Vytautas Kasiulevičius

Profesorius Vytautas Kasiulevičius: mūšis prieš pandemiją jau seniai pralaimėtas (3)

Profesorius Vytautas Kasiulevičius tikina, kad mūšis prieš jau antrus metus vykstančią koronaviruso pandemiją jau seniai yra pralaimėtas.

Archyvų nuotr.

„Kai kuriems valdžios politikams už pandemiją daug svarbiau mažesnės baudos už narkotikus, alkoholio prieinamumo gerinimas ar lyties keitimo operacijų finansavimas.

O pandemija? Pandemija ir toliau lieka socialinės erdvės mūšio lauku. Mūšio, kuris, mano akimis, atrodo seniai pralaimėtas“, – feisbuko pranešime nuogąstauja medikas.

Pandemijos tema virtualiu karo lauku tapo dar pandemijos pradžioje, dar Sauliaus Skvernelio vyriausybės laikais.

Buvęs Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojas įsitikinęs, kad COVID-19 pandemija „karo lauku“ tapo dar prieš Seimo rinkimus, kai valdžioje buvo valstiečiai.

„Kodėl tas mūšis pralaimėtas? Socialiniai tinklai ir naujienų portalai – galingas instrumentas, kuriame seniai metodiškai kariaujama prieš valstybę.

Pandemijos tema virtualiu karo lauku tapo dar pandemijos pradžioje, dar Sauliaus Skvernelio Vyriausybės laikais.

Tik valstiečius ir jų taikomus ribojimus dar kurį laiką saugojo visuomenės pasitikėjimo kreditas, kuris išnyko rinkimų kampanijos įkarštyje ir kurio dešinieji tiems ribojimams jau nebeturėjo.

O kovo mėnesį tapo aišku, kad aktyviosios visuomenės didelė dalis ne tik pyksta, bet pasiruošusi veikti, kad panaikintų efektyvias, bet daug šalutinių poveikių keliančias infekcijos kontrolės priemones“, – sako V. Kasiulevičius.

Medikas kritikuoja valdžios atstovų pasirinktą komunikacijos būdą, esą tai taip pat turėjo pasekmių mūšio prieš pandemiją pralaimėjimui.

„Vertinant aukščiau išvardytas aplinkybes būtų keista, kad „skiepų ir ribojimų mūšis“ būtų laimėtas. Bet buvo dar viena detalė. Komunikacija.

Komunikacija – tai karas socialiniame tinkle. Ne fotosesijos ar apgailėtini bandymai finansuoti jokio efekto neduodančias pokalbių laidas. Ir netgi ne žodžiai „pasiskiepysi ir pandemija baigsis“.

Komunikacija – tai žodžių mūšis socialinėje erdvėje, kuriam reikia labai daug laiko.

Jūs net neįsivaizduojate, ko ir kiek daug yra tame virtualiame Mordore ir kaip jis kasdieną praryja vis daugiau mūsų žmonių protų.

Turėdami neribotus tamsiuosius finansus, profesionalūs troliai socialinėje erdvėje susikovė prieš valstybę, kuriai socialiniuose tinkluose atstovavo padrikos vadinamojo „elito“ pajėgos.

Neapykanta elitui – varomoji kai kurių politinių partijų ir jų elektorato jėga.

Todėl tie valstybės „gynėjų“ sąrašai tame virtualiame pragare nuolat atnaujinami ir duodamos instrukcijos, kaip su kiekvienu tvarkytis“, – rašo medikas.

Archyvų nuotr.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus

Labai teisingas ir taiklus yra profesoriuas Vytauto Kasiulevičiaus pastebėjimas kad mūšis prieš pandemiją jau seniai pralaimėtas. O ypač pralaimėtas dėl dabartinės seimo daugumos ir jų išrinktos Vyriausybės dabar daromų veiksmų kovojant su pandeminio koronoviruso covid 19 užkrato plėtimo suvaldymo. Kas svarbiausia taip jų girtas prieš rinkiminis ir po rinkiminis suvaldymo planas tiesiog ŽLUGO ir neturintis ateities. Jiems reikėjo visas jėgas dėti ypač dabar paplitusiam covid 19 plėtimo suvaldymui, o ne užsiiimti dabar tais savo mūsų visuomenei svetimais GENDERINIAIS- SPALVUOTAIS-PARTNERYSTĖS IR NARKOTIKŲ DEKRIMINATLIZAVIMO reikalais. Kas svarbiausia dabar ryškiai kyla energetinių vartojimo kainos ir tai gula ant Lietuvos piliečių pečių. Kai to tarpu dar neprasidėjus vasarai Vyriausybė praktiškai nieko nedarė, kad būtų įveiktas kainų sumažinimo suvaldimas. Taip kad dabartinės seimo daugumos ir jų išrinktos Vyriausybės šimtadienis patiria FIASKOTADIENĮ. Nes jų valdymas jiems ir teoriškai ir pratiškai eina perniek į nieką. Sugrįžtam į 2008-2009 m. situacijos laikotarpį.
Sigitas, 2021-10-15 13:24
Komforto era, jei jau ieškote priežasčių. Tarp viso kito, komfortabilu tarti, kad pats žinau geriau, ir baigtas kriukis. Vertinant plačiau, padraikos feisbukai pakeitė kitokio pasisakymo platformas, kadaise besiramsčiusias autoritetais, kompetencija. Nebeliko visuomenę rišusių pagarbų. Dabar tiesiog palaida bala, karjeristai spekuliantai, ir mažai kas daugiau.
AK, 2021-10-15 13:22
Jūs teisus 100%.Virtualus karas tikrai seniai vyksta fb ir kitose medijose.Tuo tarpu daugelis žmonių yra įtikėjusių ,kad tai,ką kalba mokslo žmonės yra meluojama.Tačiau,kai suserga jie visvien kreipiasi gydymo įstaigoms.Kažkas negerai su žmonių protais,kažkoks fanatizmas,laisvių kultas.
Profesoriau, 2021-10-15 12:15
Sidebar placeholder