Gražina Juodytė: "Pravėrus bet kurio namo duris, aptinku stebuklus"

Gražinos skiltis

(1)

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel.(8 46) 38 52 97 darbo dienomis 10-13 val. arba rašyti el. paštu [email protected]

„Koronės“ reikalai

Manau, skilties skaitytojai yra pastebėję, kad į COVID-19 ir jo atmainų reikalus stengiuosi nesikišti. Nes juose visiškai „neraukiu“. Ir subjektyvios nuomonės nepuolu reikšti. Ją, žinoma, turiu. Bet kam ji galėtų rūpėti? Todėl labai nustebau iš pono Mindaugo gavusi tokio turinio laiškelį: „Dar pavasarį skiepijausi du kartus. Kai bent kiek išlaisvėjo karantino reikalavimai, žinoma, nesusiturėjau dalyvauti renginyje, kuris vyko lauke.

Sėdėjome saugiais atstumais.

Dėl visa ko buvau užsimaukšlinęs medicininę kaukę. Labai nustebau, kai po keleto valandų, jau namuose, pradėjo krėsti šaltkrėtis, labai panašus į parkinsono simtomus, skaudėjo gerklę. Puoliau virti arbatas, prarijau ir paracetamolio tabletę. “Parkinsono„ simptomai lyg ir atslūgo. Bet temperatūra laikėsi dar kelias dienas. Gal atsakytumėte man, kas tai galėjo būti? Delta atmaina ar paprasčiausias peršalimas?“ Na, ir ką galėčiau atsakyti, kai totaliniuose viruso reikaluose „neraukiu“ nieko? Tik reikalas tas, kad p. Mindaugo situacijoje pabuvau ir aš. Skirtingai nuo jo, renginyje buvau uždarose patalpose - saugiais atstumais ir su snukiaraiščiais.

Vakare pajutau tokius pat „parkinsono“ simptomus, rijau arbatas su medumi, „įkaliau“ paracetamolio. „Parkinsono“ simptomai atslūgo, temperatūra laikėsi. Esu ne iš tų, kurie dėl kiekvieno spuogo ar savijautos reiškinių kreiptųsi į šeimos gydytoją. Jau vien dėl to, kad gausi krūvą nukreipimų pas specialistus tyrimams atlikti. Po miestą blaškaisi brauno molekulės pagreičiu.

Iš tų tyrimų nelabai kas paaiškėja... Nesikreipiau. Nes tyrimai po dviejų ar trijų mėnesių. O „koronės“ situacijos su tomis atmainomis taip greitai keičiasi. Nereikšiu savo subjektyvios nuomonės ir šiuo atveju. Kaip ir Mindaugą kankina klausimas - kas tai galėjo būti? Taip pat pavasarį, kaip ir jis, buvau dukart skiepyta. Skirtingai nei jis, buvau uždarose patalpose.

Kažkodėl esu įsitikinusi, kad į Mindaugo klausimą neatsakytų ir COVID-19 su visomis atmainomis specialistai, ir „koronės“ ekspertai ar guru. Nes pandemijos pradžioje labai sekiau visokių pasaulio šviesuolių aiškinimus. Jie buvo tokie skirtingi. Ir tik labiau pasidomėjusi personomis suprasdavau, kieno interesams jos atstovauja.

Ar galima tikėti guru, atstovaujančiais vienokiems ar kitokiems interesams? Beje, vienokių ar kitokių interesų turi ir Lietuvos virusologai, medikai. Ir nuomonės, teiginiai tokie skirtingi. Lietuvos žmonėms daro vienokią ar kitokią įtaką ir influenceriai, dažnai vienas kitam „kalantys“ į kaktą. Nes irgi turi vienokių ar kitokių interesų susukti žmonių smegenis. Sakiau, kad subjektyvios nuomonės nereikšiu.

Bet ir nepareiškiau. Tik stebėjimus. Užtat esame tokie susipriešinę dėl tikėjimų ar netikėjimų...

Daugiabučių kvapai ir jų naikintuvai

Kai per atviras balkono duris atsklinda gaminamo maisto patrauklūs aromatai, taip ir bandyčiau pasibelsti į kurių kaimynų duris.

Bet nežinočiau, iš kurio buto jie sklinda.

Na, čia toks juokelis. Nors pati esu rūkanti, bet kai po vidurnakčio vėl per tas atviras balkono duris atsklinda prastos tabokos „aromatai“ - nelabai jau malonu.

Turėdama tai omenyje, balkone niekada nerūkiau ir nerūkau. Troboje. Įsivaizduoju, kad mano parūkymai kaimynų trobų nesiekia. O kažkas, rūkantis nežinia kuriam balkone, sumojo, kad jo taboka gali erzinti kaimynus.

Gal jau kam nors jie ir skundėsi.

Atradimas - papurkšti aromatizuotais kvapais. Bent jau man tai baisiau ir už tos tabokos smarvę...

Vienas kaimynas prisipažino dėjęs į marmūzę po jo balkonu rūkančiajam. Tai kaip suderinti vienų ir kitų laisves ir nelaisves?

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder