Skaitmeniniai pasai

Jolanta Blažytė: Bloga žinia apie Trojos arklį

(2)

Pastebėjau, kad nemažai žmonių pastarosiomis dienomis kalbasi su „Facebook" ir draudžia jam platinti jų nuotraukas.... Chmmm. O ar jūs žinote, kad prieš keletą dienų Europos Parlamente buvo pranešta apie susitarimą dėl skaitmeninės tapatybės piniginės įvedimo?

Tądien į tribūną išėjo EP narys Robertas Rosas (Robert Ross) ir pasakė kalbą, kuri prasidėjo žodžiais „turiu jums labai blogą naujieną". Ir tai nebuvo apie „Facebook" nuotraukas.

Tai gerokai rimčiau.

Dar prieš metus šis EP narys, kartu su savo kolega Robu Rokenu (Rob Rooken) minėjo, kad darys viską, kad šis skaitmeninės tapatybės projektas nebūtų prastumtas.

Deja, nepavyko. Komforto ištroškusi minia netrukus paaukos savo laisvę ir privatumą „Didžiajam Broliui‘" už galimybę „vienu pirštu" atlikti tas funkcijas, kurias iki šiol atlikdavo „dviem pirštais".

Štai prieš metus pateikto minėtų EP narių pranešimo įrašas:

„Šiais metais ES pradės naudoti taip vadinamąją skaitmeninę tapatybės piniginę. Kas tai yra ir kaip tai paveiks paprastų žmonių gyvenimą?

R.Rokenas:

„Tai turės didžiulį poveikį. Tai bus paso pakaitalas, todėl juo galėsite identifikuoti savo tapatybę, tačiau jame bus kur kas daugiau.

Jame bus finansinė informacija, vizos ir bilietai, asmens medicininė kortelė, informacija apie skiepus, išsilavinimo diplomai - galima vardinti ir vardinti.

Tai šiek tiek baugina ir netrukus bus pradėta naudoti.

Bet kai tai išgirstu, manau, kad tai iš tikrųjų gana naudinga. Kas čia blogo?"

R.Rosas:

„Nerimaujame, nes matome riziką, kad užsiimti įvairia kasdiene veikla netrukus bus neįmanoma be šios skaitmeninės tapatybės piniginės.

Tai matėme ir su COVID pasu, kuris taip pat buvo privalomas, norint patekti į svarbias visuomenės vietas.

Baiminamės, kad su skaitmenine tapatybės pinigine taip bus tas pats. Galite tai palyginti su slapukais internete.

Tinklalapiai dažnai veikia visu pajėgumu tik tada, jei leidžiate naudoti visus slapukus, įskaitant ir tuos, kurie nėra būtini.

Taip elgsis ir vyriausybės bei didžiosios korporacijos: jos prašys pateikti daugiau informacijos, nei šiuo metu leidžiama.

Taip bus pažeidžiamas mūsų privatumas ir piliečiai taps bejėgiai prieš vyriausybes ir didžiąsias korporacijas.

Žinoma, bus patogu išsinuomoti automobilį užsienyje be visokių popierizmų. Tačiau ši, palyginti nedidelė nauda, neatsveria privatumo ir laisvės praradimo."

R.Rokenas:

„Praėjusiais metais Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen) paskelbė, kad, jos nuomone, skaitmeninė tapatybės piniginė yra labai geras sprendimas, leidžiantis prisijungti prie interneto paslaugų, tokių kaip „Google", „Facebook" ir t.t.

Tą daro labai didelė dalis žmonių.

Tai reiškia, kad jūsų tapatybė gali būti nustatyta centralizuotai, tačiau tai taip pat reiškia, kad galite būti lengvai atjungti nuo šių paslaugų.

Manau, kad tai yra labai bauginanti tendencija. Atidžiai tai stebime ir darysime viską, ką galime, kad to išvengtume."

Išvada: Skaitmeninė tapatybės piniginė yra Trojos arklys, kuris pakeis žmonių gyvenimą į blogąją pusę.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.