Atgimimo aikštė

Nina Puteikienė: Tūkstančio ir vieno projekto miestas (1)

Gyvenimas Klaipėdoje, kaip kokioje Matricoje – visa realybė susideda ir lygiai taip pat lengvai išmontuojama mažesniais ar didesniais gabaliukais. Štai, kiek tokių „gabaliukų“ yra vien aplink Muzikinį teatrą: atskiras projektas Atgimimo aikštei, atskiras sankryžai priešais ją, atskiras Danės gatvei, atskiras Danės skverui, atskiras pačiam teatrui.

Atskiri projektuotojai, atskiros sąmatos, atskira stilistika.

Ir tada atsitinka taip, kaip visada: apšvietimo stulpas bus būtinai ant dviračių tako. O tada dar vienas projektas visko perdarymui.

Esu tikra, kad atsiras dar vienas projektas: Atgimimo aikštės projekto vizualizacijoje pėsčiųjų perėja iš požeminio garažo į Teatrą nupaišyta statmenai keturių juostų Herkaus Manto gatvei.

Kai viską atkas - užkas, tada pamatys, kad ta antžeminė perėja yra nesąmonė.

Mes eisime kaip kokie žąsiukai - vorele į teatrą? Ar, kaip mokyklos tos naujos, atveju - pėsčiųjų galeriją stiklinę virš Manto gatvės statys? Esu tikra, kad bus dar vienas projektas: vėl viską perkas ir padarys požeminę perėją.

Tada mūsų anūkai paklaus: kokie idiotai galėjo taip siaubingai suprojektuoti pagrindinę reprezentacinę miesto aikštę su įvažiavimu iš gatvės, kuris žiojės, kaip kokia požeminė Atgimimo ryklė...

O kai mes Vasario 16 su vėliavom ateisim iš mišių - tai meras, kaip koks Volodzia iš požeminio mauzoliejaus mums mojuos?

Žodžiu, Klaipėdoje, kaip matricoj - nereali realybė ir reali ateitis.

O Biržos pastatas hologramoje po kartuvėmis tarp Himalajų beržų vis labiau panašės į amžiams prarasto architektūrinio rojaus vaizdą...

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone.  Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder