Nina Puteikienė: Ar Tapinas turi moralinę teisę smerkti Tuminą? (23)

Užtąsykim mirtinai tą sergantį Tuminą. Kai numirs, tai būtinai prie kapo priminkime. Jeigu kokia Nijolė Sadūnaitė tąsytų, dar suprasčiau - turi moralinę teisę. O dabar Tapinas, kurio tėvas sovietmečiu sėkmingai darė karjerą: universitete dėstė "partinės spaudos" istoriją.

Archyvų nuotr.

Nina Puteikienė

Kažin, ar bet kam iš SSKP kadrų buvo patikima tokia misija. Tapino tėvui buvo leista išvykti į Vakarus ir stažuotis Sorbonos universitete. Tais laikais ne į socialistinius kraštus, o į Vakarų valstybes vykti galėjo tik super lojalūs režimui asmenys, agentai.

Tokioms išvykoms tikrai KGB laiminimas buvo neišvengiamas.

Ir manęs kuris laikas neapleidžia tokia mintis: jeigu nieko nebūtų pasikeitę Lietuvoje, jeigu Lietuva nebūtų atgavusi Nepriklausomybės, ką gi veiktų įtakingų SSKP kadrų vaikai? Kaip manote, Jūs?

Manau, kad sėkmingai smerktų ne taip kalbančius, darančius, kuriančius "liaudies priešus".

Ir dar manau, kad tas baisus noras smerkti yra lyg pasąmonins bandymas save ir savo, savo tėvų istoriją pabalinti.

Aš - už kūrėjus, kurie gal ir klysta, bet kuria tai, kas neišnyksta per dieną, kuria LIETUVOS kultūrą, o ne už aktyvistus, kurie šiandien aplojo vieną nuvažiuojantį traukinį, rytoj - jau kitą.

Atsikratykim mažos tautos kompleksų ir būkim dideli, ir vertinkime savo didžiuosius, nekreipdami dėmesio į smulkius paklydimus ar nusišnekėjimus.

Nes priešingu atveju galime likti vien su tapinų "kultūra".

Redakcija už autorių nuomones neatsako

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder