Ingrida Šimonytė

Jurgita Žemaitytė: Negalėti ir nenorėti - du skirtingi dalykai

Perskaičius tokį pavadinimą ima kirbėti nešvankios mintys galvelėje. Taip, savaitgalį galima pagalvoti ir apie nešvankybes - politikų impotenciją.

Taigi, dar birželį Lietuvos premjerė (vis knieti parašyti premjera, bet anokia čia premjera, kai tiek metų su ja gyvenam skirtinguose vaidmenyse) Ingrida Šimonytė skėsčiojo rankomis, aiškindama, jog nieko negali padaryti dėl kylančių elektros ir dujų kainų.

Mat jų nustatymas galutiniams vartotojams yra depolitizuotas ir nepriklauso nuo Vyriausybės valios.

Patikėjote? Priklauso nuo naivumo lygio.

Mat jau spalį, kai žmonės išgirdo, jog, pavyzdžiui, Vilniuje šildymas brangs greičiausiai net 80 proc., kone dvigubai, premjerė jau kalbėjo priešingai.

Pasirodo, ekonomistė visgi gali kažką padaryti.

Tik daryti tai anksčiau, matyt, nesinorėjo.

Dabar Vyriausybė pasistengė leisti neišgalintiems susimokėti už elektrą, dujas ar šildymą, virsti skolininkais. Ačiū, kad bent be palūkanų...

Ką gi, reitingų kritimas skatina persigalvoti įvairiais klausimais. O gal tiesiog nesinori atrodyti neįgalia visuomenės akyse?

Mat paklausta apie pensininkų skiepijimą, I.Šimonytė irgi pratrūksta, šaukdama: „O ką aš galiu padaryti, jei vaikai savo senus tėvus atkalba nuo skiepo."

Šioje vietoje ją dar kamuoja impotencija, dar nesugalvojo arba net negalvojo, nors žmonės patys bruka idėją: įsipareigokite atlyginti žalą, kai šalutiniai vakcinos poveikiai susargdina.

Ne. Aišku, kad neįsipareigos, nes gerai feisbuką įvaldžiusi Vyriausybė žino, kad šalutinį poveikį jaučia kone kas trečias vakcinuotas žmogus. Tai iš kurgi ims tiek pinigų jiems visiems mokėti?!

Negi iš pfaizerių reikalaus (Kur tai matyta!? Juk ne Amerikoje gyvenam!)

Tik nepagalvokite, kad viena Šimonytė tokia neįgali. Tai bendras politikų bruožas.

Jie tokie tampa, kai kažko daryti nesinori arba tiesiog neapsimoka. Neapsimokėjo iš pat pradžių stabdyti ir apsukinėti nelegalų - politikai skėsčiojo rankomis ir nieko nedarė.

Žinojo, įsileisti reikia, kitaip Briuselis neduos pinigų. O jei neduos, tuščiom kišenėm reiks vaikščioti.

Dabar lapkritį tuos migrantus jau teks išleisti iš ten, kur juos apgyvendinome.

Ar kažkas daroma dėl to šiandien? Ne. Dar tik planuojama.

Nes dar nėra aišku, kas labiau apsimoka.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder