Gražina Juodytė

Gražinos skiltis: Kai stinga spalvų...

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel.(8 46) 385 297 darbo dienomis 10-13 val. arba rašyti el. paštu [email protected]

Kai viena skilties skaitytoja pasiteiravo, kokių gėlių padovanoti tokia ir tokia proga, tokiam ir tokiam asmeniui, žinoma, krapščiau pakaušį.

Pirmiausia, kas šovė galvon - alyvos. Nes kažkada, kai floristai pradėjo gabenti gėles iš Olandijos, labai nustebau, baltų ir violetinių gruodį užtikusi parduotuvėje, o dar labiau pribloškiau gruodžio mėnesį gimusįjį, kai jų buketą atvilkau...

Paskui jos žiemą nuo prekystalių dingo. Floristai aiškino - gabentis nuostolinga. Alyvos ir sezono metu įnoringos, geibstančios. O žiemą palaikyti jų dvasią net chemikalai nepadeda. Cha, o ką jos simbolizuoja?

Tai paskatino lįsti į interneto džiungles ieškoti atsakymų. Ir štai ką aptikau. Gal ir jums bus įdomu...

Amarilis. Simbolizuoja harmonijos su savimi ir aplinkiniais kūrimą, asmeninę žmogaus magijos galią.

Alyvos. Jų simbolikos ir neaptikau, bet gal jos simbolizuotų pirmąją meilę, kuri dažniausiai jų žydėjimo metu nutinka.

Astras. Tai netikėta staigmena. Tai žvaigždžių šokis mėnesienoje.

Begonija. Tai norų ir troškimų simbolis.

Chrizantema. Magijos, dvasingumo ir amžinybės simbolis. Tai trumpo momento įamžinimas, kuris truks visą gyvenimą. Chrizantemos, buvo tikima, padeda mirusiajam lengviau iškeliauti į kitą pasaulį, taip pat apsaugo nuo blogio.

Frezija. Tikėjimo ir pasitikėjimo simbolis. Frezijos žinutė labai paprasta: tikėk keliu, kuriuo eini, tikėk pačiu savimi, pasitikėk savo vidiniu balsu.

Hiacintai. Atleidimo ir praeities, nuoskaudų paleidimo simbolis. Tai judėjimas pirmyn neleidžiant niekam sutrukdyti ir sujaukti savo tikslų.

Irisai. Išmintis - pasižadėjimas mylėti - globojimas - draugystė - ištikimybė. Stabtelėjimas laike ir nuoširdus mėgavimasis gražiomis akimirkomis.

Jazminas. Žodžiais neapsakoma elegancija, sielos komfortas ir kuklus grožis, seksualumo ir orumo ženklas. Kamelija. Simbolizuoja tokį susižavėjimą ir tokį mielumą, kuris atima žadą.

Kamelijas dovanoti reikėtų tam žmogui, kuris pavergė visą jūsų dėmesį. Vadinasi, ir širdį.

Kiaulpienė. Yra posakis: „Arba matysi lauką su tūkstančiu žolių, arba lauką su tūkstančiu norų.“ Kiaulpienės turi magišką norų išsipildymo prasmę. Tikima,- pasėjus kiaulpienes šiaurės vakarų pusėje, į namus atpūs palankūs vėjai.

Krokai. Atvirumo tam, ką duoda gyvenimas, simbolis. Tai pasiruošimas ir atsivėrimas pokyčiams.

Lelija. Tiek pagonybėje, tiek krikščionybėje lelija simbolizuoja vaisingumą. Skirtingos lelijų rūšys turi skirtingas reikšmes, tačiau pati lelija laikoma moteriškumo, vaisingumo, aukštuomenės, šventosios trejybės simboliu

Lotusas. Apšvietos simbolis. Sugebėjimas nepaisant sunkių sąlygų tapti geriausiam, kokiam tik galima būti. Tai pamiršta praeitis.

Magnolija. Senamadiška, tikra ir amžina, per visą gyvenimą ir amžių amžius besitęsianti, gili meilė. Tai sielų draugystė ir jausmas, kad buvote kartu dar prieš šį gyvenimą. Sykiu magnolija simbolizuoja ir asmenybės laisvę.

Narcizas. Talentų simbolis. Dar neatskleistų arba iki galo neįgyvendintų talentų, kurie ateityje užpildys sielos tuštumą, ženklas. Tai tikėjimas savimi.

Neužmirštuolė. Apipinta skaudžiais, tragiškais pasakojimais ir legendomis, išlaiko savo pagrindinę reikšmę ir mintį - nepamiršk manęs.

Orchidėja. Žavumas - branda - meilė - grožis - susimąstymas. Ji simbolizuoja didelius troškimus, pasitikėjimą meilėje ir tikėjimą amžina sąjunga.

Ramunė. Tyrumas, paprastumas, ištikimybė ir meilė. Simbolizuoja džiaugsmą ir susižavėjimą mažais, paprastais dalykais, optimistišką požiūrį ir gyvenimo šventimą. Ramunės žiedlapiai būdavo barstomi po namus siekiant atsikratyti kerų ir piktų burtų.

Rododendrai. Grėsmė ir atsarga. Sykiu rododendrai simbolizuoja turtus, gerą materialinę padėtį, siūlo turėti daugiau kantrybės - su laiku viskas bus pasiekta.

Rožė. Kiekviena rožės spalva siunčia vis kitą žinutę, kiekvienas rožės lapelis atskleidžia vis naują, dar neatpažintą grožį.

Saulėgrąža. Didžiavimasis - žavėjimasis - orumas. Tai pasitikėjimo savimi ir meilės sau, savo atliktiems darbams, simbolis. Saulėgrąža tiesiasi į saulę ir siunčia žinutę, jog reikia nuolat tikėti savimi, neprarasti vilties.

Tulpė. Įžymumas - tobula meilė. Margos tulpės siunčia žinutę „Tavo akys nuostabios“. Kreminės spalvos tulpės sako: „Aš mylėsiu tave amžinai.“ Tulpės simbolizuoja meilę iš pirmo žvilgsnio ir siekį gautą progą išsaugoti sau, ją iki galo išnaudoti.

Vyšnių žiedai. Simbolizuoja naujas pradžias, naujus jausmus ir santykių pradžią, kai romantika tiesiog tvyro ore.

Žibuoklė. Gauti dovanų žibuoklių reiškia, jog esate labai mylimi, gerbiami ir svarbūs kitam žmogui. Žibuoklė simbolizuoja ištikimybę, žavėjimąsi ir meilę.

Kiek spalvų prašokome? Sako, kad žiemą jų stinga. Nueikit ar nuvažiuokit bent į Melnragę, kur aptiksit žilvičių geltonus krūmus, „kačiukų“ - raudonus, dangaus žydrynę ar šviną, spygliuočių žalumą, smėlio gelsvį ar sniego baltumą.

Tik keli mėnesiai, ir pradės lįsti šalpusniai, snieguolės kelti kepurėles, o ir tos mėlynos žibutės atmerks akis. Tik keli mėnesiai. Kad ir su nerimu galbūt širdyje. Gamtoje niekada nestinga spalvų...

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder