Klaipėdiečius dulkina ne tik uostas (9)

Arčiausiai jūrų uosto gyvenantys klaipėdiečiai su didžiuliu pavydu klausosi pranešimų apie valomas Klaipėdos miesto gatves ir šaligatvius, kur nuo metų pradžios išbarstyta per 2000 tonų smėlio ir druskos mišinio.

Pasiklauso, nusikeikia ir traukia atlikti kasdieninį ritualą - valyti murzinų palangių bei langų, prausti prie namų pabėgiojusius augintinius. Uoste įsikūrusių visagalių krovos kompanijų valiai palikti žmonės jau seniai suprato, kad jiems niekuo nepadės nei Klaipėdos miesto valdžia, nei jos įsigyta brangi specializuota gatvių valymo technika.

Uostininkai laiko veltui neleidžia, dulkina klaipėdiečius kiek tik turi jėgų. Kitaip tariant, krovinio. Ko jau ko, o pastarojo Klaipėdos jūrų uostui netrūksta. Čia ne niekiniai 2000 tonų. Skaičiuojama dešimtimis milijonų. 2020-ieji apskritai įvardyti kaip sėkmingiausi metai per visą jūrų uosto gyvavimo laikotarpį.

ELTA

Nors tyrimus atlikę Klaipėdos universiteto mokslininkai aiškiai pasakė, kad miesto centre įsikūrusių klaipėdiečių gyvenimą nuodija Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco"), pastarosios vadovai mušasi į krūtinę įrodinėdami priešingai. Ir nesvarbu, kad vykdant krovą tarša nuo „Klasco" teritorijos sklinda net iki 650 metrų atstumu.

Valydami vos ne kasdien namus nuklojančias iš uosto vėjo atneštas dulkes ir girdėdami ciniškus uostininkų išsisukinėjimus, klaipėdiečiai nekantriai laukia gegužės 1-osios.

Ne todėl, kad surengtų jokios naudos, lyg sovietinė demonstracija, neduosiantį piketą. Tądien įsigalios aplinkos ministro įsakymai dėl birių krovinių krovos. Krovos įmonėms bus galima skirti baudas už dulkes ir už įmonių teritorijų ribų.

Tik kiek šalies valdžia norės, kad šie įsakymai realiai veiktų. Juk pati valstybė tiek metų praktiškai nieko nedarė, kad klaipėdiečiai nebūtų nuodijami iš uosto sklindančia tarša.Klaipėdos jūrų uostas yra valstybinis. Jei jo teritorijoje įsikūrusios krovos kompanijos kaip įmanydamos dulkina klaipėdiečius, ar tai nereiškia, jog juos dulkina ir pati valstybė.

Archyvų nuotr.

Vargu ar ką pakeis ir 05.01 diena. Krovos kompanijos ir toliau įrodinės, jog dulkės mieste ne jų veiklos pasekmės... Vėl "iškas" kokį profesorių, kuris vadovausis savo "tyrimais", nuomone ir visam svietui aiškins, jog Klaipėdoje didžiausia tarša - automobilių padangos... Patikėčiau, bet keista - Vilniuje ir Kaune (apie Europos didmiesčius net nekalbu) tokių bėdų nėra... dulkės nuo automobilių padangų nenusėda ant gyventojų palangių...
KLP, 2021-04-20 09:42
Juos dulkina kas tik netingi.
as, 2021-04-18 21:59
geras....,o kas dar tuos klaipėdiečius dulkina?
juzis, 2021-04-18 21:10
Sidebar placeholder