Dujotiekis įgalins panaudoti visus SGD terminalo pajėgumus

Karybos ekspertai: atsibudo. Rusiškų dujų Europai greit nebereikės

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas.

 

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 09 03

Politinis strateginis lygmuo

G7 finansų ministrai visgi nutarė įvesti Rusijos naftai viršutinę kainų ribą.

Pradinė kainų viršutinė riba bus grindžiama techniniais duomenimis, o prireikus kainų lygis bus persvarstomas, teigiama pranešime.

Atsakydama į tai, Rusija pareiškė, kad dujų tiekimui į Europą gresia pavojus, nes veikia viena turbina.

Vienų šaltinių duomenimis tiekimas bus atnaujintas šeštadienį 01.00 val., kiti šaltiniai teigia, kad dujų tiekimas atnaujintas nebus.

Akcijų rinkos supanikavo ir nučiuožė žemyn. Beje, pareiškimas apie dujų tiekimo nutraukimą pasirodė penktadienio vakarą, kai visos akcijų biržos Europoje jau neveikė.

Pirmadienį, jei per savaitgalį tiekimas atnaujintas nebus, Europos akcijų biržose galime išvysti fejerverkus.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė, kad sankcijos Rusijai „sukėlė energetikos krizę Europos valstybėse“.

Draugas Volodinas turi išeitį: panaikinti sankcijas Rusijai ir pabaigti dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą.

Išsiblaivęs kažkokios ten saugumo tarybos sekretorius Dmitrijus Medvedevas grasina, kad Europai nebus dujų, jei Briuselis patvirtins viršutinę dujų kainų ribą.

„Rusiškų dujų Europoje paprasčiausiai nebus“, – trypia kojytėmis ir rankytėmis mostaguoja Medvedevas.

Atsibudo. Rusiškų dujų Europai greit nebereikės.

Saugyklos baigiamos pripildyti atsargomis, žiemai pasiruošta.

Kremliaus karo ir teroro ministras Šoigu pareiškė, kad Ukraina ir toliau užsiima „branduoliniu terorizmu“ apšaudydama Zaporižės AE.

Vargu bau ar pasaulyje atsiras bent vienas bukagalvis, kuris patikėtų, kad ukrainiečiai nori savo šalį paversti branduolinių pelenų lauku.

Tačiau Zaporižės AE branduolinės katastrofos eskalavimas turi ir kitą tikslą.

JAV atsargos generolas Wesley Clarkas pastebėjo, jog atominės elektrinės pavojaus eskalavimu Kremlius siekia nukreipti dėmesį nuo kitų svarbių dalykų – padėties fronte ir karo nusikaltimų. Ir tai yra tiesa.

Rusijos automobilių gamintojas „Lada“ praneša, kad pardavimai rugpjūtį išaugo 75 proc., o per mėnesį parduoti 18 087 lengvieji automobiliai – 75,2 proc. daugiau nei liepą.

„AvtoVAZ“ teigia, kad naujų automobilių pardavimai rugpjūtį smarkiai išaugo, pramonei toliau kovojant su Rusijos invazijos į Ukrainą padariniais.

Ura, draugai. Taip ir toliau.

Metas padidinti automobilių „Volga“, „Moskvič“ gamybos apimtis, nekalbant apie ZAZ, kuris sukurtas mąstant šikna, nes variklis įmontuotas automobilio paskuigalyje.

Europos Sąjunga rengia naują 5 mlrd. eurų pagalbos paketą Ukrainai.

Paskolų paketas yra 9 mlrd. eurų paketo dalis. Vienintelė Vengrija nepritaria pagalbai Ukrainai.

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

Kremliaus teroristai labai gerai suvokia, kad mažiausias silpnumo parodymas reikštų pralaimėjimą arba mažų mažiausiai Putino klano pakeitimą kitu klanu.

Todėl šiandieniniai driskių vadai „taikos“ kare siekia per tarpininkus.

Neseniai Kremlius tarpininko misiją buvo patikėjęs Turkijos prezidentui Erdoganui, o dabar nori, kad juo taptų Kinijos vadovai.

Šiame etape tai vargiai įmanoma, nes nei Europa, nei tuo labiau Ukraina jokių paliaubų variantų nenumato.

Kremlius mano, kad Zaporižės AE suveiks kaip spaudimo priemonė, nes nuo minties apie branduolinę katastrofą nemiega ne vienas ES šalies lyderis.

Be to, Maskva pabrėžia, jog į karą Ukrainoje metė toli gražu ne visas pajėgas, ką mes jau ne kartą sakėme. Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibickis teigia, kad Rusija į kovines operacijas Ukrainoje gali įtraukti dar iki 350 000 karių.

Rusijos armiją sudaro apie milijonas žmonių, o invazijai Ukrainą buvo mesti 200 000 karių.

Mūsų šaltinių duomenimis, realūs Rusijos pajėgumai, kuriuos šalis galėtų mesti į frontą yra iki 500 000 karių.

Tačiau tai būtų viskas, kas yra likę visose Mordoro ginkluotose pajėgose, iš visų keturių karinių apygardų.

Kremlius supranta, jog į Ukrainos karą metęs viską, ką turi, būtų galutinai nustekentas.

Nepaisant būsimų, Kremliaus generolai turi ir einamųjų iššūkių.

Mordoras negali atgabenti amunicijos, maisto ir kitų atsargų į Chersono sritį, nes sutrikdyta logistika.

Prasidėjus lietaus sezonui, šalčiams, plečiantis nepravažiuojamoms, klampioms purvynėms okupantų dalinių judėjimas bus dar sudėtingesnis.

Ukrainai reikia dar intensyviau naikinti rašistų techniką ir ordos vienetus bei klupdyti „nenugalimąją“ ant kelių.

Taktinis lygmuo

Ukrainos gynybos štabas praneša, kad Rusijos aukų skaičius kare su Ukraina priartėjo prie naujos psichologinės ribos – 49 050.

JAV žvalgybos duomenimis šis skaičius gerokai mažesnis, tačiau sudėjus visus žuvusiuosius, sužeistuosius ir kitaip išvestus iš rikiuotės, gali būti arti realybės.

Aiškėja ko šiuo momentu siekia Maskva

Vokietijos kairieji, saujelė Vokietijos intelektualų ir buvęs kancleris Gerhardas Schröderis siūlo įšaldyti Ukrainos „konfliktą“.

Ginklų tiekimas Ukrainai esą tik eskaluoja konfliktą, kuris gali išaugti į branduolinį karą, todėl „teisėtas pasipriešinimas agresoriui yra neproporcingas“, – pabrėžė intelektualai.

Kairysis socialdemokratų sparnas, garsėjantis pacifistinėmis nuotaikomis, praėjusią savaitę paragino imtis ryžtingų veiksmų, kad karas Ukrainoje būtų nutrauktas.

Už skvernų tampomi Vokietijos politikai ėmė reikalauti, kad paliaubų tarp Rusijos ir Ukrainos tarpininke būtų Kinija.

Kur buvęs, kur nebuvęs, kaip rudeninis baravykas išdygo ir buvęs kancleris Gerhardas Schröderis, skatindamas derėtis su Putinu.

Nuo invazijos pradžios ekskancleris pas Putlerį lankėsi du kartus.

Svarbi žinutė šiame „taikos“ variantų sraute – Saksonijos žemės ministro pirmininko Michaelio Kretschmerio pasiūlymas, kuris skamba taip: „svarbu, kad šis karas būtų įšaldytas, mums reikia paliaubų ir derybų jam užbaigti“.

Karo įšaldymas nutrauks žmonių kančias ir užkirs kelią branduolinei katastrofai.

Pažymėtina, kad būtent Olafas Scholzas paskelbė apie „epochų kaitą“, tai yra radikalų Vokietijos socdemų posūkį, kuris iki šiol draudė ginklų tiekimą į karinių konfliktų regionus.

Nesunku nuspėti, jog visos šios žinutės, įskaitant Vokietijos intelektualų „pareiškimą“, yra sugeneruoti Kremliuje. Kremliaus trubadūrai kalba vokiečių lūpomis, kurios galimai kai kuo pateptos.

Kitas svarbus dalykas yra tas, kad visus šiuos pasiūlymus, kaip itin svarbų įvykį pateikia vadinamoji Kremliaus opozicinė žiniasklaida.

Štai koks nesudėtingas, tačiau gudrus ėjimas. Kremliaus žinutė perskaityta. Driskiai prašo pertraukos, kad galėtų apsilopyt skyles kelnėse ir eit toliau plėšti unitazų.

Foto: prie Italijos krantų pastebėtas atominis rusų povandeninis laivas.

Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės mūsų tekstais bei paremiate mūsų darbą. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame.

Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis (be jokių įsipareigojimų).

VšI Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT447300010172065624

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder