yra iš valdžios didelį finansavimą gaunančių žiniasklaidos priemonių darbas.

Man atrodo, pamirštama, kad atlikėjai nėra politikai ir jų kiekvienas išsireiškimas nėra jų pažiūrų deklaravimas. Jeigu kas pasakytų man, kad G.Paškevičius nėra patriotas, labai nustebčiau.

Juk tai žmogus, kuris tikrai yra patriotas. Ir visa Lietuva jį tokiu laiko. Bet jis, spėju, nepatinka valdžiai.

Kaip ir Vilius Tarasovas ar kiti, kurie turi savo nuomonę.

Taisyklė paprasta - jeigu valdžios nepalaikai, tampi jos priešu.

- Panašu, kad tokios reklamos festivalis dar nėra turėjęs?

- Nežinau, ar tie, kurie tikėjosi, kad taip sugriaus festivalį, suprato, kad tik sau padarė antireklamą, o festivaliui tai buvo tik papildoma didelė reklama.

Dabar man būtų net sunku įsivaizduoti, kiek žmonių bus Naisiuose rugpjūčio 15 d. Turbūt pagerinsime visus rekordus. Iki tol daugiausiai festivalis yra sulaukęs 120 tūkst. žmonių.

Manau, šiemet gali būti dar daugiau. Ruošiamės tam, bus daugiau scenų, nei įprasta.

Ir tai tik parodo, kiek dėl to, kad pasidavė spaudimui, prarado atlikėjai, atsisakę dalyvauti pirmame festivalyje. Jokios Lietuvos arenos netalpina tiek žmonių. Įsivaizduoju, kad atlikėjui daug reiškia pasirodyti tokiai miniai klausytojų.

Beje, Naisių bendruomenė jau gauna kompensacijas už liepos festivalio metu neįvykusius atlikėjų pasirodymus. Visi pinigai, kuriuos gaus Naisių bendruomenė, bus skirti Ukrainai. O atlikėjai, kuriems teks susimokėti, galės kreiptis į valdžią, kuri juos paspaudė. Gal sugrąžins jiems tuos pinigus.

karbauskis-ramunas

- Minėjote, kad G.Paškevičiaus pasirodymas - ne vienintelė gera žinia, jų bus ir daugiau. Gal ketinate ir SEL į renginį pakviesti?

- Ne, tai nėra planuojama.

Šis renginys skirtas ne tokiai auditorijai, kuri renkasi į SEL koncertus.

Mums svarbiausia - dėmesys šeimoms ir vaikams. Todėl jų laukia daugiausiai pramogų ir įvairių staigmenų.

O festivalio puošmena bus Šakių cirko pasirodymas su šviesomis.

paskevicius-gytis

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder