Mūsų siūlymai ir siekiai
Esame pasiryžę suremti pečius su visais Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje dirbančiais politikais sprendžiant miesto problemas. O kritikuodami ir keldami į viešumą valdančiųjų klaidas, esame pasirengę teikti savo siūlymus ir alternatyvas geresniems rezultatams pasiekti.
Turime telkti pastangas ir stiprinti partnerystę su Klaipėdos universitetu, stiprinti akademinio miesto įvaizdį didinant mokslinį potencialą, pritraukiant čia studijuoti ir gyventi jaunuolius iš kitų miestų ir užsienio.
Nuolatinio dėmesio ir sprendimų reikalauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų plėtra, nemokamo neformaliojo pradinukų ugdymo apimčių didinimas, kultūros krepšelio kiekvienam vaikui įteisinimas, Tauralaukio progimnazijos rekonstrukcijos užbaigimas.
Tarp svarbiausių mūsų prioritetų - naujo Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centro statybų projekto įgyvendinimas, pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo bei kokybės gerinimas. Dėsime pastangas stiprinti mieste veikiančių gydymo įstaigų bendradarbiavimą ir paslaugų plėtrą.
Norėdami labiau paskatinti turizmą ir vystyti naujus traukos centrus pajūryje, turime siekti, kad Smiltynei, Melnragei ir Giruliams būtų suteiktas kurortinių teritorijų statusas. Stiprinant miesto rinkodarą būtina koncentruoti atskirų įstaigų - Klaipėdos turizmo informacijos centro, „Klaipėda ID“ - funkcijas ir pajėgas. Nes šiandien jų veikla nėra efektyvi.
Turime padaryti viską, kad priemiesčiuose gyvenantys ir mieste dirbantys mūsų žmonės taptų Klaipėdos miesto, o ne rajono gyventojais - tuo tikslu inicijuosime miesto teritorijų ribų praplėtimą prijungiant Kalotės, Purmalių ir Žaliojo Slėnio gyvenvietes.
Siekdama glaudesnio ir darnesnio Klaipėdos uosto ir miesto santykio, Klaipėdos miesto savivaldybė turi tapti AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos akcininke ir dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose.
Tai padėtų mažinti įtampas dėl uosto plėtros arčiau gyvenamųjų kvartalų, nes Savivaldybė laiku sužinotų uosto vystytojų planus, o tai lemtų geresnį abiejų pusių interesų suderinimą, atliepiant klaipėdiečių lūkesčius.
Norime mažinti transporto srautus ir taršą, tad mieste turi atsirasti tik pėstiesiems skirtos gatvės. Taip pat labai svarbu skirti kuo daugiau dėmesio ir lėšų dviračių bei pėsčiųjų takų plėtrai - šį poreikį diktuoja ir besikeičiantys klaipėdiečių įpročiai, taip pat atvykstančių miesto svečių lūkesčiai.
Nepaisydami politinių ir vertybinių skirtumų, mes, dirbantieji opozicijoje, palaikysime ir visomis išgalėmis prisidėsime prie sprendimų ir pokyčių, kurie būtini jau šiandien ir kurie padės pagrindus nuosekliam miesto augimui.
Džiaugiuosi, kad bent dalis prioritetų, kuriuos savo koalicinėje programoje įvardijo valdantieji, sutampa su mūsiškiais.
Tai - ilgalaikės globos paslaugų plėtra ir globos namų Melnragėje kuo spartesnis užbaigimas, dėmesys sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo didinimui, sporto paslaugų ir bazių plėtra, susisiekimo sąlygų vairuotojams ir pėstiesiems gerinimas ir kt. Vilčių teikia mero deklaruojamos ambicijos skaidrinti kultūros ir sporto projektų finansavimo procesus.
Tačiau neramu dėl to, kaip į sprendimų procesą bus įtraukiamos miesto bendruomenės.
Tarp svarbiausių mūsų prioritetų - naujo Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centro statybų projekto įgyvendinimas, pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo bei kokybės gerinimas.
Ne taupyti, o kurti
Ne vienadienė, o ilgalaikė nauda žmonėms turi būti tas svarbiausias orientyras bet kurios valdžios sprendimuose. Ir tikrai ne geriausias sprendimas plėšyti buvusios valdžios planus ir deklaruoti dėl to sutaupytus milijonus.
Statyti naujus pastatus ir tiesti naujus kelius brangiau nei vis lopyti ir lopyti senus duobėtus, bet tai investicija į ateities sveikesnį, patogesnį ir švaresnį miestą. Lopyti ir prižiūrėti reikia, bet svarbiausia projekcija turi būti į naujus projektus.
Tad stebina valdančiųjų noras stabdyti praėjusios kadencijos valdžios pradėtus darbus, skirtus ilgalaikei miesto plėtrai: naujo Jūrininkų poliklinikos pastato statybos, Baltijos prospekto dviejų lygių sankryžos įrengimo, sporto komplekso su ledo arena koncesijos ir kt. Tai nėra kelias klestinčios Klaipėdos link.
O ar tikrai sutaupome ir kieno sąskaita stabdydami tuos projektus? Esmė ta, kad vis tiek juos vystysime, tik gal vėliau ir žymiai brangiau. Reikalingi skubūs ir efektyvūs sprendimai.
Atviri klaipėdiečiams
Pagal Vyriausybės patvirtintą Regionų plėtros programą iki 2030 metų Lietuvos regionams teks rekordiškai daug - net 1,6 mlrd. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Turime išmintingai investuoti į didžiausią pridėtinę vertę kuriančius projektus, kurių naudą pajustų Klaipėdos žmonės. Kai mes, klaipėdiečiai, savo mieste jausimės laimingi, čia norės atvykti visi.
Todėl mūsų, opozicijos, užduotis - būti demokratijos sargyboje ir tęsti pastangas kuriant stiprų, grėsmėms atsparų ir klestintį Lietuvos uostamiestį.
Klaipėdos savivaldybės tarybos opozicija visada atvira klaipėdiečiams - mums rūpi jūsų nuomonė, viltys ir abejonės.
Tik drauge veikdami galime pagerinti visų mūsų gyvenimą, puoselėti ir vystyti Klaipėdą.
Rašyti komentarą