O tuo metu Britanijoje... Ir Estijoje: britai dvigubina savo karių skaičių

(2)

Reaguodami į grėsmes ir įtampas, susijusias su agresyviais Rusijos veiksmais, britai dvigubina savo karių skaičių Estijoje. Ten jau dabar yra 1700 britų karių.

Britanija vadovauja vadinamajam Enhanced Forward Presence daliniui Estijoje, turinčiam dvi kovines grupes, kurių kiekvieną sudaro beveik 1000 karių.

Pridėjus trečiąją kovinę grupę, ji taps brigada.

Kaip praneša specializuota žiniasklaida, „Royal Welsh“ kovinė grupė paliks bazes JK ir Vokietijoje, o į Estiją turėtų atvykti jau kitą savaitę.

Į Estiją jau pajudėjo pirmieji britų kariai, tankai ir šarvuočiai.

Svarbu ir tai, kad į regioną netrukus pajudės ir vienas iš dviejų naujų britų lėktuvnešių, gabenančių moderniausius F-35B Lightning II.

Birželio pradžioje Vilniuje lankėsi Vokietijos kancleris O. Scholzas ir jis viešai tikino, kad Vokietija imsis lyderystės, jog Lietuvoje dislokuotas NATO batalionas būtų išplėstas į brigadą.

Netrukus iš užsienio šaltinių sužinojome, kad Vokietija nusprendė ginti Lietuvą „nuotoliniu būdu“ ir brigados, kurios reikia čia ir dabar, „kol kas“ nebus.

Maža to, išaiškėjo, kad Lietuva net nėra pasirengusi ją priimti. Vilnius ir Berlynas, viskas gana dėsninga, turbūt ir pats likimas lėmė, kad toks tokį sutiko...

Archyvų nuotr.

Nuotraukoje: Britanijos premjeras B. Johnsonas ir Estijos premjerė K. Kallas kalbasi su britų kariais Tapos bazėje Estijoje.

Britai dvigubina savo karių skaičių Estijoje

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder