Atgimimo aikštė

Nina Puteikienė: Tūkstančio ir vieno projekto miestas (1)

Gyvenimas Klaipėdoje, kaip kokioje Matricoje – visa realybė susideda ir lygiai taip pat lengvai išmontuojama mažesniais ar didesniais gabaliukais. Štai, kiek tokių „gabaliukų“ yra vien aplink Muzikinį teatrą: atskiras projektas Atgimimo aikštei, atskiras sankryžai priešais ją, atskiras Danės gatvei, atskiras Danės skverui, atskiras pačiam teatrui.

Atskiri projektuotojai, atskiros sąmatos, atskira stilistika.

Ir tada atsitinka taip, kaip visada: apšvietimo stulpas bus būtinai ant dviračių tako. O tada dar vienas projektas visko perdarymui.

Esu tikra, kad atsiras dar vienas projektas: Atgimimo aikštės projekto vizualizacijoje pėsčiųjų perėja iš požeminio garažo į Teatrą nupaišyta statmenai keturių juostų Herkaus Manto gatvei.

Kai viską atkas - užkas, tada pamatys, kad ta antžeminė perėja yra nesąmonė.

Mes eisime kaip kokie žąsiukai - vorele į teatrą? Ar, kaip mokyklos tos naujos, atveju - pėsčiųjų galeriją stiklinę virš Manto gatvės statys? Esu tikra, kad bus dar vienas projektas: vėl viską perkas ir padarys požeminę perėją.

Tada mūsų anūkai paklaus: kokie idiotai galėjo taip siaubingai suprojektuoti pagrindinę reprezentacinę miesto aikštę su įvažiavimu iš gatvės, kuris žiojės, kaip kokia požeminė Atgimimo ryklė...

O kai mes Vasario 16 su vėliavom ateisim iš mišių - tai meras, kaip koks Volodzia iš požeminio mauzoliejaus mums mojuos?

Žodžiu, Klaipėdoje, kaip matricoj - nereali realybė ir reali ateitis.

O Biržos pastatas hologramoje po kartuvėmis tarp Himalajų beržų vis labiau panašės į amžiams prarasto architektūrinio rojaus vaizdą...

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone.  Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

vorele vaiskcioti mes jau pratinami Draugystes parke, kur eina bendras dviraciu ir pesciuju takas, kai vasara automobilio greiciu skuodzia dviratininkai ir paspirtukininkai, o salia vorele eidami bando prasilenkti seimos su mazais vaikais... ..kazkada, kai buvo pastatytas, tuo laiku laikomas moderniu ir siuolaikiu, Zemaitijos teatras, visi suprato, kad jis graziau butu atrodes, jei butu toliau nuo gatves..nepasimokeme, dabar naujasis muzikinis tetras atrodo taip pat griodiskai uzlipes ant gatves, o senasis pastatas, kaip koks nykstukas salia milzino...
na taip, 2022-01-14 09:48
Sidebar placeholder