Ligita Girskienė. Apie Klaipėdos miesto ženklą

(6)

Vykdant Seimo nario pareigas, tenka keliauti per Lietuvos miestus ir miestelius. Dažnai nustembu pamačiusi kaip gražiai žmonės tvarkosi regionuose. Iš tolo šviečia miestų ir miestelių pavadinimai. Atvykstančius pasitinka išpuoselėti gėlynai, modernūs miestų ir miestelių riboženkliai, aukšti stiebai su vėliavomis.

Darbo savaitės pabaigoje grįžtu į Klaipėdą. Artėjant prie miesto ribos, atvykstančius žiemą – vasarą pasitinka didžiulė alaus reklama. Kaskart pagalvoju, kad ši reklama yra tapusi Klaipėdos miesto riboženkliu. Žmonės šį stendą dažnai nurodo kaip orientyrą, kurį pravažiavus, viaduku reikia važiuoti į Palangą.

Klaipėda yra vienas seniausių Lietuvos miestų. Didmiestis, kuris didžiųjų miestų sąraše rikiuojasi trečioje vietoje. Uostamiestis. Vartai į pasaulį.

Miesto politikai jau bent dešimtmetį diskutuoja apie miesto identitetą, užsakinėja įvairių dizainerių, kuriančių miesto ženklą, paslaugas, perka įvairias vizualizacijas, tačiau miesto vartus pamiršta. O juk pirmas įspūdis labai svarbus.

Šiandien miesto ženklas – paveiktas korozijos, nublukęs stovi medžių ir krūmų apsupty. Dažnas pro jį pravažiuoja net neatkreipęs dėmesio. Liūdnas vaizdas.

Netrukus miesto politikai tvirtins Klaipėdos miesto biudžetą. Gal pasikeitus vadovams miesto vartai sulauks tinkamo dėmesio?

Skelbkime architektūrinį konkursą, raskime lėšų ir susitvarkykime.

Tai subjektyvi nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija. Už šioje rubrikoje publikuojamas medžiagas atsako autoriai

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder